ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: משקפי שמש BOLLE 6th Sense

ה-6th Sense הם משקפי שמש שהותאמו לדברי היצרנית במיוחד לרוכבי אופניים. לקחנו זוג ויצאנו לבחון את המשקפיים ברכיבה

מבחן: מערכת בייקס
צילומים: יצרן, זיו שוורץ

 

תהפוכות רבות עברו על יצרנית האופטיקה BOLLE בשנים האחרונות, ותחת הבעלות החדשה של קבוצת ATK SPORT (הכוללת בן היתר את חברות האופטיקה CEBE ו-SERENGETI), הציגה החברה את ה-6th Sense, משקפי שמש המיועדים לרוכבי אופנים - בעיקר לרוכבי כביש. את ה-6th Sense ניתן להזמין עם מגוון עדשות בצבעים שונים - ביניהן עדשות מקטבות, עדשות שקופות וגם עדשות מתכהות ומתבהרות עצמאית (Photochromic) בהתאם לעוצמת קרני ה-UV. המשקפיים מוצעים בשתי מידות רוחב ובמגוון שילובי צבעים, והם מצוידים בכנפונים על הזרועות (ניתנים להסרה) שמטרתם למנוע חדירת קרני שמש מהצדדים. למרכיבי משקפי ראייה, יש אפשרות לשלב ב-6th Sense עדשות אופטיות בטווח רחב של מספרים. אפון המשקפיים מיוצר מחומר השומר על חיכוך גבוה כדי למנוע תנועה מיותרת בפעילות ספורטיבית ובתנאי זיעה, ואילו זרועות ה-6th Sense גמישות וניתנות להתאמה לראש הרוכב/ת. עדשות המשקפיים מצופות משני הצדדים בשכבת הגנה דקיקה (CARBO GLASS) למניעת שריטות, ובציפוי נוסף הדוחה לחות, כאשר בקצות העדשה פתחי אוורור לנידוף אדים.

Bolle 6th sense 1 1

ואיך הם ברכיבה?

את ה-6th Sense שלנו קיבלנו במידת הרוחב הגדולה מבין השתיים, עם עדשות פוטו-כרומטית, ובשילוב צבעים לבן מבריק עם ירוק זרחני בהיר. מהרגע הראשון ניכר כי המשקפיים נוחים וקלים. בתנאי תאורה מוצלים העולם נראה דרכם בגוון צהבהב. המעבר בין המראה הצהבהב עם המשקפיים, הסרתם ומעבר למראה הכחול/אפור הטבעי, דורש הסתגלות של העיניים. בעת שימוש רצוף מתרגלים לגוון הצהוב והוא משפר את הקיטוב ומספק חווית ראייה בהירה וחדה במיוחד - מהטובות שנתקלנו בהן. מצאנו שנוח לנו להשתמש במשקפיים גם בתנאים של תאורה חלשה וגם לאחר השקיעה, דבר החוסך את הצורך בלקנות זוג עדשות שקופות נוספות לרכיבת ערב. בחשיפה לשמש העדשה מתכהה בהדרגתיות והגוון שלה נע לכיוון הצבע האפור. מנעד גוון וכהות העדשה מצוין ומדויק כאשר המעבר בין מצב כהה למצב בהיר מתבצע במהירות בזמן רכיבה ומעבר בין אזורים חשופי שמש לשביל מוצל - ובחזרה. השילוב בין שדה הראייה הרחב, חדות העדשות והמשקל הנמוך, מעניק חוויית שימוש טובה. לאחר חודשיים של שימוש, חזרה למשקפיים עם עדשות סטנדרטית הרגישה לנו כמו חזרה בזמן.

Bolle 6th sense 1 3
לשלילה מצאנו שהאפון הלבן והשמן פוגע מעט בשדה הראייה, אפשר היה לשפר זאת עם עיצוב עדין יותר ובחירת צבע אחר לאפון. ברכיבה המשקפיים נידפו את האדים בהצלחה רבה, ולמרות השימוש האינטנסיבי שלנו, העדשות נותרו ללא שריטות. חשוב לזכור כי עדשות המשקפיים מתכהות כתגובה לקרני UV בלבד – ומכיוון ששמשות הרכב מסננות קרינת UV, בשימוש בנהיגה העדשה נותרת במצב הבהיר כך שהמשקפיים בשילוב עם העדשות הללו אינם מתאימים לנהיגה. זה גם המקום לציין שאין למשקפיים הכנה מיוחדת לרצועת הידוק ייעודית לטובת פעילות ספורט אקסטרימי יותר ורלוונטי פחות לשימוש באופניים, אבל חשוב לרוכבים אשר מתכוונים להשתמש ב-BOLLE בפעילויות אקסטרים נוספות כמו רפטינג או גלישת גלים. המלצה: לפני הקניה חשוב למדוד את ה-6th Sense ולבדוק איזה מבין שתי מידות הרוחב המוצעות מתאימה יותר עבורכם. מניסיוננו, הדגם הרחב - ממש רחב.
הגענו אל שורת המחיר: טווח המחירים של ה-6th Sense נע בין 829 ל-899 שקלים - בהתאם לסוג העדשות. הדגם שבחנו הוא היקר שבהיצע. יש אמנם זולים ממנו, אולם מבחינת האיכות הכוללת מדובר בהחלט במשקפי שמש מהשורה הראשונה.

משקפי בולה

חסרונות:

אפון בולט מדי, עדשות פוטו-כרומטיות לא מומלצות לנהיגה ברכב, אין הכנה לרצועת הידוק ייעודית.


יתרונות:

משקפיים נוחים מאוד, איכות ייצור גבוהה, עדשות פוטו-כרומטיות מגיבות היטב לתנאי התאורה.


סיכום:

משקפיים איכותיים למי שיכול להרשות לעצמו. מומלצים בחום לרכיבה ולריצה.


מחיר: 899 שקלים
יבואן: ICON

ציון:

4 stars1