חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

PINARELLO: אופני כביש עם שיכוך אחורי

שיתוף פעולה בין יצרנית המכוניות "יגואר", קבוצת הטור SKY TEAM ויצרנית האופניים האיטלקית PINARELLO, הוליד אופני כביש עם משכך אחורי. קבלו את ה-DOGMA K8S...

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: PINARELLO

 

במבט ראשון נראה שמדובר באופני כביש סטנדרטים, אולם במבט מעמיק אל המשולש האחורי של האופניים שלפניכם, תגלו משכך קטן וקומפקטי הממוקם בחיבור התומכות וצינור האוכף. ה-DOGMA K8S של PINARELLO האיטלקית יוצרו במיוחד לתחרות ה-PARIS ROUBAIX תוך שיתוף פעולה עם רוכבי TEAM SKY ויצרנית הרכב יגואר (אחת מנתונות החסות של TEAM SKY) - אשר תרמה את ניסיונה ביצור וכיול מתלים.

dogma-k8s

רק 990 גרם – כולל בולם זעזועים

שלדת ה-DOGMA K8S שוקלת 990 גרם - כולל משכך אחורי קצר מהלך מיצור עצמי. בתומכות השרשרת של האופניים אין ציר, ותנועת המתלה נסמכת על גמישותן. ביחס לדגם ה-DOGMA F8 המיוצר ללא שיכוך אחורי, מציעה גרסת ה-K8S זווית היגוי קהה יותר ובסיס גלגלים ארוך יותר - אלו נועדו לשפר את היציבות ברכיבה על כבישים משובשים כמו אלה שמאפיינים את תחרות ה-PARIS-ROUBAIX. כמו כן, מציעה שלדת האופניים מרווח צמיג משופר מאחור (אף שהשיכוך האחורי מייתר את הצורך בצמיג עבה), ומזלג קדמי אווירודינמי - גם הוא עם מרווח צמיג נדיב.
תחרות ה-PARIS-ROUBAIX נחשבת לקשה מאוד בסבב ה-PRO TOUR בזכות תוואי מסלול הרכיבה אשר כולל שילוב מאתגר של קטעי דרך ארוכים מרוצפי אבנים וכבישים משובשים. באופן מסורתי ובמשך עשרות שנים, נהגו רוכבים להצטייד לקראת התחרות בצמיגים רחבים ובפנימיות עבות מהרגיל, זאת כדי לשפר את נוחות ועמידות האופניים לאורך 253 הקילומטרים המפרכים.

DOGMA K8S

עשו את זה עוד קודם

על פי חברת PINARELLO, מדובר באופני השיכוך האחורי הראשונים המוכרים לצרכי תחרות על ידי ה-UCI (הגוף המארגן את סבב תחרויות ה-(PRO TOUR, אך זו לא הפעם הראשונה בה רוכבים מתחרים עם אופני כביש המצוידים בשיכוך בתחרות ה-PARIS-ROUBAIX. הרוכב הראשון שגייס בולמי זעזועים לטובתו בתחרות ה-PARIS-ROUBAIX היה גרג למונד. בשנת 1991 הרכיב למונד האמריקני משכך קדמי של ROCKSHOX על אופני הכביש של קבוצתו, בהמשך הייתה זו חברת BIANCHI בשנת 1994 שציידה את הרוכב המוביל של קבוצת MAPEI באופני שיכוך מלא שאושרו לתחרות. האופניים הירוקים צוידו במשכך ROCKSHOX קדמי ומתלה אחורי קצר מהלך, אך למרות הטכנולוגיה, האופניים והרוכב לא סיימו את המרוץ בגלל כשל בתומכות השרשרת; כשל שהביא לשבר בשלדה ופרישה 23 קילומטרים לפני קו הסיום. בעשר השנים הבאות צצו להם אופני כביש עם שיטות שיכוך שונות כגון ה-SOFTAIL או ה-CANNONDALE ROAD HEADSHOCK, אך אלו לא שימשו רוכבי קבוצות טור. בשנת 2005 הופיע לפני תחרות ה-PARIS ROUBAIX אבטיפוס של חברת TREK אצל רוכב קבוצת DICOVERY, עם שלדת קרבון OCLV ומשכך אחורי קצר מהלך. למרות המראה המבטיח לא עברו האופניים את שלב האבטיפוס ומעולם לא הגיעו ליצור סדרתי.

 

הבטחה לא ממומשת

לפני תחרות ה-PARIS-ROUBAIX (שהתקיימה לפני כשבועיים), הצהירה PINARELLO כי "מדובר באופניים המשנים את חוקי המשחק". תוצאות ה-PARIS-ROUBAIX 2015 משאירות מקום לספק; אל 7 המקומות הראשונים בתחרות הגיעו רוכבי קבוצות מתחרות על אופני כביש ללא שיכוך. במקום השמיני, 28 שניות אחרי המנצח, הגיע רוכב קבוצת SKY על ה-DOGMA K8S. האם הניצחון יגיע בשנה הבאה? גם אם לא מדובר במהפך בתוצאות התחרות, לדעתנו מדובר במהלך מבורך, וכולנו תקווה שעוד יצרנים יתחילו בייצור אופני כביש קלים עם מתלה אחורי, כאלו המותאמים לרוכבים חובבים שמחפשים אופני כביש נוחים יותר.