חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

TREK מציגה: אופני הכביש הקלים ביותר בעולם

ה-EMONDA SLR הם אופני הכביש הקלים ביותר בעולם ביצור סדרתי – רק 4.6 קילוגרם!

 

מהנדסי חברת האופניים האמריקאית TREK משנים את חוקי המשחק אופניים בייצור סדרתי במשקל נמוך במיוחד – רק 4.6 קילוגרם (ללא דוושות). הדגם המכונה SLR 10 EMONDER מתבסס על שלדת קרבון מתקדמת במשקל של 690 גרמים וחלקי קצה קלילים. רק כדי לקבל פרופורציה: מדובר במשקל הנמוך בכ-2 קילוגרמים מהמינימום המותר על ידי איגוד ה-UCI לאופניים המשמשים רוכבי טור בסבב העולמי.

TREK EMONDA SLR 10

את שלדות ה-OCLV מייצרת TREK בשלוש רמות ובמשקלים הנעים מ-1220 גרמים לשלדת ה-OCLV 300 בדגם ה-EMONDA S, דרך שלדת ה-OCLV 500 השוקלת 1050 גרמים בדגם ה-SL, ועד לשלדת העילית של דגם ה-SLR.

למרות המשקל הקל, מתהדרים האופניים ב-DUOTRAP S - חיישן מובנה מתוצרת BONTRAGER, המוטמע בתומכת השרשרת השמאלית ומייתר את השימוש בחיישני מהירות המחוברים באזיקונים. החיישן משדר נתונים בפרוטוקוליםBLUETOOTH  ו-ANT+.

TREK EMONDA SLR 10 2

משקל הנוצה של דגם ה-SLR 10  מושג בזכות שימוש במערכת הינע של חברת  SRAM ברמת ה-RED, בלמי BONTREGER אינטגרליים השוקלים כ-100 גרמים פחות מבלמים מקבילים של חברת שימאנו, כידון קרבון משולב במוט הכידון, ציר מרכזי בסטנדרט BB90 וגלגלי קרבון קלים של חברת TUNE. לדברי חברת טרק למרות משקל יוצא דופן, לא מדובר באופניים תחרותיים חד-ממדיים, אלא מדובר באופניים המשלבים יעילות דיווש עם נוחות לרכיבת מרחקים ארוכים. 

TREK EMONDA SLR 10 1

על סדרת ה-EMONDA חלה מגבלת משקל רוכב של 120 קילוגרם בכל הגרסאות - מלבד גרסת ה-SLR 10 האקזוטית שבה משקל הרוכב מוגבל ל-90 קילוגרם . הסיבה לכך היא השימוש בסט הגלגלים הקל של חברת TUNE  הגרמנית השוקל 825 גרמים בלבד! את האופניים החדשים ניתן יהיה לרכוש באמצעות ממשק ה-PROJECT 1 של חברת TREK.

בקו דגמי ה-EMONDA קיימים גם דגמי כניסהבמחיר של כ-1,700 דולרים והמיועדים לרוכבים חובבנים עם תקציב מוגבל.

מחיר דגם העילית, ה-EMONDA SLR 10, חוצה את קו ה-15.000 דולרים בארה"ב, וישמש בעיקר רוכבים מקצועיים בקבוצות טור, רוכבים אמידים ואף אספני אופניים ברחבי העולם שירכשו כאלה במטרה לצרף אל האוסף הפרטי.