ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: משאבת MERIDA Mini Pump

ה-Mini Pump של MERIDA מציעה מד לחץ מובנה, אפשרות בחירה בין נפח גבוה ללחץ גבוה, ותג מחיר אטרקטיבי. לקחנו אותה למבחן כדי לבדוק איך היא מתמודדת בשטח עם צמיג בלי אוויר...

מערכת בייקס

 

חברת מרידה הטייוואנית מוכרת כאחת מיצרניות האופניים הגדולות בעולם, ומייצרת שלדות לחברות רבות אחרות – כולל כמה מהמוכרות יותר. במקביל, מציעה החברה קו מוצרים משלימים ממותגי "MERIDA", ביניהם חלקי שליטה (כידונים, מושבים וכו'...), צמיגים ואביזרים לאופניים. קיבלנו את משאבת ה-Two Stage Mini Pump של החברה למבחן שטח. כבר במבט ראשון ניתן להבחין כי גוף הMini Pump- עשוי אלומיניום, ועל צדה ניתן למצוא שעון לחצים עם שנתות ביחידות BAR ו-PSI. המשאבה היא "אוטומטית", כלומר מתאימה עצמה גם לוונטיל רכב וגם לוונטיל צרפתי. בנוסף, וזה אמור להיות אחד היתרונות הגדולים שלה, למשאבה שני מצבים: High Volume, שנועד לניפוח צמיגי שטח בעלי נפח גדול, ומצב High Pressure, אשר נועד לניפוח צמיגי כביש, בהם מגיעים ללחצים גבוהים. המעבר בין מצב ניפוח אחד לשני נעשה באמצעות בורר מצבים נוח לשימוש, הממוקם על ראש המשאבה.

merida mini pump
ה-Mini Pump היא משאבה בגודל בינוני שמתאימה לנשיאה בתיק הגב או על שלדת האופניים (באמצעות תפס עיגון ייעודי לבורגי מתקן הבקבוק שמגיע עם המשאבה). אם אתם מעדיפים לרכוב עם המשאבה בכיס החולצה – אנחנו ממליצים לכם לחפש משאבה קומפקטית יותר. חיבור המשאבה לוונטילים השונים נוח מאד; מצמידים היטב לוונטיל, ומרימים את ידית ההידוק. המשאבה מחזיקה היטב את הוונטיל (פרסטה או שרדר כאמור), ללא חופשים או תנודות מיותרות. ניפוח צמיג שטח דורש הזזה של בורר המצבים הקטן למצב HV (נפח גבוה), וזהו - אפשר להתחיל לפמפם.
כאן נתקלים בבעיה העיקרית של ה-Mini Pump: ההתנגדות הטבעית של הבוכנה מתגלה כגבוהה במיוחד, והניפוח מתבצע בדרגת קושי גבוהה. אמנם גוף הבוכנה הרחב מאפשר דחיסת כמות אוויר גבוהה בכל פמפום, אולם ההתנגדות הגבוהה מייצרת מאבק עיקש עם המשאבה. מעבר למצב HP (לחץ גבוה) מפחית את ההתנגדות, אולם מקטין משמעותית את כמות האוויר הנדחסת אל הצמיג בכל מחזור ניפוח. מאד מרגיז.

merida mini pump 1
ידית המשאבה היא לא ארגונומית, אלא בצורת גליל פשוט, אשר מחליק מעט בכף היד, ומקשה על הניפוח עם יד מיוזעת. שעון הלחצים ממוקם לא נכון, על צד המשאבה, ומקשה על קריאת הלחץ תוך כדי הניפוח. שעון הלחץ, אגב, מעוטר במספרים קטנים וקשים לקריאה. מה אנחנו כבר מבקשים ממשאבת מיני? שיהיה קל לאחוז בה, שתנפח ללא התנגדות ושתמלא את הצמיג במהירות גבוהה. משאבת המרידה Mini Pump לא עומדת בבקשות הנ"ל, ולכן היא מקבלת ציון של 2 כוכבים בלבד.

 

יתרונות:

התאמה אוטומטית לפיית הניפוח, מד לחץ מובנה, ניפוח מהיר במצב "נפח גבוה".


חסרונות:

התנגדות גבוהה במצב "נפח גבוה", ידית אחיזה לא נוחה, מד לחץ לא קריא בזמן ניפוח.


סיכום:

ה-Mini Pump היא משאבה בינונית שאינה עונה על הציפיות שלנו. היא אמנם מציעה תכונות אטרקטיביות, אולם היא נכשלת בשני המדדים החשובים ביותר: קלות הניפוח ונוחות האחיזה.

 

מחיר: 119 שקלים
יבואן: רוזן ומינץ
ציון: 

    2 stars