מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: TREK 1.5 2015

כשהם מצוידים בשלדת אלומיניום, במזלג קרבון וב-20 הילוכים, פונים ה-TREK 1.5 לרוכבי כביש מתחילים שמעוניינים באופניים ורסטיליים שהם קצת מעבר לרמה הבסיסית

קוטר גלגל: 700C
שלדה: אלומיניום
מזלג: קרבון, 1.1/8 אינץ'
ייעוד האופניים: מתחילים, רכיבות אימון, תיור וספורט
מחיר: 5,490 שקלים

למפרט המלא לחץ כאן

 

רקע

סדרת ה-1 של TREK ניצבת בבסיס ההיצע של אופני הכביש של החברה. הסדרה מיועדת לרוכבים מתחילים בעלי תקציב מוגבל וכוללת שלושת דגמים המצוידים במזלג קרבון, היא מוצעת ב-7 מידות (50 עד 64 ס"מ) ומערכות הינע מתוצרת SHIMANO. דגם ה-1.5 הוא היקר בסדרה והיחיד עם 20 הילוכים.

trek 1.5 main

למי הם מתאימים

בעיקר לרוכבי כביש מתחילים המחפשים אופניים בתקציב נמוך אשר מצוידים ב-20 הילוכים – בדגש על ורסטיליות ונוחות.

גיאומטריה וטכנולוגיה

חברת TREK מציגה את שלדת האלומיניום הבסיסית בסדרת ה-1 כשלדה רב גונית שיכולה לשרת רוכב כביש מתחיל, אך גם רוכב תיור המחפש אופניים מהירים וקלים שניתן להרכיב עליהם סבלים וכנפיים. ייאמר לזכותה של TREK כי נדיר יחסית למצוא בקטגוריית המחיר הזו אופניים הנמכרים ב-7 מידות – אלמנט המאפשר התאמה טובה יותר למידות גופו של הרוכב. זוויות האופניים תואמות את המקובל בתחום, עם זוויות היגוי ואוכף חדות ובסיס גלגלים קצר יחסית. שילוב של התכונות הנ"ל עם צינור היגוי ארוך מהמקובל, נועד לשפר את הנוחות ברכיבה לאורך זמן. TREK מכנה את גיאומטריית האופניים "H2 FIT", והיא אמורה להציע לרוכב כידון גבוה יחסית (לרכיבה זקופה) - ללא צורך בהתקנת מוט כידון (סטם) בעל זווית חיובית (עם שיפוע כלפי מעלה) - כדי לשמור על המראה התחרותי.

TREK 1.5 2015

אבזור

מערכות שימאנו TIAGRA עם יחסי העברה ידידותיים (קראנק 50/34 שיניים ו-11-30 שיניים בקסטה מאחור), מאפשרים גם לרוכב מתחיל למצוא את ההילוך המתאים לכיבוש עליות בקלות. את מערכת ההינע והבלימה, משלים קראנק FSA VERO עם ציר נפרד (לא אינטגרלי), ובלמי חישוק גנריים מאלומיניום. דגם ה-1.5 נמכר עם צמיגים צרים יחסית למקובל היום - BONTREGER R1 HARDCASE במידה 700/23C. היינו מצפים לקבל על אופניים אלו צמיגים במידה רחבה יותר, לטובת שיפור ספיגת הזעזועים והנוחות. לאופניים נקודות לחיבור של סבלים וכנפיים במזלג ובשלדה - דבר שיכול להפוך את ה-1.5 לאופני תיור יעילים ומהירים למרחקים ארוכים. את מפרט האופניים משלימה TREK עם חלקים שונים מתוצרת BONTRAGER (חברה בת של TREK) - כולל גם חישוקים שמתאימים לצמיגי טיובלס - יתרון לרוכב בכבישי ישראל.

שורה תחתונה

ה-1.5 של TREK הם אופני כביש ורסטיליים שיכולים להפוך בקלות לאופניים נוחים יותר ואף לאופני תיור קלים ומהירים עם החלפת הצמיגים לרחבים יותר (פעולה שניתן לבצע בקלות במעמד הקניה). כאופני כביש לרוכבים מתחילים, מדובר בחבילה ראויה וידידותית, כאשר ההכנה לטיובלס הופכת אותם לאופניים מצוינים לאימונים. במחיר דומה אמנם ניתן לרכוש היום אופניים שמצוידים בחלקי הינע מקבוצה גבוהה יותר (SHIMANO 105), אולם לא כל הדגמים המתחרים יהיו ידידותיים למשתמש כמו ה-TREK 1.5.