חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

טור דה פראנס 2015: הטירוף מתחיל!

זה עומד להיות אחד הטורים הכי מוטרפים בהיסטוריה: על הקרבות, יחסי הכוחות, ההפתעות, הציפיות - וכל מה שמחכה לנו בטור דה פראנס 2015. כל מה שאתם חייבים לדעת – רגע לפני שהטירוף מתחיל...

דרור פקץ', רוכב מקצועי, מאמן רוכבים תחרותיים ומנהל מקצועי בקבוצת "סייקלינג אקדמי"

תמונות: letour.com / קבוצות


אתחיל בהתחייבות חסרת אחריות: זה עומד להיות אחד מהטורים המותחים, המעניינים והאקטיביים שצפיתם בהם עד היום. אם טעיתי, כספכם אולי לא יוחזר לכם, אבל אצטרך לאכול את הקסדה. אני מוכן לקחת על כך אחריות. ומדוע? כי אין אפשרות אחרת... טיב הרוכבים, סגלי הקבוצות, אופי המסלול, הפקת הלקחים מהטור אשתקד, גורם ההפתעה וכמובן, הבלתי ידוע - מחייבים את ההצגה הזו, להיות הכי טוב בעיר (ובעיקר אם אתם גרים בפריז). אל הבירה הצרפתית כידוע, ירכבו 198 הרוכבים שיתחילו בכלל בעיר ההולנדית אוטריכט, ויעברו חלקים נכבדים מצרפת ביניהם כמובן העליות המפורסמות ביותר. אבל אם נחזור לאחד המרכיבים אותם הזכרתי בהתחלה, הכי חשובים הם סגלי הקבוצות והמובילים שלהם - ולכן הכנו עבורכם את המדריך השלם לטור דה פראנס 2015.

tour de france 2015 11
קצת רקע...

בשנה שעברה היה זה ויצ'אנזו ניבאלי האיטלקי שלבש צהוב כל הדרך לפריז. הוא הפתיע (כן, כן, מה ששמעתם...), ביכולות שלו בקטע המישורי עם האבנים המשולבות אשר נלקח היישר מהתסריט של הקלאסיקה המפורסמת "פריז-רוביא", ומשם "נהנה" משלוש התרסקויות של כריס פרום אשר נאלץ לפרוש בסופו של דבר, ומהעובדה שכמה ימים לאחר מכן, גם אלברטו קונטדור הוכרע על ידי נפילה אחת קטלנית ששלחה אותו לראות את המשך הטור מהכורסה בבית. השלושה הללו צפויים לעשות לנו את הטור השנה למעניין יותר. גם מעצם היותם הם, אבל גם מעצם הבנת השניים האחרונים, את רמתו של ניבאלי ויתרונותיו, אך לא פחות מכך, היתרונות העצומים של קבוצתו "אסטנה" אשר כיסתה אותו בשנה שעברה כמעט באופן מושלם. תצוגה זו כאמור, שימשה את מתחריו הפצועים של ניבאלי, לעשות שיעורי בית, וכן את מנהלים המקצועיים שלהם, שהכינו את סגל הרוכבים שלהם באופן המתאים.

tour de france 2015 3
אלברטו קונטדור וקבוצת טינקוף סקסו:

הרכש המטורף שעשה אולג טינקוף לטובת אלברטו קונטדור, יחד עם הרוכבים הקיימים, יצרו מצב של כמעט עומס יתר בבחירת שמונת הפועלים - ביניהם רפה מאייקה (מנצח שני קטעי הרים משמעתיים והזוכה בחולצה המנוקדת אשתקד), ורומן קרוייזינגר שחוזר מתקופת השעייה. בתוספת פיטר סאגן (זוכה החולצה הירוקה בשנה שעברה) שינסה לעזור לאלברטו בקטעי המישור בהם הצליחו כל כך המתחרים מאסטנה בשנה שעברה; סאגן גם הוכיח השנה שהוא יכול לטפס מצוין כשניצח קטע "בלתי מישורי" בטור של שוויץ מה שיכול לעזור גם כן.
יתרונות: אלברטו התחרה וניצח את הג'ירו איטליה השנה, הוא רכב נג"ש טוב יותר מניבאלי (אך קצת פחות טוב מפרום) ויוכל להרוויח בפרולוג מספר שניות על ניבאלי עם קבוצה שצריכה להיות חזקה יותר מאסטנה בנג"ש הקבוצתי. יש לו "עומק" וכמובן יכולת, ואין ספק שהוא אחד המטפסים הטובים בכל הזמנים. הוא בוגר יותר ו"רעב" יותר. קבוצתו טובה מאוד ומלוכדת סביבו. וחוץ מזה הבטיחו לכולם בונוסים "שמנים"...
חסרונות: אוסף של כוכבים חייב באמת "להתאסף סביב" - ולא רק באמירה. השמועה אומרת (טרם פרסום הסגל הסופי) שאלברטו התעקש על "פועלים" ספציפיים שנחשבים ליד ימינו שמגיעים מותשים לעוד גרנד טור. החשש שסאגן יגבה אנרגיות מיותרות במידה ויתעקש על החולצה הירוקה, והעובדה שביאן ריס המנהל הספורטיבי האגדי פוטר במהלך העונה, משאירים את קבוצת הכוכבים בלי המנהל הגדול ועם הבעלים (אולג טינקוף) בעל הפה הגדול והאמירות חסרות האחריות.
סיכום: זה יגמר בצל"ש או טר"ש.

tour de france 2015 4

כריס פרום וקבוצת סקאי:

לפני שנתיים ושלוש ידם הייתה על העליונה - עם ברדלי ווינס וכריס פרום. מאז השניים הספיקו להסתכסך, פרום פרש מהטור בשנה שעברה חבול ומוכה, הקבוצה הפסידה את תואר אלוף אנגליה החשוב לה כל כך, דומסטיק העל ריצ'י פורט נראה אבוד ולרגע היה נדמה שהכל התפרק. בממלכה האנגלית אספו לאט (ובעיקר בשקט) את השברים ועשו את מה שהם הכי טובים בו - עבודת קשה. עושה רושם שפרום עצמו יותר מוכן מבשנה שעברה (גם בלי קשר לפציעה) וריצ'י פורט עשה הכנה מושלמת העונה. התואר היוקרתי של אלוף אנגליה חזר לסקאי והם מבינים מה נדרש.
יתרונות: פרום הוא כנראה הרוכב המוכשר ביותר בדבוקה ומעבר לכך- קבוצתו היא אחת המועמדות לזכייה בנג"ש הקבוצתי. בקטעי הביניים, סקאי היא הקבוצה הטובה ביותר במצב "רגיל" ואנשיה כבר "עשו את זה" פעם.
חסרונות: ריצ'י פורט צריך להראות יציבות. הוא יכול אבל הוא גם צריך את האיש שלו בצהוב בשביל לקבל מוטיבציה לעניין (כך גם האחרים אגב). אין מספיק "פועלים" לקטעי ההרים המשמעותיים (למרות הרכש של לאופרד קוניג הצ'כי שסיים תשיעי אשתקד) ובכלל, יותר מדי סימני שאלה מרחפים מעל לקבוצה.
סיכום: אם כל המתחרים במצב של 100% ולא תהיינה תקלות, פרום הוא ככל הנראה החזק ביותר. הבעיה היא שבספורט הזה - אין דבר כזה.

tour de france 2015 5

וינצ'נזו ניבאלי וקבוצת אסטנה:

הקבוצה הזו מגיעה במצב הטוב ביותר אבל גם הגרוע ביותר. יש להם את הניסיון ללא ספק, וגם את הדרך אותה כבר הוכיחו והיא אפילו מוטמעת בשיטת העבודה שלהם. הם נראו טוב לאורך כל העונה גם כקבוצה ולא פחות מזה כיחידים (למשל עם מקומות אחד ושתיים במשחקי באקו). ניבאלי עצמו נראה הכי מפוקס בשנה שעברה ולא סתם נמנע מנפילות. גם תכנית המשחק שלהם הייתה מדהימה והם הפגינו (לפחות כלפי חוץ), חוסן מנטלי מרשים ומעורר השראה. לצערם, מעליהם מרחפת עננת סמים קשה מאוד. הפרשיה הזו שמסרבת לעזוב, חלחלה גם לקבוצה הבת שלהם אותה נאלצו לסגור, והם יסבלו ממעקב קשה בנושא ועודף בדיקות שללא ספק יציקו לרוכבים ועלולות להפריע לתפקוד (ובצדק אגב, הם "הרוויחו" את זה). ניבאלי עצמו השיג את כל המטרות שסימן לעצמו בתקופת ההכנה וסימן "וי" על תקופה זו כמושלמת.
יתרונות: ניסיון, יכולת וכל מה שעמד לזכותו בשנה שעברה. קבוצה מצוינת עם ניהול מקצועי משובח.
חסרונות: הלך גורם ההפתעה (שהוא אחד החשובים בתחום), היעדר השמות הגדולים בשנה שעברה כך שאיננו יודעים כיצד ייראו פני הדברים כשכולם שם. חסרון יחסי מול פרום וקונטדור בנג"ש האישי (שיופיע אך ורק בפרולוג אמנם, אך עשוי לעלות לו במספר שניות כבר בהתחלה), וקבוצה חלשה בנג"ש הקבוצתי ביחס לאחרים.
סיכום: זה נראה טוב מדי, אבל אין דבר כזה מדי...

tour de france 2015 6

נאירו קווינטנה, אלכנדרו וולוורדה וקבוצת מובי סטאר.

למעט אלכנדרו וולוורדה, הכוכב הספרדי הגדול של קבוצת מוביסטאר, מדובר באסופת רוכבים צנועים ביותר שאוהבים לעבוד קשה - בעיקר בקטעי ההרים. בקטעי הביניים יאלצו המובי סטארים להישען על קבוצות ורוכבים אחרים כדי לנסות "לתפוס טרמפ" או לגבש טקטיקה משלהם במידה ויימצאו הכלים. נאירו קווינטנה סיים שני בטור לפני שנתיים וניצח את הג'ירו של איטליה אשתקד. הוא מתבגר נפלא ומשתבח גם ביכולת הנג"ש האישי (שלא ישחק תפקיד השנה). הוא עצמו עושה שליחות מופלאה כפעיל זכויות האדם בדרום אמריקה - מה שמראה לא פחות מיכולותיו על האוכף, גם על היותו כאדם.
יתרונות: וולוורדה ונאירו הם שני כלים אדירים לשימוש מבחינה טקטית שיגרמו לכל הקבוצות להזיע. הקולמביאני מטפס מושלם ויציב, בעוד הספרדי מככב גם בקטעי המישור החשובים. הקבוצה בנויה סביבם היטב לעליות.
חסרונות: הקבוצה שלהם לא מספיק חזקה לקטע נגד השעון הקבוצתי - שם עלולים השניים להפסיד זמן משמעותי. חשש קיים מניגוד אינטרסים בין שני הכוכבים; מצד שני, זה לא הפריע ללאנס וקונטדור לפני כמה שנים לנצח ולקחת מקום שלישי גם יחד.
סיכום: ה"סקנד בסט" הכי טובים שיש.

tour de france 2015 12

כוכבים לתשומת לבכם:

טרק פאקטורי רייסינג - רכשה לפני שנה את באוקה מולמה ההולנדי. טופ 10 טיפוסי לטור. עם קצת מזל ושיפור ביכולת, מולמה יוכל לנסות להיכנס לחמישייה הראשונה. ואולי לנסות "לגנוב" קטע. פאביאן קנצ'לרה יתחרה וינסה לנצח את הקטע הראשון וללבוש צהוב.
בי אם סי - נמצאת כבר המון שנים "ליד". עם קאדר מצוין הם ינסו לעזור ל טי ג'יי ואן גארדרן להפתיע ולהיכנס לשלישייה הראשונה. ריאלית הוא שווה חמישייה בטור טוב - כשאחד מהאחרים מפשל.
איי ג'י טו אר - לה מונדיאל - בשנה שעברה עשתה טור מושלם מבחינתה. ז'אן כריסטוף פרו שסיים שני, ינסה לשחזר את ההצלחה ההיא ולעמוד על הפודיום. ביחד עם רומן ברדט ויאן בקלנס, היא קבוצה מעניינת.

tour de france 2015 2
אף דה ג'ה - עוד קבוצה צרפתית נפלאה. עם טיבו פינו שסיים שלישי אשתקד וסילביאן שבנל שהצטרף השנה ובעזרת ג'רמי רואה, הם צפוים לעשות הרבה "בעיות" לאחרים.
אוריקה גרין-אדג' - תנסה לנצח את נגד השעון הקבוצתי. סיימון גרנס (סגן אלוף עולם) ינסה לנצח קטעים בודדים.
אטיקס - קוויק סטפ - הקבוצה הכי מאוזנת המורכבת מאוסף של כוכבים. אלוף העולם קייטקובסי ורוכב העל דזינק סטיבר, ינסו לנצח קטעים בודדים בעוד מארק קבנדיש יהנה מחסרונו של מרסל קיטל בתחרות וינסה לנצח את כל קטעי הספרינט האפשריים. הוא חמוש השנה באיש הליד אאוט הטוב בעולם - מארק ראנשו שעזר לו רבות בעבר.

tour de france 2015 10
גארמין-קנונדייל - תמיד מעניינים ועם כמות כוכבים מטורפת. אנדריו טלנסקי ינסה לשרוד בפסגה ולהנות מטעויות של אחרים. ריידר האז'דל, ג'ק באאור , דן מרטין, לנגוולד ונברדאוסקס הם שמות שכל אחד יכול לנצח לפחות קטע אחד עם לא יותר.

הטור המרתק מכולם

רגע לפני שהטור של 2015 יוצא לדרך, אני עומד מאחורי ההתחייבות שלי מתחילת הכתבה: זה עומד להיות אחד מהטורים המרתקים, המותחים, המעניינים והאקטיביים שצפיתם בהם עד היום. באחריות.

tour de france 2015 8

 

 

דרור פקץ', רוכב תחרותי, מנהל מקצועי (ספורט דיירקטור) ומאמן-על מטעם איגוד האופניים העולמי. פרשן לענייני אופניים בערוץ הספורט. התחרה ב-35 גביעי עולם, 8 אליפויות אירופה ו-4 אליפויות עולם