מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: TREK EMONDA SLR 6

הם לא אווירודינמיים וגם לא אמורים להיות נוחים, אך הם שוקלים רק 6.6 ק"ג. האם מדובר באופניים הטובים ביותר לכיבוש עליות?

גודל גלגל: C700
שלדה: קרבון
מזלג: קרבון, 1.1/8- 1.1/2 אינץ'
ייעוד האופניים: תחרויות, ספרינטים, עליות, מרוצי קריטריום.
מחיר: 27,500 שקלים
למפרט המלא לחץ כאן

 

רקע

סדרת ה-EMONDA היא ההפתעה של חברת TREK לשנת הדגם 2015; בעוד רוב יצרני אופני הכביש מטילים את יהבם בפיתוח אופניים אווירודינמיים למרוצי טור ארוכים, החליטה TREK ללכת נגד הזרם ולייצר אופניים קלים ואגרסיביים לרכיבה; אופניים אשר בעיצובם נדחקים שיקולי הנוחות, האווירודינמיות וכל שאר המשתנים מאחורי הרצון לחסוך במשקל. סדרת ה-EMONDA כוללת לא פחות מ-16 דגמים, 2 שלדות להרכבה עצמית, ושלושה דגמים הנמכרים תחת מטריית ה-Project One (רכישת האופניים על פי מפרט וצביעה בהזמנה אישית). בסדרה שלוש שלדות – לכל אחת מהן משקל שונה; שלדת S (במשקל 1,220 גרם), שלדת SL (במשקל 1,050 גרם) ושלדת SLR סופר-קלה (רק 690 גרם!). כדי להבין עד כמה TREK גאה במשקל האופניים בסדרה, בחלק מדגמי ה-EMONDA באתר החברה תמצאו משקל מוצהר לאופניים, למרות העובדה שהחברה לא נוהגת לפרסם את המשקל באף אחד מדגמי האופניים האחרים שהיא מייצרת. משקל הדגם היקר בסדרה (SLR 10) עומד על 4.65 ק"ג – מה שמקנה ל-EMONDA את התואר הנחשק "האופניים הקלים ביותר בייצור סדרתי". דגם ה-SLR 6 הוא הדגם הזול ביותר בסדרה המצויד בשלדת ה-SLR.

trek emonda slr-6

למי הם מתאימים

לרוכב תחרותי המחפש אופניים קלים ביחס לקטגוריית המחיר, כאלו שאפשר לשדרג בעתיד ולרדת מתחת לקו ה-6 ק"ג. לרוכבי ספרינטים המחפשים את כלי הנשק הקל ביותר לעליות, או סתם לרוכב כביש שמוכן לרכוב על השלדה הקלה ביותר ביצור סדרתי, וכנגד מוכן לוותר על מעט שיכוך, נוחות ואווירודינמיקה ברכיבות ארוכות.

גיאומטריה וטכנולוגיה

משקלם המוצהר של ה-SLR 6 ללא דוושות הוא 6.6 קילוגרמים (למידה 56 ס"מ). משקל נמוך בכל קנה מידה – במיוחד בהתחשב באבזור האופניים שמורכב מחלקים שאינם נחשבים קלים במיוחד - מערכות שימאנו ULTEGRA וגלגלי BONTREGER RACE LITE. השלדה ומזלג ה-SLR נעזרים בכל טכנולוגיה אפשרית (כולל טכנולוגיית ה-OCLV הייחודית ל-TREK) לטובת החיסכון במשקל: מיסבים המותקנים ישירות בשלדה (ללא מתאמים), ציר BB90 לא הברגה, מזלג קרבון מלא (כולל נקודות עיגון ציר הגלגל), ועוד. למרות הייעוד הזהה, מידות וזוויות ה-SLR שונות מאלו של סדרת MADONE המקבילה - עם צינור עליון קצר יותר, צינור היגוי ארוך יותר, זווית היגוי מתונה ביחס ל-MADONE וזווית מוט אוכף חדה, קיימים ב-EMONDA כל המרכיבים הנכונים לתקיפת עליות.

trek emonda slr 6

אבזור

ה-SLR 6 מצוידים במערכת הנעה מלאה מסדרת ה-ULTEGRA של SHIMANO. גלגלי ה-BONTREGER RACE LITE מוכנים להסבה לטיובלס. חלקי הקוקפיט גם הם מבית BONTREGER - עם מוט אוכף מקרבון ומסילות אוכף מטיטניום. הכידון ומוט הכידון עשויים מאלומיניום - לא אופייני לאופני כביש ברמת המחיר הזו, אולם זו כנראה הפשרה שאותה נאלץ רוכב ה-SLR 6 לקבל בתמורה לשלדת העילית במסגרת המחיר. בלמי ה-SLR 6 הם Bontrager Speed Stop אינטגרליים ומעוגנים ישירות לשלדה בעזרת שני צירים. מיקום הבלם האחורי מאחורי תומכות האוכף אינו אופנתי, אולם נובע משיקולי חיסכון במשקל. מעניין לגלות מוט אוכף ייחודי העוטף את צינור האוכף ומונע את הצורך בטבעת הידוק קלאסית, דבר המבטל את העומס הנוצר על ידי הטבעת ומאפשר יצור שלדה קלה יותר. בשלדה משולבת הגנה מפני פגיעת השרשרת, הכנה לעיגון משדרים למחשבי דרך ללא צורך בחבקים, הכנה לחיווט הילוכים אלקטרוניים ועוד.

trek-emonda 6 SLR

שורה תחתונה

ה-SLR 6 לא יתאימו לכל רוכב בפלטון. יש אופניים שיהיו מהירים מהם לאורך זמן בזכות עיצוב חלקלק, יש בוודאי נוחים יותר ברכיבות ארוכות, אך לא בטוח שישנם אופניים מהירים יותר בזינוק ובעליות. אם אתם רוכבים אגרסיביים האוהבים "לתת בראש", אוהבים "להרביץ ספרינטים" ולברוח לפלטון, נראה שה-EMONDA SLR 6 הם האופניים הראשונים שכדאי לכם לבדוק...