חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

SHIMANO מציגה סטנדרט חדש לבלמי דיסק באופני כביש

יצרנית הרכיבים היפנית משחררת פרטים ראשונים על קבוצת חלקי ה-105 הבאה - כולל קליפרים ייעודים בסטנדרט חדש

מערכת בייקס
תמונות: SHIMANO

 

נראה כי בלמי הדיסק הולכים וכובשים לבם של רוכבי הכביש, והביקוש מגביר את המגוון המוצע על ידי יצרני האופניים. עם זאת, בלמי הדיסק שבהם מצוידים מרבית אופני הכביש היום, הם בלמים המיועדים לאופני הרים, ולכן הם מגיעים עם סטנדרט חיבור POST הדורש תושבות מובנות בשלדה או מתאמים לקליפר - שניהם מכבידים את משקל האופניים.

shimano disc main
במסגרת עדכון קבוצת הילוכי ה-105 לכביש, חברת SHIMANO היפנית מעניקה הצצה אל סטנדרט בלמי הדיסק החדש. סטנדרט זה פותח על ידה בשיתוף עם יצרניות אופניים מובילות עבור אופני כביש שלהן. החיבור החדש המכונהFLAT LINK , מייתר למעשה את הצורך להשתמש במתאמים לקליפרים. חיבור הקליפרים לשלדה מתבצע באופן ישיר אל המזלג או התומכות האחוריות. למרות שהם מיועדים בעיקר לאופני כביש, ניתן להתאים את הקליפרים החדשים גם לאופני הרים באמצעות מתאמים.
הסטנדרט החדש יאפשר לקצץ במשקל אופני הכביש המצוידים בבלמי דיסק בזכות החיבור המינימליסטי, וגם בזכות היכולת להשתמש ברוטורים לכביש בקוטר קטן מזה של אופני הרים (אופני כביש אינם זקוקים לבלמים עוצמתיים בגלל שטח המגע המצומצם של הצמיג בכביש. בלמים חזקים מדי עם רוטורים גדולים יביאו לנעילת הגלגל בקלות יחסית ולאובדן שליטה).

shimano 105 disc
ארז וייס, מנכ"ל משותף ובעלים בחברת DAA, יבואנית SHIMANO, משוכנע כי טרנד בלמי הדיסק באופני הכביש יתחיל לתפוס תאוצה: "הסטנדרט החדש יהפוך לדומיננטי באופני כביש בשנת 2016, ואנו מצפים למכור יותר קבוצות הילוכים לכביש בשנה הבאה עם בלמי דיסק הידראוליים. סטנדרט ה- FLAT LINKיופיע לראשונה על אופני כביש משנת הדגם 2016, וחלקי SHIMANO מסדרת 105 בסטנדרט הזה יגיעו לארץ לראשונה לקראת חודש יולי".
האם שאר יצרניות הבלמים "יישרו קו" על פי הסטנדרט החדש של SHIMANO ויציגו בלמים תואמים לאופני כביש? אם לשפוט על פי ההיסטוריה - סביר להניח שכן.

shimano 2016 road disc