חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

MERIDA טוענת לכתר האופניים הקלים בעולם

ה-SCULTURA 9000 LTD החדשים שוקלים רק 4.56 ק"ג – 90 גרם פחות מה-TREK EMONDA SLR 10 שהחזיקו עד כה בתואר "אופני הכביש הסדרתיים הקלים ביותר בעולם"

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: MERIDA

 

אחרי שבועות של טיזרים ברשת, משחררת יצרנית האופניים MERIDA פרטים מלאים על ה-SCULTURA 9000 TEAM EDITION, אופני קבוצת TEAM MERIDA LAMPRE, ומוסיפה ללקוחות פרטיים עוד שתי גרסאות קלות ויקרות - ה-SCULTURA 9000 LTD, וה-SCULTURA 9000 CF5. חברת MERIDA מציינת ששלדת ה-SCULTURA החדשה לא רק קלה מהקודמת (ששקלה 850 גרם), אלא גם אווירודינמית מבעבר, נוחה יותר, ויחד עם זאת שומרת על קשיחות צדית גבוהה ויעילות דיווש. את האווירודינמיקה המשופרת השיגה החברה בזכות עיצוב מתקדם, מיקום הבלם האחורי מתחת לתומכות השרשרת והקטנת שטח הפנים של האופניים. השלדה החדשה נמוכה וארוכה מבעבר - דרישה אותה הציבו רוכבי קבוצת MERIDA LAMPRE בפני מהנדסי החברה.

scultura 9000 ltd main
שלדת ה-CF4 החדשה שוקלת כ-800 גרמים, 50 גרמים פחות משלדת ה-SCULTURA הנוכחית. שלדת ה-CF-5 מגלחת עוד כ-70 גרמים ומתקרבת במשקלה אל השלדות הקלות בשוק. שלדת ה-CF-5 SL יורדת למשקל של 680 גרמים, וכובשת את תואר השלדה הקלה בעולם כשהיא מדיחה את גרסת ה-SLR 10 של ה-TREK EMONDA ששוקלת 690 גרם. גרסת ה-TEAM EDITON לא תימכר עם השלדה הקלה, ה-SL, אלא תסתפק בשלדה שמשקלה כ-750 גרם. זאת בגלל קשיחות צידית טובה יותר, וגם כדי לעמוד בעומסים הגבוהים של רוכבי הקבוצה. משקל אופני קבוצת MERIDA LAMPRE עומד על 6.6 קילוגרם - המינימום הנדרש לאופני טור על פי איגוד ה-UCI. האופניים מצוידים בחלקי SHIMANO DURA-ACE Di2, גלגלי FULCROM ZERO RACING CARBON, מתקני בקבוק, מד וואטים ודוושות.

גרסת ה-CF5 מצוידת בחלקי SRAM RED, גלגלים מקרבון של חברת DT SWISS, ויורדת למשקל של 5.8 קילוגרמים (ללא דוושות). שלדת האופניים מיוצרת בעבודת יד מ-400 יריעות קרבון, ולוקח בין 11 ל-14 שעות להפוך את חומר הגלם לשלדה מושלמת המוכנה להרכבה. הגרסה הבכירה, ה-LTD, משתמשת בשלדת ה-SL, חלקי SRAM RED, ומגייסת לטובתה גלגלים של חברת TUNE וחלקים של AX LIGHTNES . המשקל הרשמי של האופניים עומד על 4.56 ק"ג, כ-90 גרמים פחות מה-10 TREK EMONDA SLR.

נראה כי חברת MERIDA ממנפת את הצלחת רוכביה בסבב הטור ומכוונת גבוה למעלה, אל עבר שוק אופני הבוטיק הקלים והיקרים. על פי MERIDA, מכירות אופני הכביש של החברה עלו בשנת 2015 ב-42% ביחס ל-2014 - תוצאה ישירה של השתתפות החברה בשנתיים האחרונות בתחרויות הפרו טור.

scultura 9000 ltd

רוזן ומינץ, יבואנית MERIDA לישראל, עדיין לא מפרסמת מחיר מדויק לדגמים החדשים, אולם מדגישה כי המטרה היא להציע אותם במחיר תחרותי. הזמנות לדגם ה-LTD היקר יילקחו מראש מאחר ומדובר באופניים המיוצרים בסדרות קטנות ועל פי הזמנה מראש.