ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: קסדת שטח FOX FLUX

ה-FLUX היא קסדת אולמאונטיין ותיקה ומוכרת - בין הראשונות שהציעו מיגון משופר לעורף הרוכב. יצאנו לרכוב בקיץ הישראלי ולבדוק האם היא עדיין אטרקטיבית...

מערכת בייקס
תמונות: זיו שוורץ, יצרן

 

בטווח המחירים שנע בין 500 ל-600 שקלים, ניתן היום לרכוש מגוון רחב של קסדות אולמאונטיין מתוצרת חברות מוכרות. כנגד אלה, מציעה חברת הביגוד והמיגון האמריקניתFOX את קסדת ה-FLUX הוותיקה. ה-FLUX מיוצרת מזה 8 שנים (כמעט נצח במונחי חיי מדף לציוד רוכבי אופניים) ללא שינוי מהותי - למעט מגוון הצבעים המשתנה מדי שנה.
למרות הוותק שלה, ל-FLUX עיצוב שנראה עדכני עם 20 פתחי אוורור, "ספויילר" אחורי מובנה (שאינו ניתן לפירוק), מצחייה (שאינה ניתנת לכוונון), כריות פנים פריקות לצורך שטיפה, ומנגנון התאמה להיקף הראש המופעל על ידי שני מנגנוני ראצ'ט נפרדים. ה-FLUX נמכרת בשלוש מידות (XS-S, S-M, L-XL) וב-6 צבעים. הקסדה מיוצרת בטכנולוגיית IN MOLD המשלבת בין EPS ומעטפת פוליקרבונט חיצונית, כאשר משקלה המוצהר הוא 368 גרם. אנחנו שקלנו 350 גרם לקסדת המבחן במידה S-M ובצביעת אדום לבן המכונה SAVANT.

fox flux
ה-FLUX גדולה יחסית למידה M-S (54-59 ס"מ), כאשר המידה הגדולה יותר(XL-L) תתאים לרוכבים עם היקף ראש גדול במיוחד (59-64 ס"מ), ומספקת פתרון מצוין לרוכבים שהתייאשו מלמצוא קסדה במידה גדולה. ברכיבה ה-FLUX מאוד נוחה; התחושה שמתקבלת היא של קודקוד ש"יושב" עמוק בתוך המעטפת הפנימית עם הגנה עמוקה לעורף. היא חובקת את הראש בהחלטיות, לא זזה בקטעי רכיבה טכניים ולמרות שלא מדובר בקסדה הקלה בקטגוריה, משקלה לא מורגש. בהחלט אפשר לבלות איתה יום שלם ברכיבה ולשכוח שהיא על הראש. ה-FLUX מאווררת למדי, ולמרות עיצובה הוותיק, היא מנתבת אוויר ומנדפת זיעה בקצב סביר. יש מאווררות ממנה, אך לא בטוח שהן משיגות זאת ללא ויתור על מאפייני ההגנה. ה-FLUX מציעה שכבת EPS עבה מאוד בכל ההיקף שלה, ומצופה כולה בפוליקרבונט – מאפיין שנועד לשפר את עמידתה ואת ההגנה בעת חבטה.

fox flux 1
כדי להדק את הקסדה ולהתאימה לראש, נאלצנו להשתמש בשתי כפות הידיים. אמנם אפשר לעשות זאת בנוחות גם עם כפפות מלאות, אבל אין ספק שמנגנון עם גלגלת אחת עדיף - במיוחד לרוכבים שמתחילים את הרכיבה עם בנדנה ומסירים אותה בהמשך, או לרוכבים שמחליטים לשנות את הידוק הקסדה ברכיבה (לא מומלץ, אבל קורה...). אין אפשרות לקבוע את גובה מנגנון ההידוק ולהוריד אותו לכיוון העורף; אמנם אנחנו לא נתקלנו בבעיית נוחות, אך סביר להניח שיהיו רוכבים שירצו לשנות את המיקום לשיפור ההתאמה ולא יוכלו לעשות כן. מצחיית הקסדה יעילה אך לא ניתנת לכיוונון, פעולה המקובלת ברוב הדגמים בקטגוריית קסדות האולמאונטיין בימינו. לא נתקלנו בבעיה של התאמה למשקפי השמש שלנו ברכיבה, ואהבנו את מראה ה"ספויילר" האחורי של הקסדה, אך לא ממש הבנו מה הוא עושה. FOX טוענת שהוא נועד לנתב אוויר. גם אם הוא לא עושה זאת, הוא נראה COOL ומוסיף למראה.
לא מדובר בקסדה זולה או חדישה במיוחד, אבל אנו מבינים מדוע ה-FLUX היא קסדה ותיקה הזוכה לקהל מאמנים הדוק, כזה שהמחליף אותה כל שנתיים/שלוש ב-FLUX חדשה. היא נוחה, מוצקה ונאה למראה ובהחלט עדיין רלוונטית. יש היום מתחרות בשוק שאמורות להציע תמורה טובה יותר למחיר ומגוון חידושים שאין בה, עם זאת ה-FLUX היא עדיין בחירה טובה לרוכב אולמאונטיין.


יתרונות:

עיצוב נאה, מגוון צבעים, נוחות גבוהה, הגנה טובה לעורף.


חסרונות:

מנגנון הידוק מסורבל ומיושן, משקל גבוה יחסית, מצחיה שאינה ניתנת לכוונון.


סיכום:

יש קסדות חדשות ואטרקטיביות ממנה, אבל עדיין מדובר בבחירה טובה לרוכב שבילים/אולמאונטיין שמחפש קסדה נאה למראה עם מיגון משופר.
מחיר: 549 שקלים
יבואן: ריידפוקס ישראל
ציון: 

3.5 stars