מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

10 נקודות שצריך לבדוק אחרי התרסקות

נפלתם ברכיבת כביש או שטח? אחרי שווידאתם שאתם בסדר, הנה 10 דברים שאתם חייבים לבדוק באופניים לפני שאתם ממשיכים לרכוב...

מערכת בייקס
צילומים: אילוסטרציה

 

התרסקות היא חוויה שאותה עובר כל רוכב אופניים בשלב זה או אחר. היא לעיתים בלתי נמנעת, תמיד לא נעימה, ולפעמים דורשת זמן התאוששות כתוצאה מחבלות בגוף. אבל לא רק הגוף הוא זה שנחבל בנפילה, גם האופניים עלולים להינזק באופן שיסכן אתכם בהמשך הרכיבה. הכירו את 10 הנקודות ששאתם חייבים לבדוק לפני שאתם חוזרים לרכוב בבטחה.

בדיקת אופניים אחרי התרסקות

1. שלדה - תאונת אופניים עשויה לעיתים להסתיים בפגיעת שלדה. בדקו קילופי צבע וחבטות, ונסו לאתר סדקים. בדקו את השלדה במישוש. אתם עלולים לזהות קמטי לחץ שאינם חשופים לעין. בדקו את צומתי הצינורות, את הצינור התחתון, את התומכות ואת אזור נקודות עיגון הגלגלים. עשו זאת כאשר שלדת האופניים נקיה.

8 בדיקת שלדה במישוש

2. גלגלים וחישורים - אתם עלולים לזהות עקמומיות בחישוק או חישורים שאינם מהודקים ובגללם איבד החישוק את איזונו. אם אפשר להדק את החישורים ולהחזיר את הגלגל למצבו הישר - מצוין! אם לא, יתכן שתיאלצו להחליף חישוק.

9 בדיקת חישוקים וחישורים

3. צינורות המזלג - נזק בצינורות העליונים של המשכך הקדמי יגביר את בלאי האטמים ויגרום בהמשך לאובדן שמן. אובדן השמן יגביר את החיכוך בפנים הבולם ויביא לידי הרס המערכות הפנימיות. אם הנזק רב, תיאלצו להחליף את רגלי המזלג העליונות ואיתם על פי רוב את כתר המזלג וצינור ההיגוי.

1 בדיקת מזלג

4. כידון - בדקו את חלקי השליטה בכידון, נקו את מוט הכידון והכידון, פתחו במפתח אלן את הברגים במוט הכידון, ישרו את הכידון אם צריך והדקו אותו למקומו. אם מצאתם סדק או שקע בכידון או במוט הכידון - החליפו אותם. חלקי קרבון רגישים מאוד לחבטות. במידה וזיהיתם שריטה או סדק קל בחלק מקרבון, החליפו אותו בחדש. חלקי קרבון נוהגים לקרוס ברכיבה ללא התראה מוקדמת.

בדיקת חלקי שליטה בכידון 6

5. ידיות הבלמים - האם אחרי ברכיבה הראשונה אחרי ההתרסקות משהו מרגיש שונה באופניים אך התקשיתם לאתר מה השתנה? בדקו אם ידיות הבלם וההילוכים לא התעקמו או זזו ממקומן. אל תרכבו עם ידיות עקומות או עם כאלו שאינן ממקומות כראוי, אתם עלולים להתרגל לתנוחה ובהמשך אף להזיק לגופכם. נסו לאתר הבדלים בין שני צדי הכידון והתאימו את הצד הפגוע לצד ששרד את הנפילה בשלום.

2 בדיקת ידיות שליטה

6. ידיות האחיזה של הכידון - אם קצוות הידיות נשחקו, החליפו אותן בחדשות. כידון שאינו אטום בפקק בקצוות עלול לפגוע בנפילה הבאה באיברי הגוף הפנימיים ולגרום לנזק גופני חמור.

3 ידיות אחיזה בכידון

7. רוטורים וגלגלי שיניים – בדקו את הרוטורים של הבלמים ואת גלגלי השיניים - אם הם התעקמו קלות, סביר להניח שאפשר יהיה להחזיר אותם למצבם התקין באמצעות כלים ייעודיים במעבדת שירות. אם הם ממש עקומים, תיאלצו להחליף אותם. גלגל שיניים עקום עלול לקרוע שרשרת ולהשבית את האופניים באמצע רכיבה.

7 בדיקת רוטורים וגלגלי שיניים

8. דפנות הצמיגים - אם אחד או שני הצמיגים נפגעו ויש בהם קרעים או בליטות - זה הזמן להחליף אותם, גם אם סוליות הצמיגים טרם נשחקו.

בדיקת  4 דפנות הצמיג

9. "אוזן" עיגון המעביר האחורי - נקודת עיגון המעביר האחורי לשלדה ("אוזן") עלולה להיפגע בנפילה. סטייה קטנה של האוזן תגרום לכך שההילוכים לא יתחלפו כראוי. אם האוזן אינה ישרה, החליפו אותה בחדשה וכוונו שוב את ההילוכים.

5 בדיקת  אוזן מתחלפת

10. פגיעות בצבע - אם השלדה נפגעה ואתם מזהים בה נקודות חשופות שבהן התקלף הצבע, אפשר לאתר בחנות המוכרת צבעים לרכב צבע שיתאים לזוג האופניים שלכם ולבצע תיקונים קלים. אפשר גם למצוא צבע דומה בחנויות המתמחות במכירת דגמים להרכבה.

10 בדיקת הצבע

אם הכל תקין באופניים ואתם כבר לא כואבים. צאו לרכוב, שמרו על ערנות ברכיבה -והיא זו שתשמור עליכם.