מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

6 דברים שצריך לדעת לפני שבוחרים צמיג לאופני כביש

אם הגיע הזמן להחליף את הצמיגים באופניים שלכם, הנה שישה מושגים שכדאי לכם להכיר היטב לפני שאתם בוחרים את הסט הבא...

1. מידה

באופני כביש קוטר הגלגלים המקובל הוא 700C (קוטר של 700 מ"מ - כולל הצמיג, קוטר החישוק עצמו הוא 622 מ"מ), כך שהשוני במידות צמיגי הכביש מתרכז ברוחב - בין 18 ל-42 מ"מ. אופני כביש תחרותיים יגיעו כשהם מצוידים בצמיגים ברוחב שבין 18 ל-28 מ"מ. אופני עיר, תיור או סייקלוקרוס יגיעו עם צמיגים רחבים יותר. צמיג צר מתאפיין בהתנגדות גלגול נמוכה, אך דורש לחצי ניפוח גבוהים – וזה כמובן פוגע בנוחות הרכיבה. צמיג רחב יספק אחיזה טובה יותר באספלט, יאפשר רכיבה בלחץ אוויר נמוך יותר לשיפור הנוחות, יפגין רגישות נמוכה יותר למפגעים בכביש, אולם ידרוש אנרגיה גבוהה יותר מהרוכב. על דפנות הצמיג מוטבעים ערכי המינימום והמקסימום לניפוח הצמיג, כאשר לרוב מומלץ להתאים את לחץ האוויר למשקל הרוכב, לעובי הצמיג ולתנאי הרכיבה (כבישים משובשים או מסלול הדוק ואיכותי). בעוד בעבר נטו רוכבי אופניים לרכוב עם צמיגים צרים, בשנים האחרונות יצרני האופניים נוטים לצייד את הדגמים התחרותיים בצמיגים רחבים מבעבר (25- 28 מ"מ) במטרה לשפר את נוחות הרכיבה, אחיזת הכביש ותחושת הביטחון של הרוכב.

clincher tire

2. סוג הצמיג

הצמיגים הסטנדרטיים באופני הכביש מכונים צמיגי CLINCER. צמיגים אלו דורשים פנימית ואוחזים בחישוק באמצעות לחץ האוויר, ובזכות זוג רצועות שדרה המקיפות את החישוק ואוחזות בו. רצועות אלו מכונות בלועזית "ביד" (BEAD) והן עשויות מתכת בצמיגים פשוטים או מחומרים מרוכבים (גמישים וקלים) בצמיגים יקרים יותר (צמיגים מהסוג הזה ניתנים לקיפול).
צמיגי TUBULAR הם צמיגים בהם הפנימית היא חלק מובנה בצמיג. צמיגים אלו מתאימים לחישוקים בעלי פרופיל ייחודי ולרוב משמשים רוכבים תחרותיים. את צמיגי ה-TUBULAR מדביקים אל החישוקים הייעודים באמצעות דבק מיוחד וניתן לרכוב איתם בלחצים גבוהים יחסית (עד כ-170PSI). חישוקים המיועדים לשאת צמיגים מהסוג הזה קלים יותר מחישוקים סטנדרטיים.
צמיגי TUBELESS הם צמיגים שאינם זקוקים לפנימית, אך הם דורשים חישוק ייעודי ואטום לדליפת אוויר. יתרון גדול בצמיגים אלו הוא עמידותם בפני תקרים, אך הם כבדים יותר, ובעלי דפנות קשיחות יותר הפוגמות בנוחות הרכיבה.

 

tubular tire

3. צפיפות האריג - TPI

השלד של הצמיג עשוי מאריג אשר מהווה בסיס ליציקת שכבות הגומי. אריג זה מיוצר מסיבי ניילון או פולימרים בהם משולבים סיבים מרוכבים. קוטר הסיבים קובע את צפיפות האריג. אריג בעל סיבים דקים יותר יהיה צפוף יותר, קל יותר וגמיש יותר. בצמיגים קלים צפיפות האריג תתבטא בערך TPI גבוה יותר. צמיגים אלו יציעו לרוב נוחות רכיבה משופרת והתנגדות נמוכה לגלגול, אולם דפנותיהם יהיו רגישות ופגיעות יותר. ישנם צמיגים בהם אחת השכבות עשויה מסיבים מרוכבים (לרוב Aramide) שמטרתה לשפר את עמידות הצמיג בפני תקרים בזכות התנגדות גבוהה יותר לחדירת עצמים חדים, אולם שכבה כזו מעלה את משקל הצמיג.

 

4. סוג הגומי

על שכבת האריג של הצמיג יצוקות שכבות של גומי (PLY). החלק שבא במגע עם הכביש נקרא "סוליית הצמיג" והוא מורכב לרוב מכמה שכבות של גומי. כל יצרן צמיגים משתמש בתרכובות גומי שונות (Compound) בהתאם לייעוד הצמיג – תרכובות "רכות" יעניקו אחיזה גבוהה ושיפור נוחות הרכיבה, לצד שחיקה מהירה וגלגול פחות יעיל, ואילו תרכובות "קשות" מתאפיינות בגלגול מהיר ועמידות טובה יותר לשחיקה ופגיעה, אולם זה בא על חשבון אחיזה פחות טובה נוחות ברכיבה. צמיגים איכותיים יציעו לרוב שילוב של גומי מסוגים שונים במטרה להתאים לייעוד שלהם.

 

5. יעוד

צמיג קל ואוחז יתבלה בקצב גבוה יותר מצמיג כבד בעל שכבת גומי נדיבה ועמידה בגלגול. צמיגים המיועדים לרכיבה בתנאים יבשים או במסלול סגור יעוצבו ללא חריצים לניקוז ופיזור מים. צמיגים המיועדים לרכיבה בתנאי גשם, או צמיגים המיועדים לרכיבה לאורך כל השנה, יציעו תעלות ניקוז שנועדו למנוע איבוד אחיזה ("ציפה" של הצמיג) בכביש מוצף. בחרו צמיג המתאים לסגנון הרכיבה שלכם; אין צורך לבחור בצמיג קל המתבלה במהירות למטרת אימונים - עדיף להתאמן עם זוג צמיגים ורסטיליים ועמידים, כאלו שישמרו על יעילות במגוון רחב של תנאים. כנגד, צמיגים קלים ואוחזים ישפרו את ביצועיכם ביום התחרות בזכות משקל נמוך, התנגדות גלגול נמוכה ובטחון רב אותו הם יעניקו ברכיבה מהירה.

 

road tubeless

6. משקל

מכיוון שצמיג הוא חלק הממוקם בהיקף הגלגל, למשקלו ישנה השפעה גדולה מאוד על התאוצה, מהירות שינויי הכיוון והאנרגיה הנדרשת לסובב אותו. משקלם של צמיגי כביש נע בין 170 ל-900 גרם ואף מעבר לכך - תלוי ברוחב, במבנה, בייעוד ובמחיר. צמיג קל יותר יהיה אמנם זריז יותר, אולם גם פגיע מאוד ובעל אורך חיים קצר. אף שרוכבים מנוסים ירגישו בהבדל של כמה עשרות גרמים במשקל הצמיג, לא תמיד החיסכון במשקל שווה את העובדה שמדובר בצמיגים פגיעים  המתבלים בקצב מהיר. לכן אם אתם לא רוכבים תחרותיים, אין טעם לרכוש את הצמיג הקל ביותר; במקרה שלכם מומלץ להעדיף צמיגים אשר מהווים פשרה בין עמידות למשקל.

 

slick tires