מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

המדריך המלא לקטגוריות אופני הכביש

כמה סוגים של אופני כביש אתם מכירים? מה ההבדלים בין אופני ספרינטים לאופני רכיבת מרחקים, מה יש לאופני כביש נגד השעון ומהם בכלל אופני "נוחות". ברוכים הבאים אל עולם אופני הכביש...

זיו שוורץ, עורך byx

צילומי אילוסטרציה: יצרנים

 

למרבית האנשים הם נראים זהים; אופניים דקי גזרה עם כידון מעוקל לפנים, גלגלים בגודל אחיד וצמיגים צרים במיוחד. אופני הכביש שנועדו לרכיבה על דרכים סלולות, מיוצרים במגוון תצורות הנבדלות זו מזו בגיאומטריה, במאפייני השלדה ובמערכת העברת הכוח. לפניכם מדריך קצר שמסביר את ההבדלים העיקריים בין הסוגים השונים של אופני הכביש

 

אופני ספורט / מתחילים

הקטגוריה הבסיסית של אופני הכביש מיועדת בעיקר לרוכבים חדשים וחובבים. אופניים מהסוג הזה מתאפיינים בתנוחת רכיבה זקופה יחסית במטרה להקל על רוכבים חדשים. אופני ספורט / מתחילים הם לרוב אופני הכביש הזולים ביותר, לכן הם יתבססו לרוב על שילוב של שלדת אלומיניום עם מזלג קדמי מאלומיניום, פלדה או קרבון בגרסאות היקרות יותר. גם רכיבי האופניים יהיו לרוב מהצד הבסיסי של הסקאלה, כאשר יחסי ההעברה במערכות ההילוכים יהיו נמוכים ביחס לאופני כביש אחרים - וזאת כדי להקל על רוכבים חדשים לטפס בקלות בעליות.

אופני מתחילים

אופני רכיבת מרחקים / נוחות

הגרסה המקצועית יותר של אופני הספורט. אופני רכיבת מרחקים / נוחות נועדו לרוכבים שמעדיפים נוחות ברכיבה על חשבון מהירות במישור ובעליות. האופניים בקטגוריית המרחקים / נוחות מתאפיינים גם הם בתנוחת רכיבה זקופה יחסית - בזכות צינור עליון ("רמה") קצר מהמקובל וכידון גבוה יותר, כאשר לכך מתווספת שלדה המתוכננת לשכך טוב יותר את הזעזועים מהכביש.

אופני מרחקים נוחות

אופני תחרויות - עליות וספרינטים

אופניים המתאפיינים בגיאומטריה הממקמת את הרוכב בתנוחה אווירודינמית וכפופה יותר לפנים, כאשר המטרה היא לצמצם את התנגדות האוויר ולהגיע לניצול אופטימלי של כוח הרוכב כדי לשמור על קצב רכיבה גבוה. אופניים מהסוג הזה יעילים בעיקר בטיפוס בעליות וברכיבה מהירה במסלולים סגורים וקצרים.

אופני ספרינטים

אופני תחרויות - אווירודינמיים

אופני ה"מרוץ" הקלאסיים מיוצרים בגיאומטריה זהה לזו של אופני עליות וספרינטים, אך עם דגש על עיצוב שלדה חלקלק ואווירודינמי. עיצוב זה אמור לצמצם את התנגדות הרוח ברכיבות ארוכות מישור. אופניים מהסוג הזה יעילים בעיקר בתחרויות כביש ארוכות וברכיבה בדבוקה.

אופניים אווירודינמיים

אופני נגד השעון

אופני נגד השעון (או בקיצור: נג"ש) מיועדים בעיקר לרכיבה בתחרויות "נגד השעון" בהן רוכב בודד אמור לכסות מרחק גדול בפרק הזמן הקצר ביותר. תנוחת הרכיבה באופני נג"ש קיצונית; הרוכב רכון על כידון ייעודי כשהוא מכונס כולו במטרה לפלח את האוויר ביעילות גבוהה. מדובר באופניים המיועדים בעיקר לרוכבי כביש מקצוענים ולרוכבי טריאתלון.

אופני נגש

אופני ולודרום

מיועדים לרכיבה תחרותית במסלולים סגורים מצוידים בהילוך בודד ואין להם בלמים או מנגנון המנתק את סיבוב הגלגל האחורי מתנועת הדוושות ("פריילוף"). רוב אופני הוולדרום מתבססים על שלדות אלומיניום או קרבון, אשר בעיצובם ניתן דגש על צמצום התנגדות האוויר והעברת כוח אבסולוטית של הרוכב אל הגלגל האחורי. מדובר באופניים למקצוענים בלבד אשר מתחרים במסלולי ולודרום (לצערנו, עדיין אין כזה מסלול בישראל).

אופני וולודרום

אופני פיקסי / סינגל-ספיד

אופניים בעלי הנעה ישירה הדומים לאופני ולודרום, אך ללא המוטיבים שנועדו לצמצם את התנגדות האוויר. למעשה, מדובר בסגנון רכיבה מינימליסטי שאומץ בעיקר על ידי שליחי אופניים בעולם - בזכות הפשטות והאמינות הגבוהה. עם הזמן הפך סגנון זה לפופולארי בקרב רוכבים עירוניים. אופני הסינגל-ספיד ("הילוך בודד" בתרגום חופשי) פופולריים יותר בזכות מנגנון פריילוף בגלגל האחורי.

אופני פיקסי סינגלספיד

אופני תיור

אופניים המיועדים לרכיבת מרחקים ארוכים בדרכים סלולות ובליווי ציוד. הדגש בתכנון אופני תיור הוא על נוחות הרוכב, עמידות השלדה והמרכיבים לאורך זמן, נקודות עיגון בשלדה לסבלים ולמתאמים המיועדים לנשיאת תיקים כך שלא יפריעו לפעולת הדיווש. אופני תיור מצוידים באוכף נוח, ביחסי העברה נמוכים ובשלושה גלגלי שיניים מלפנים; כל אלה מקלים על הרוכב עליהם לטפס עליות כביש ארוכות כשהם עמוסים בציוד.

אופני תיור

אופני סייקלוקרוס

אופניים להם חזות הדומה לזו של אופני כביש מסורתיים אך עם יכולות שטח מוגבלות. אופני סייקלוקרוס מתאפיינים במרווחים גדולים יחסית בין הצמיגים לשלדה, כך שניתן לצייד אותם בצמיגים משוננים המספקים אחיזה סבירה בקרקע שאינה סלולה. המרכיבים החסונים נועדו לעמוד ברכיבה בתנאי שטח קשים – כולל בוץ ועפר, כאשר באגף הבלמים ניתן למצוא דגמים המצוידים בבלמי חישוק מסורתיים או בבלמי דיסק משופרים. לרוב אין באופניים אלו אפשרות לעגן סבלים או ציוד נלווה, והם מיועדים אך ורק לתחרויות סייקלוקרוס.

אופני סייקלוקרוס

אופני גראבל

מדובר באופניים המשלבים את מאפייני אופני התיור עם יכולות השטח של אופני הסייקלוקרוס. לאופני גראבל (GRAVEL – "עפר" בתרגום חופשי), גיאומטריה נינוחה מזו של אופני סייקלוקרוס - בדגש על נוחות ויציבות. תכונות אלו מסייעות לרוכב להתמודד עם רכיבות ארוכות בשבילי כורכר הדוקים. ניתן להרכיב באופני גראבל צמיגים רחבים יחסית, אלמנט המשפר את יכולת הרכיבה בשטח טכני.

אופני גראבל