מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

מוט כידון (סטם): המדריך המלא

מוט הכידון הוא אחד מחלקי השליטה החשובים באופניים. רגע לפני שתחליפו את מוט הכידון באופניים שלכם, כדאי שתקראו את המדריך שלפניכם ובו כל מה שכדאי לכם לדעת בנושא...

עמוס וולף, מומחה בהתאמת אופניים, מאמן נבחרת ישראל באופני כביש, ורוכב בנבחרת ישראל - כביש והרים
צילומים: אלון שניידמן, זיו שוורץ, תמונות אילוסטרציה


מוט הכידון, או "סטם" (STEM) באנגלית, הוא החוליה המחברת בין המזלג לכידון. מידת האורך והזווית שלו משפיעים על תנוחת הרוכב, ומכיוון שהסטם מהווה חלק ממערכת ההיגוי של האופניים, הוא משפיע כמובן על יכולות ההיגוי והשליטה שלכם באופניים.

STEM MAIN

קטרים, מידות וחומרים

ניתן לרכוש מוטות כידון במגוון רחב של מידות, קטרים וזוויות. מרבית מוטות הכידון שמותקנים בדגמי האופניים היום, הם מסוג THREADLESS, כלומר, סטמים המיועדים למזלג שצינור ההיגוי שלו הוא ללא הברגה. מוטות כידון מסוג זה מהודקים בלחץ אל צינור השלדה ומקבעים את סט מיסבי ההיגוי למקומם. אופניים ישנים, אופניים זולים ואופני ילדים, לרוב מצוידים במוטות כידון המתחברים אל צינור מזלג באמצעות הברגה (שיטת QUILL).
רוב זוגות האופניים נמכרים בימינו עם צינור היגוי שחלקו העליון בקוטר של אינץ' ושמינית, ולכן זהו הקוטר לו מתאימים רוב מוטות הכידון הנמכרים בחנויות. ישנן חברות המציעות בדגמים מסוימים קוטר גדול יותר של אינץ' ורבע (כמו GIANT למשל), לכן חשוב לבדוק באתר היצרן את מידות מוט הכידון המקורי לפני שרוכשים אחד חדש. במשך שנים מוטות כידון התאימו לכידונים בקוטר של 25.8 מ"מ (קוטר שעדיין מקובל באופניים זולים), אולם היום רוב מוטות כידון מתאימים לכידונים מעובים בקוטר של 31.8 מ"מ או 35 מ"מ. כידון ומוט כידון עבים מציעים קשיחות צדית משופרת אשר באה לידי ביטוי בהיגוי מדויק יותר של האופניים.
מוטות כידון נמכרים באורכים וזוויות שונות. מידות האורך נעות לרוב בין 45 ל-150 מ"מ במרווחים של 5 מ"מ. הזווית המקובלת במוטות כידון נעה בין 0 ל-45 מעלות, כאשר זווית 0 מתייחסת אל מוט כידון ישר המחובר אל צינור המזלג בזווית של 90 מעלות. ישנם מוטות שאפשר להרכיב אותם הפוך וכך למעשה להנמיך את גובה הכידון ביחס לאוכף; אז נקרא לזווית מוט הכידון - זווית שלילית (5- מעלות לדוגמה). קיימים מוטות כידון המצוידים במפרק המאפשר לשנות את הזווית ללא צורך בהחלפת המוט. הם כבדים משמעותית, גמישים ומיועדים בעיקר לאופני עירוניים. ישנם גם מוטות כידון משולבים עם כידון ואינם ניתנים להפרדה (שילוב שמקובל בעיקר באופני כביש יקרים).
רוב מוטות הכידון לאופניים מיוצרים מאלומיניום, כאשר בדגמי אופניים יקרים נמצא גם סטמים המיוצרים מטיטניום, קרבון, כרומולי, מגנזיום או שילוב של שני חומרים (קרבון ואלומיניום לדוגמה). משקל מוטות כידון נע לרוב בין 90 ל-300 גרם, בהתאם לייעוד, למחיר ולמידה.

STEM 2
למה בכלל צריך להחליף מוט כידון?

כל דגם של אופניים נמכר במספר מידות שלדה על מנת להתאים לרוכבים בגבהים שונים. לרוב, ככל שמידת האופניים גדולה יותר – הסטם המקורי ארוך יותר. החלפת מוט כידון באופניים מאפשרת למעשה לצמצם את הפערים בין המידות, וזאת במטרה להתאים טוב יותר את המרחק שבין האוכף לכידון האופניים בהתאם למידות פלג גופו העליון של הרוכב. החלפה לכידון בזווית גבוהה או נמוכה מהקיים תאפשר להתאים את מנח הגוף לגמישות הרוכב. רוכב גמיש יכול לרכוב עם כידון נמוך יותר מרוכב שאינו גמיש, וכך לנצל טוב יותר את שרירי הגוף בדיווש.

על מה תשפיע החלפת הסטם?

החלפת מוט הכידון משפיעה על תנוחת הרוכב, ובעיקר מנח פלג גופו העליון. שינוי תנוחת הרוכב לשינוי במיקום מרכז הכובד ברכיבה, דבר המשנה את התנהגות האופניים - בכביש ובשטח. שינוי באורך מוט הכידון משפיע גם על היגוי האופניים. מוט כידון קצר יותר יחדד את פקודת ההיגוי ויהפוך את תמרון האופניים למהיר יותר. מוט כידון ארוך יאט את ההיגוי ויקנה לאופניים יציבות טובה יותר. כידון גבוה וקצר מהמקורי מצמצם את המרחק בין האוכף לכידון, יוצר תנוחת רכיבה זקופה יותר, ומעביר חלק ממשקל הרוכב לעבר הגלגל האחורי של האופניים. תנוחה זקופה יותר תקל על משיכת הגלגל הקדמי לפני מכשול, אך היא מעבירה חלק מהמשקל המונח על כפות הידיים אל עבר הגב התחתון, דבר שעלול להוביל לכאבים בגב תחתון ברכיבות ארוכות. מוט כידון נמוך וארוך מהמקורי, יגדיל את המרחק בין האוכף לכידון, יהפוך את תנוחת הרכיבה לנמוכה יותר ויעביר יותר ממשקל הרוכב את החלק הקדמי. התנוחה הזו פחות נוחה לרכיבה בירידות, אך תמנע את התרוממות חלקם הקדמי של האופניים בטיפוס ותשפר את ביצועי הרוכב בעליות. באופני הרים, כלל האצבע הוא שככל שאופניים מיועדים לרכיבה אגרסיבית יותר, מוט הכידון יהיה קצר יותר. כלל האצבע באופני כביש אומר שככל שהאופניים יכוונו לנוחות, הסטם יהיה קצר יותר ובזווית גדולה יותר.

STEM

איך בוחרים מוט כידון מתאים?

מוטות כידון במידות שונות מאפשרים להתאים את האופניים טוב יותר למידות גופו של רוכב, זאת בתנאי שמידת השלדה תואמת מלכתחילה את גובהו. רוכב בגובה מטר שישים לא יכול לרכוב על אופניים במידה LARGE (המיועדת לרוב לרוכבים שגובהם הוא מטר ושמונים ומעלה), ולא משנה כמה קצר מוט הכידון שירכיב על האופניים. לפני שנבדוק מה מידת הכידון המתאימה לנו, עלינו קודם כל לכוון את גובה האוכף ואת מיקומו ביחס לדוושות. רק אחרי שנעשה זאת באופן מדויק, נתפנה אל מוט הכידון. באופני כביש, שבילים ואופני קרוס קאנטרי, במבט צידי ובעת רכינה של הרוכב על הכידון, צריכה להתקבל זווית של בין 80 ל-90 מעלות בין הזרוע לבין הגב. אם הזווית המתקבלת גדולה מ-90 מעלות, עלינו לקצר את מידת מוט הכידון כדי לצמצם את המרחק בין כפות הידיים לאוכף. באופניים המיועדים לרכיבת הרים אפשר להגיע לזווית של כ-80 מעלות במטרה לשפר את השליטה באופניים בקטעים טכניים. את זווית מוט הכידון נקבע על פי גמישותו של הרוכב, סגנון הרכיבה ומאפיינים נוספים. רוכב חובבן עם כרס קטנה שאינו גמיש, יזדקק למוט כידון עם זווית גבוהה. רוכב גמיש, רזה ותחרותי יעדיף מוט כידון עם זווית קטנה ולעיתים אף זווית שלילית.

STEM 1
היחס בין מוט הכידון לרוחב הכידון

חשוב להבין כי קיים קשר ישיר בין מידות הסטם למידות הכידון; החלפת הכידון לרחב יותר תדרוש לרוב את החלפת מוט הכידון לקצר יותר מכיוון שהגדלת המפתח בין הזרועות תביא לרכינה חדה יותר לפנים. על ידי קיצור מוט הכידון נשמור על המרחק האידיאלי שבין האוכף לבין הכידון, גם אחרי החלפת מוט הכידון לרחב יותר.

להחליף או לא להחליף מוט כידון?

מוט הכידון הוא אחד החלקים החשובים בהתאמת האופניים למידות גופו של הרוכב. רוכבים רבים לא מודעים להבדל הגדול בתחושת הרכיבה הטמון גם בשינוי של 10 מ"מ באורך הסטם. יש כמובן רוכבים שמחליפים את מוט הכידון מטעמי חיסכון במשקל (ניתן לחסוך לעתים 200 גרם) או מטעמי עיצוב, אולם אין ספק שהסיבה האמתית להחליף את מוט הכידון היא כדי להתאים את האופניים שלכם למידות גופכם ולאופי הרכיבות שאתם רוכבים.

 

הכותב הוא מומחה בהתאמת אופניים ומאמן מוסמך מטעם איגוד האופניים, בוגר בית הספר של BOULDER CENTER FOR SPORTS MEDICINE. רוכב למעלה מ-20 שנה על אופני כביש והרים, מתחרה ב-18 השנים האחרונות בקטגוריות העלית באופני כביש והרים בארץ ובעולם. מאמן נבחרת ישראל באופני כביש, רוכב בנבחרת ישראל באופני כביש והרים.
www.amoswolff.co.il