חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

בשורה לרוכבי הכביש: מערכת 1X11

חברת SRAM מציגה מערכת הילוכים חדשה לכביש גלגל שיניים בודד מלפנים. האם 11 הילוכים מספיקים לאופני כביש?

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: SRAM


אחרי מהלך שיווקי מוצלח שהוביל לאימוץ מערכות הילוכים עם גלגל שיניים בודד במגוון רחב של אופני הרים וסייקלוקרוס, ממשיכה חברת SRAM אל השלב הבא ומציגה גם שתי סדרות חדשות לכביש שמוותרות על המעביר קדמי ומותירות גלגל שיניים אחד - ה-RIVAL1 וה-1FORCE. שתי הסדרות מתבססות על הקבוצות המקבילות עם 22 הילוכים, עם הבדלים בחלק מהרכיבים. מערכת ה-RIVAL זהה בתכונתיה למערכת ה-FORCE , אך שוקלת מעט יותר בגלל שימוש בחלקי אלומיניום במקומות בהם ה-RIVAL מצוידת בחלקי קרבון. גרסת ה-RIVAL1 אף מציעה מגוון רחב יותר של יחסי העברה לבחירה לרוכבים תחרותיים.

sram rival1 landing pb9197

מעביר הילוכים אחורי

מעבירי ההילוכים של שתי הסדרות מתבססים על מעבירי ההילוכים של קבוצות ההרים - XX1/XO1/X1, ומשווקות עם כלוב בינוני או ארוך. גרסת הכלוב הארוך מתאימה לקסטה עם 42 שיניים, בעוד המעביר בעל הכלוב הבינוני מתאים לקסטה של עד 36 שיניים. בגרסאות הכביש ויתרה SRAM על הפולי המוביל את כבל השליטה אל המעביר, והתאימה את זווית מותחן הכבל לזוויות ניתוב הכבלים האופיניות לאופני כביש.

sram force rival

זרועות הינע וגלגל שניים קדמי

מלפנים ממשיכה SRAM להשתמש בגלגלי השיניים בשיטת NARROW-WIDE - שיטה שבה עובי גלגלי השיניים משתנה לסירוגין במטרה למנוע נפילות שרשרת ברכיבה. ההבדל העיקרי בהשוואה לקבוצות ההרים הוא במגוון הגדול יותר של גלגלי שיניים קדמיים. ניתן לרכוש את המערכות עם 48 או 50 שיניים לזרועות קומפקט בסטנדרט רדיוס ברגים של 110 מ"מ, או 52 ו-54 שיניים לרדיוס של 130 מ"מ. זרועות ההינע מתחברות לתושבות גלגלי השיניים באמצעות מתאם, דבר המאפשר לרוכב להתאים את גודל גלגלי השיניים מלפנים לתוואי מסלול הרכיבה. בהמשך ימכרו הקבוצות עם ידית הילוכים ימנית לכידון שטוח - זאת כדי לאפשר שימוש באופני כלאיים (הייבריד) זולים יותר, בשילוב עם זרועות הינע פשוטות וזולות יותר.

ידיות הילוכים

ידיות ההילוכים הופכות למעשה לידית הילוכים בודדת מצד ימין המשרתת את גלגלי השיניים האחוריים, וזהה במראה לידיות בקבוצות ה-22 הילוכים לכביש. ההבדל המשמעותי הוא בידית הבלם הימנית שמוותרת על מנגנון העברת ההילוכים ותשווק בשתי תצורות - תצורה מכנית המתאימה לבלמי חישוק או בלמי דיסק מכאניים, או גרסה להפעלת בלם דיסק הידראולי.

sram rival 1
קסטה 11 הילוכים

הקסטות בקבוצות הכביש מתאימות לפריילוףSRAM XD , והן נמכרות בגרסות ה-XD היקרות, שמקורן בקבוצות ההרים היקרות - ה-X1, או ברמת ה-GX הלקוחה מקבוצות ההרים הזולות יותר. יחסי ההעברה נעים בין 11-25 ל-11-42 שיניים - בהתאם לדגם הקסטה (כולן כמובן עם 11 הילוכים).

האם רוכבי כביש יאמצו את התצורה החדשה?

בדיקה מעמיקה של יחסי העברה מעמידה את השימוש בגלגל שיניים בודד באופני כביש בספק. רוכבים שאינם מסתפקים ברכיבה במישור, או אלו הרגילים לצפיפות יחסי העברה במערכות עם 22 הילוכים, כנראה לא ימהרו לאמץ את המערכות החדשות. עם זאת, נראה שישנם רוכבים שיאהבו את הפשטות, את החיסכון במשקל (150 עד 200 גרם) ובעיקר את קלות התפעול. ייתכן שמדובר בפתרון לרוכבי אופני GRAVEL המחפשים מערכות הילוכים עמידות ופשוטות ככל האפשר, או אופציה מעניינת לרוכבי טריאתלון הרוכבים בעיקר במישור.
משיחה שערכנו עם יבואן SRAM לישראל, נמסר לנו כי בשלב זה אין מערכות כביש 1X11 הילוכים זמינות במלאי בישראל, אולם ניתן כבר עכשיו לבצע הזמנות למערכות החדשות, ובהמשך יינתן שירות למערכות הללו כאשר יגיעו כציוד מקורי על דגמי אופניים המיובאים לישראל.