ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: GIRO AIR ATTACK SHIELD

לא בכל יום יוצאת לשוק קסדה מהפכנית לרוכבי כביש. קסדת ה-AIR ATTACK SHIELD מבית היוצר של החברה האמריקנית GIRO, אמורה להיות בדיוק כזו...

כיום רוב קסדות האופניים המיועדות לרכיבת כביש מעוצבות במבנה "כוורת" עם מספר רב של פתחי איוורור. מרבית יצרניות קסדות הכביש שמות דגש על אוורור, נוחות, משקל נמוך, וכמובן - עיצוב חיצוני עדכני. בעיצוב קסדת ה-AIR ATTACK, פנתה חברת GIRO לכיוון שונה ויצרה קסדת כביש שבה הדגש הוא על אווירודינמיות – בדומה לקסדות נג"ש. ה-AIR ATTACK מעוצבת כמעין חצי ביצה עם 6 פתחי אוורור צנועים יחסית, כאשר בגרסת ה-SHIELD היא כוללת גם משקף הגנה ייחודי המתחבר לקסדה באמצעות מגנטים. את היעילות האווירודינמית של הקסדה צמצמו מעצבי GIRO על ידי הקטנת שטח הפנים, צימצום פתחי האיוורור והקטנת נפח הקסדה. לעומת קסדות כביש אחרות, נראית ה-AIR ATTACK קטנה וצמודה בהיקפה לראש הרוכב. חברתGIRO טוענת כי במבחנים שערכה הצליחו רוכבים לקצץ כ-17 שניות מזמן הרכיבה לאורך מסלול של 40 ק"מ במהירות של 40 קמ"ש. זו הסיבה שהיא מגדירה את ה-AIR ATTACK כחוליה המקשרת בין קסדות הכביש הרגילות ובין קסדות המיועדות לרכיבות נג"ש. ה-AIR ATTACK נמכרת בחמש מידות: מ-XS ועד XL, ב-7 שילובי צבעים ועם 4 משקפים בצבעים שונים ובמספר דרגות שקיפות.

Giro Air Attack 2

הפרטים הקטנים

עיצוב ה-AIR ATTACK הוא תוצר של עשרות שעות פיתוח במנהרת רוח. המראה חסר הפתחים והפרופיל היחודי הם אלו שעוזרים לקסדה לפלח את האוויר ביעילות יחסית. על פתחי האוויר הצנועים בגודלם מפצה החברה בעזרת ניתוב אוויר יעיל אל תוך תעלות ייעודיות בקסדה העוברות צמוד לראש הרוכב. GIRO טוענת כי היעדר פתחי האוורור כמעט ואינו מורגש: בימים חמים ובטיפוס עליות, הקסדה תחמם את ראש הרוכב בחצי מעלת צלסיוס יותר מקסדת העילית המאווררת של החברה –ה-AEON. נעילת הקסדה סביב ראש הרוכב נעשית על ידי מערכת ה-ROC LOCK המעודכנת של GIRO, מערכת זו משאירה מרווח של כ-3 מילימטרים בין ראש הרוכב לגוף הקסדה למען ניתוב האוויר לאוורור. על העיניים מגן משקף המיוצר על ידי חברת האופטיקה השוויצרית הוותיקה והאיכותית CARL ZEISS, דבר המיתר את הצורך במשקפי רכיבה. עם משקל של כ-285 גרמים, לא מדובר בקסדת כביש קלה במיוחד, אך זהו לא משקל שאמור להפריע לרוכב, בטח בהתחשב ביכולת לוותר על משקפי המגן בזכות המשקף השימושי. במידה ומחליטים לוותר על המשקף במהלך הרכיבה, ניתן להרכיב אותו הפוך על התושבות והוא יישאר יציב ומאובטח למקומו. ריפודי הקסדה מתהדרים בשילוב אריג המכיל כסף המעניק לו תכונות אנטי מיקרוביאליות.

 Giro Air Attack 1

למי היא מתאימה

ה-AIR ATTACK SHIELD מתאימה לרוכבי כביש ורוכבי טריאתלון המעוניינים בקסדה אווירודינמית לשימוש בתחרויות, אך גם כזו שניתן להשתמש בה באימונים וברכיבות נפח. אין ספק שמדובר בקסדה שהמראה שלה מעורר מחלוקת ואין לנו ספק שהיא תעורר דיון בקרב החברים לרכיבה. ה-AIR ATTACK היא קסדה המבשרת על מגמה חדשה בעיצוב קסדות, כאשר המשקף המשודך לה מייתר את השימוש במשקפי רכיבה. עם המראה הייחודי ותג המחיר הגבוה שעומד על 1,290 שקלים, תישאר הקסדה הזו הבחירה המועדפת על רוכבי עילית אמידים.