ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: קסדת שטח SCOTT ARX MTB

האם קסדת שטח יכולה להיות יפה, מאווררת, קלילה ונוחה? שמנו את הראש שלנו בתוך ה-ARX MTB של SCOTT ויצאנו לדווש בימי הקיץ החמים...

מערכת בייקס
תמונות: יצרן, זיו שוורץ


יצרנית האופניים SCOTT מוכרת בקרב ציבור הרוכבים בעיקר בזכות אופניה, אך מציעה לרוכבים מגוון רחב של ציוד רכיבה הכולל בן היתר גם קסדות. ה-ARX MTB ממוקמת במרכז קו הדגמים של החברה והיא פונה לרוכבי הרים (קיימת גם גרסת כביש ללא מצחייה המכונה רק ARX). הדגש בעיצוב הקסדה הוא על אוורור, משקל נמוך, התאמה טובה למידת ראשו של הרוכב ומראה עדכני. כמקובל בימינו, גם ה-ARX מיוצרת בטכנולוגיית IN MOLD המשלבת בן יציקת ה-EPS ובין מעטפת הפוליקרבונט החיצונית, דבר שתורם למבנה קל, חזק ובטוח יותר. ל-ARX 20 פתחי אוורור גדולים, מצחייה נשלפת ומערכת הידוק מסוג MRSA2 עם 3 מצבי גובה להתאמה מרבית לעורפו של הרוכב. ה-ARX נמכרת ב-4 שילובי צבעים ובשלוש מידות: S, M, L. משקל הקסדה המוצהר הוא 260 גרם. קסדת המבחן האדומה (במידה M) הייתה אפילו קלה יותר - רק 247 גרם.

SCOTT ARX MTB main
ה-ARX MTB מעוצבת למשעי. היא נראית טוב יותר במציאות מאשר בתמונות, כאשר צבע קסדת המבחן (אדום/כתום מט) גרם לכל רוכב או נהג להבחין בנו מרחוק. עוד לפני שהנחנו את ה-ARX על הראש, היא מרגישה קלה ביד; נראה שביחס לקסדות קרוס קאנטרי/שבילים אחרות המציעות הגנה דומה לעורף, ה-SCOTT פשוט קלה יותר. אותה תחושה ממשיכה כאשר מניחים את ה-ARX על הראש; מנגנון ההידוק מציע לא פחות מ-32 קליקים עדינים; אלו מקלים את איתור המצב המתאים להיקף הראש של הרוכב בקלות. מנגנון ה-MRSA2 גם מאפשר גם להתאים את מיקום מנגנון ההידוק אל העורף בצורה מושלמת. התוצאה? מדובר באחת הקסדות הנוחות ביותר שהנחנו על הראש.

ואיך היא ברכיבה?

גם ברכיבה מציעה הקסדה רק יתרונות. אותה קלישאה האומרת "ששכחנו שיש לנו קסדה חדשה על הראש", מתאימה למבחן ה-ARX ככפפה ליד. ברכיבה הקסדה מאווררת, נוחה, קלה, ובאמת שקשה היה לנו למצוא לה חסרונות. בנוסף, לא נתקלנו בבעיות התאמה בינה לבין משקפי הרכיבה שלנו, וניסינו יותר מזוג משקפיים אחד כדי להיות בטוחים...

SCOTT ARX MTB 2
ה-ARX MTB מבוססת על ה-ARX , אחת מקסדות הכביש של SCOTT, אך מוסיפה בהסבתה לקסדת שטח מצחייה. זו כנראה הסיבה למשקל הקל, האוורור המצוין ותחושת הקלילות על הראש. למרות שרכבנו בתנאי חום ולחות גבוהים, ה-ARX ניתבה את זרם האוויר ביעילות וכמעט ולא נתקלנו בטיפות זיעה שזלגו מספוגי הקסדה הדקים שמלפנים אל עבר המצח.
אם אתם מחפשים קסדת אולמאונטיין מאסיבית עם הגנה משופרת לרכיבה אגרסיבית, ה-ARX אינה בשבילכם, היא תהיה כנראה עדינה מידי. אם אתם רוכבי שבילים/קרוס קאנטרי המחפשים קסדה איכותית, נאה, נוחה מאוד, קלה ומאווררת, נסו את ה-ARX. למרות שלא מדובר בקסדת עילית העולה מעל 800 שקלים, לא תרגישו שחסכו עליכם דבר.

SCOTT ARX MTB
בחו"ל נמכרת ה-ARX MTB גם בגרסת ה-PLUS המוסיפה מיגון M.I.P.S. היינו שמחים לקבל את הקסדה בישראל עם המיגון, גם אם מדובר בתוספת של כ-20 גרמים למשקלה ותוספת קטנה במחיר. אם ה-ARX הייתה נמכרת עם מיגון M.I.P.S היא הייתה זוכה לציון של 5 כוכבים. ללא המיגון ובהתחשב בכך שהיא עולה יותר מ-500 שקלים, היא זוכה לציון של 4.5 כוכבים.


יתרונות:

עיצוב, משקל, נוחות, אוורור.


חסרונות:

עולה מעל 500 שקלים, לא מוצעת עם מיגון M.I.P.S.


סיכום:

קסדת שבילים/קרוס קאנטרי מצוינת. נקודה.


יבואן: קוברה בורדו.
ציון: 

4.5 stars