ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: מכנסי רכיבה Funkier 2308S

האם תג המחיר הנמוך מרמז על איכותו של מכנס הרכיבה החדש מבית Funkier? התלבשנו ויצאנו לרכוב...

מערכת בייקס
צילומים: זיו שוורץ

 

חברת Funkier הישראלית מתמחה בעיצוב, ייצור ושיווק ביגוד ואביזרים לרוכבי אופניים בארץ ובעולם. החברה מעצבת את מוצריה בישראל, ומייצרת אותם במזרח הרחוק, כאשר הדגש הוא על מראה אופנתי, תכנון מתקדם ותמורה טובה למחיר.
במערכת בייקס התייצבו מכנסי ה"באגי" של החברה, דגם שקיבל את הכינוי 2308S. מכנסי הבאגי הגיעו למבחן במידה M ובצבע שחור עם נגיעות עדינות בצבע כתום. ה-2308S נמכרים ללא תחתון, אך כוללים לולאות עם תפסים (תיקתקים) המתאימות לתחתון הרכיבה מרופד של החברה.

Funkier 2308S
הבאגי עשוי מאריג ניילון עמיד בפני קריעה, שאמור להציע מגע הדומה בתחושתו לזה של כותנה. האריג על פי נתוני החברה דוחה רטיבות, בעל מקדם גבוה לסינון קרני שמש, וגם אמור לנדף את זיעת הרוכב ביעילות. לבאגי שני כיסי צד עליונים ושני כיסים אחוריים עם בטנת רשת אוורירית ורוכסן לסגירה, שני כיסי צד נמוכים הנסגרים עם רצועות וולקרו, ושני פתחי איוורור עם רשת מלפנים הניתנים לסגירה בעזרת רוכסן. בקצה התחתון של הבאגי רצועות וולקרו המאפשרות הידוק המכנס על הרגליים. הידוק המכנס על המותן נעשה בעזרת כפתור ולולאה, ומתחת למותן ובחלקו האחורי ישנה רצועת גומי מאווררת רוחבית להתאמה מיטבית למידת הרוכב. לכל הרוכסנים במכנס יש תפס משיכה ארוך מגומי גמיש - לתפעול קל גם עם כפפות רכיבה ארוכות. ה-2308S נמכרים בצבע שחור או אפור ובשש מידות שונות.

איך הם ברכיבה?

בהתרשמות ראשונה על הגוף המכנס די נוח. בפריט שקיבלנו הייתה הכנה לשרוך הידוק, אבל משום מה הוא הגיע ללא השרוך עצמו... המכנס מרגיש רפוי באופן כללי, כמתבקש ממכנס באגי, ונוח מאוד לשימוש יום יומי כמכנס רגיל. ברכיבה, בין אם מנהלתית או אגרסיבית, המכנס התגלה כמצוין, עם מערך כיסים מרשים ונוח לשימוש, עם אוורור מצוין. ברכיבה האריג ממנו עשוי המכנס מרגיש אורירי ומנדף זיעה ביעילות. תפסי המשיכה של הרוכסנים מקלים מאוד על הפתיחה והסגירה של הכיסים ופתחי האוורור עם כפפות. אהבנו מאוד את ההתנגדות הנמוכה של הרוכסנים בפעולה מאחר והיא מקלה על השימוש ברכיבה.

Funkier 2308S 1
לאורך המבחן, שארך מעל חודשיים, אריג המכנס כמעט ולא נשחק, נידף זיעה ביעילות וגם היה נוח לשימוש ונעים למגע. אהבנו מאוד את עיצובו ומיקום הכיסים ואת המראה אך התאכזבנו מהגימור של המכנס.
הוא הגיע אלינו כשחלק גדול מהתפרים הסתיימו בחוטים רפויים. זה נראה כאילו המכנס נתפר במתפרה זולה, או שאולי מדובר באב-טיפוס. עם קבלת המכנס גילינו שאיכות הייצור הנמוכה גובה מחיר. אחד התפרים נתפר בטעות על כיס ולא אפשר להשתמש בו. כעבור שבועיים של שימוש אחד מתפסי הוולקרו נפרם ונשאר תלוי מפורר, וזה המקום להזכיר שוב את השרוך החסר, שנראה שנשכח כחלק מעבודת הגימור הלא מוקפדת. מדובר לדעתנו באיכות שאינה עומדת בדרישות המינימום ממכנס רכיבה, גם כזה שמתיימר להיות זול יחסית.
למען הגילוי הנאות, במהלך השנים בוחני בייקס התנסו בעשרות מוצרים של Funkier, ואיכותם התגלתה כטובה. אנחנו מעריכים שמדובר באירוע חריג של פריט שהגיע מפס ייצור לקוי, שאולי אינו מעיד על הכלל. נשמח לבדוק מכנס נוסף של החברה בעתיד ולגלות שבאמת מדובר בסוג של תקלה חד פעמית.

 

יתרונות:

עיצוב, נוחות, איכות אריג, נידוף זיעה, מחיר סביר.

 

חסרונות:

גימור זול, הקפדה נמוכה על איכות המוצר, תפרים נפרמים.

 

סיכום:

מכנסיים נוחים באיכות ייצור לוקה בחסר.


מחיר: 239 שקלים
משווק/יצרן: Funkier

ציון: 

2 stars