מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: SPECIALIZED ALLEZ 2015

סדרת ה-ALLEZ הבסיסית של SPECIALIZED מציעה שילוב של שלדות אלומיניום, חלקים בסיסיים והתאמה טובה לרוכבים מתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים בכביש

גודל גלגל: 700C
שלדה: אלומיניום
מזלג: אלומיניום 1.1/8 אינץ'
ייעוד האופניים: ספורט, רכיבות חובבים
מחיר: 3,295 שקלים

 

 

רקע

השם ALLEZ מלווה את SPECIALIZED כבר 35 שנה. הוא ניתן במקור לאופני הכביש הראשונים שייצרה SPECIALIZED כבר בשנת 1979, כאשר הדגמים הראשונים יוצרו ביפן בעבודת יד על בסיס צינורות כרומולי. דגמי ה-ALLEZ נעשו פופולריים מאוד בקרב רוכבי כביש חובבים בארה"ב, כאשר עם המעבר לשלדות אלומיניום בשנת 1999, הפכה סדרת ה-ALLEZ לבסיסית בהיצע דגמי הכביש של SPECIALIZED.

 

למי הם מתאימים

לרוכב מתחיל המעוניין להיכנס אל תחום רכיבת כביש ולרשותו עומד תקציב מוגבל. גם טריאתלטים חובבים המעוניינים בזוג ראשון לאימונים בתקציב צנוע ימצאו את ה-ALLEZ מתאימים. בשני המקרים מדובר ברוכבים שיעריכו את מחיר הרכישה הנוח ואת עלויות האחזקה הנמוכות של דגמי ה-ALLEZ.

New Image2

 

גיאומטריה וטכנולוגיה

שלדת ה-ALLEZ מתאפיינת בגאומטריית מסורתית שמתאימה לרוכבי כביש מתחילים; זוויות האוכף ומוט האוכף חדות יחסית, אולם צינור ההיגוי הארוך מסייע ביצירת תנוחת רכיבה זקופה יחסית לטובת נוחות לאורך זמן. מוניפולציות בעיצוב תומכות השלדה אמורות על פי SPECIALIZED לרכך את החבטות המועברות מהכביש אל עכוזו של הרוכב. קוטר צינור המזלג הוא 1.1/8 אינץ' לכל אורכו, והוא מכיל מזלג אלומיניום שנבחר לשרת את האופניים כחלק ממגבלת התקציב הכללי. קוטר צינור מוט האוכף צנוע (27.2 מ"מ), דבר שאמור על פי SPECIALIZED לשפר את ספיגת הזעזועים בקטעי כביש משובשים. ה-ALLEZ נמכרים בשלושה שילובי צבעים: כתום, לבן/שחור/כחול ו-שחור/אדום/לבן.

allez 2015 specialized1 

 

אבזור

New Imageה-ALLEZ בגרסה הבסיסית מצוידים במערכת הכביש הבסיסית CLARIS מתוצרת SHIMANO. מערכת זו מציעה 8 הילוכים מאחור ושני גלגלי שיניים מלפנים ביחסים של 32-11 שיניים בקסטה, ו-50/34 שיניים בקראנק. מדובר ביחסי העברה נמוכים יחסית שנועדו לסייע לרוכב מתחיל לטפס עליות בקלות יחסית. לבלימה מצוידים האופניים בקליפרים לחישוק של חברת TEKTRO - בלמים אופיינים לאופני כביש בסיסיים. זרועות ההינע של האופניים הם בסטנדרט OCTALINK של SHIMANO, כלומר מורכבים מזרועות וציר מרכזי נפרדים, מדובר במכלול כבד וגמיש יחסית שמקובל למצוא באופניים בסיסיים ולא באופניים יקרים יותר. את החבילה משלימים גלגליAXIS בסיסיים וצמיגי ESPOIR עם ביד מתכת במידה 700X25 הנושאים את שם החברה. חלקי הקוקפיט הגנריים מאלומיניום, אף הם מבית SPECIALIZED - וכך גם אוכף ה-TOUPE SPORT בעל צינורות הכרומולי המציע ריפוד עבה ומגיע ברוחב של 143 מ"מ.

 

שורה תחתונה

אופני כניסה לרוכבי כביש מתחילים. תמורת המחיר הצנוע מקבלים רכיבים פשוטים, שלדה מעוצבת ויחסי ההעברה ידידותיים לבעלי כושר בסיסי.