ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: כפפות One Industries Atom

האם כפפות עם מיגון משופר יכולות להיות גם נוחות ומאווררות? לקחנו את ה-Atom לחודשיים מפרכים בשטח כדי לבדוק את הנושא מקרוב...

מערכת בייקס
צילומים: יצרן, בן אנטוניו קידרון

 

חברת One Industries האמריקאית נוסדה ב-1997 בסאן-דייגו כחברה לעיצוב כיסויים לאופנועים. מאוחר יותר החלה החברה ליצור לבוש וציוד רכיבה לרוכבי אופנועים, וב- 2012 החלה להציע ציוד גם לרוכבי אופניים. כיום מציעה One Industries מגוון רחב של מוצרים - ביניהם קסדות, מכנסיים, ביגוד תחתון ועוד. מגוון הכפפות של One Industries כולל כעשרה דגמים שונים, כאשר ה-Atom הוא הדגם הממוגן ביותר של החברה. כפפות ה-Atom משווקות בחו"ל בתשעה שילובי צבעים, בשש מידות שונות (XS-XXL), ואף בדגם ייעודי לילדים. לארץ הדגם הזה מיובא בכל המידות ובשני שילובי צבעים - שחור/לבן (אותו קיבלנו למבחן במידה M) וכחול/שחור. One Industries מייעדת את ה-Atom לרוכבים אולמנטיין עד דאונהיל, או רוכבי שבילים המעוניינים במיגון משופר ברכיבה.
חלקה התחתון של ה-Atom מורכב משכבה בודדת של עור סינטטי בשילוב ריפוד פנימי באזור כריות כף היד. שכבה כפולה של עור סינטטי מגנה על החלק הפנימי של האגודל, ומדבקות סיליקון לשיפור השליטה במנופי הבלמים ממוקמות בקצה האצבע המורה והאמה, כאשר חרירי אוורור מפוזרים באזור הזרת והקמיצה. גב הכפפה מיוצר משילוב של אריג נושם ומיגון פלסטי עם שכבת אריג כפולה במרכז הכפפה לשיפור המיגון. על עבודת ההידוק על שורש כף היד אחראית רצועה פלסטית גמישה עם סוגר וולקרו.

One Indutries Atom gloves

ואיך הן ברכיבה?

הכפפות נאות למראה, וניכר כי איכות החומרים והגימור מעולים. הכפפות עשויות היטב, ללא קצוות חוטים או תפרים תועים. בשימוש אינטנסיבי שארך מעל חודשיים, הבלאי שהפגינו הכפפות היה נמוך מאוד והן עדיין נראות מצוין. מפתח הכפפה הצר מעט מקשה על הלבישה, אך מרגע שהיא על היד, הכפפה נוחה וגמישה - מצוין בהתחשב במיגון הנוסף. בעת רכיבה קצב נידוף הזיעה היה טוב למרות תנאי הרכיבה (החום הכבד של הקיץ) ושכבות המיגון. מי שמעוניין בנידוף זיעה מקסימלי על חשבון מיגון, עדיף שיבחר בכפפות אחרות, אך עם ההגנה היא זו שעומדת בראש מעיינכם - מדובר בכפפות המציעות איזון מצוין בין השניים.

One Indutries Atom gloves 1
ה-Atom יתאימו בעיקר לרוכבים אגרסיביים, אך גם לרוכבי קרוס קאנטרי/שבילים המעוניינים בהגנה משופרת על כפות הידיים ברכיבה. לחלק מהרוכבים הן עלולות להרגיש מעט חמות מדי ברכיבות קיץ, אך בשאר עונות השנה נראה שהן יציעו איזון טוב בן אוורור להגנה. מדובר במוצר איכותי, נוח ונאה למראה, שיחזיק מעמד לאורך עונת רכיבה ואף יותר; הוסיפו לכך מחיר סביר וקבלתם מוצר שבהחלט ראוי להמלצה.


יתרונות:

נוחות, מיגון, איכות, עיצוב, עמידות, מחיר.

 

חסרונות:

לא מספיק מאווררות, היצע דל של צבעים.

 

סיכום:

כפפות מלאות ממוגנות נוחות ועמידות.


מחיר: 169 שקלים
יבואן: רוזן ומינץ

ציון: 

4 stars1