ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן: סדרת SHIMANO DEORE 2014

סדרת ה-DEORE של SHIMANO נמצאת על קו התפר שבין סדרות הרכיבים הפשוטות לסדרות המקצועיות של החברה. האם הרכיבים שבה מסוגלים לספק ביצועים טובים במחירים אטרקטיביים? יצאנו לבדוק...

סדרת הרכיבים DEORE של יצרנית החלקים SHIMANO נחשבת בעיני רוכבים רבים ככזו המציעה את התמורה הטובה ביותר למחיר - בהתחשב בביצועים ובאמינות. בכל שנה עוברת המערכת שדרוגים הזולגים אליה ממערכות הדגל של שימאנו – XT ו-XTR. בשנת 2012 היה זה המעבר ל-10 הילוכים בקסטה האחורית שהביא לשינוי דרמטי בקבוצת החלקים, והשנה מדובר במעביר אחורי בטכנולוגית ה-SHADOW PLUS של שימאנו המציע מצמד מובנה במנגנון המתיחה של המעביר האחורי במטרה למנוע צליפת שרשרת ברכיבה באמצעות הפעלת התנגדות נוספת על ציר המעביר האחורי. מערכת זו הוצגה לראשונה בשנת 2012 במעביר ה-XTR והשנה היא מגיעה גם את סדרת ה-DEORE יחד עם חידושים נוספים כמו קראנק עם שני גלגלי שיניים קדמיים (20 הילוכים), מעביר הילוכים קדמי תואם, וזרועות הינע בעיצוב חדש. גם בלמי הקבוצה זוכים לשדרוג בזכות קליפרים מעודכנים המאפשרים שימוש ברפידות בטכנולוגיית ה-ICE של שימאנו המשלבת צלעות קירור ברפידות, ורוטורים משופרים לבלימה טובה יותר בתנאים קיצוניים.

בשטח

בחנו את סדרת ה-DEORE החדשה בגרסת ה-30 הילוכים על אופני הרים בעלי שיכוך מלא עם גלגלי 27.5 אינצ'ים. אף שלא מדובר במערכת היקרה בהיצע חברת SHIMANO, ההילוכים עברו במהירות וללא היסוס; הקליקים בידית החלטיים, זרועות ההינע במבנה Hollowtech II (ציר חלול) לא הפגנו סימני כניעה ללחץ גם בדיווש אגרסיבי בעמידה, והמעביר האחורי פעל בחלקות וללא רעשי שרשרת מיותרים.
הוסיפו לביצועים המצוינים את העובדה שניתן לרכוש את מערכת ה-DEORE עם שילוב של קסטת 10 הילוכים בטווחים של 11-36 או 11-34 מאחור, ושניים או שלושה גלגלי שיניים מלפנים (כולל אפשרות לקראנק טריפל 40/30/22 ייעודי לאופני 29 אינץ'), וקיבלתם סדרה ורסטילית ואיכותית במחיר זול יחסית. יתרון נוסף של מערכת ההילוכים הוא שלמרות שהתעללנו בה ורכבנו בהצלבות שרשרת קיצוניות, נמנע מגע בין השרשרת לכלוב במעביר הקדמי ולאורך כל חודשי המבחן המערכת עבדה ללא כל תקלות, תענוג.
גם בלמי המערכת בשילוב רוטורים בקוטר 180 מ"מ, עצרו באופן מושלם וקשה היה לנו להבחין ביתרון הבלמים היקרים יותר של מערכת ה-SLX - גם כשרכבנו אתם לצד הזוג הנבחן. ההבדל העיקרי בין בלמי ה-DEORE ל-SLX היקרים יותר הוא חסרונו של גלגל כיוונן המרחק הידית מהכידון, ב-DEORE תזדקקו למפתח אלן עבור הכוונון הראשוני – זניח לדעתנו.

 

shimano deore 2014 groupset test

סיכום

סדרת ה-DEORE החדשה טובה מאי פעם; הטכנולוגיה המתקדמת שמגיעה מסדרות החלקים היקרות של SHIMANO הופכת את סדרת החלקים הזו לטובה מאוד בפני עצמה, וטובה אפילו יותר כאשר לוקחים בחשבון את מחירי החלקים בסדרה. תשאלו עד כמה הרשימה אותנו סדרת ה-DEORE החדשה לטובה? נסכם זאת כך: אם היינו מרכיבים שלדת בוטיק בתקציב מוגבל, היינו מוותרים בקלות על מערכות הינע יקרות יותר, ומשקיעים את הכסף שחסכנו בגלגלים טובים יותר או בחלקי קוקפיט קלים. אם אתם לא מאלה שסופרים כל גרם באופניים ולא מחפשים שילובי אותיות אקזוטיים על חלקי ההינע בשביל הפאסון, סדרת רכיבי ה-DEORE יותר מתספק אתכם – גם אם האופניים שלכם עובדים קשה.

מחירים

מעביר קדמי: 205-149 שקלים (בהתאם לדגם).
קראנק (טריפל – כולל ציר מרכזי): 669 שקלים.
מעביר אחורי: 379-299 שקלים (בהתאם לדגם).
ידיות הילוכים (סט): 385 שקלים.
בלם קדמי (ללא רוטור ומתאמים): 356 שקלים.
בלם אחורי (ללא רוטור ומתאמים): 405 שקלים.
קסטה 10 הילוכים: 265 שקלים.