ציוד רכיבה
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן ציוד: קסדת שטח ETTO CHAMPERY

איך מרגישה קסדת שטח מעוצבת עם הגנה לעורף ומגן שמש מתכוונן ב-350 שקלים? יצאנו לבדוק אותה בעצמנו

מערכת בייקס

 

ETTO היא יצרנית קסדות לרכיבת אופניים וחלק מקונצרן HTS הסקנדינבי, ולמקרה שלא שמעתם עליה, מדובר בחברה שמתמחה בפיתוח וייצור קסדות אופניים וסקי – החל מקסדות לילדים, וכלה בקסדות מקצועיות לרוכבים תחרותיים. קסדת ה-CHAMPERY שקיבלנו למבחן, מיועדת לרוכבי שטח ומציעה הגנה משופרת לעורף, ומגן שמש מתכוונן.

etto champery main
ה-CHAMPERY מצוידת ב-18 פתחי אוורור גדולים, כריות ריפוד נשלפות שניתן לכבס, מנגנון הידוק אחורי בשם PSS4 ואבזם רכיסה מסוג Fidlock. היא מיוצרת בטכנולוגיית In-Mold משילוב של EPS ומעטפת פוליקרבונט חיצונית - בשני גדלים וב-9 שילובי צבעים שונים.

את ה-CHAMPERY קיבלנו למבחן בגווני כתום מט ושחור מט שמשתלבים היטב עם העיצוב החדשני שלה. הדבר הראשון שאליו שמים לב כאשר מחזיקים את הקסדה בפעם הראשונה, הוא משקלה הקל ביחס לקסדות עם הגנה לעורף (240 או 260 גרם - בהתאם למידה). על הראש, ה-CHAMPERY יציבה ומאוד נוחה; מנגנון ההתאמה נוח לשימוש ומאפשר להגיע לכוונון מדויק בלי "קפיצות" גדולות בין שלבי ההידוק. עם זאת, המיקום הנמוך של המנגנון נודע במקרים מסוימים בזרועות המשקפים. מיקום רצועות הסנטר אינו מושלם ומצאנו את עצמנו מהדקים את הרצועה רק עד נקודה מסוימת, אך במצב הזה הרצועה הרגישה מעט רופפת – גם אם לא ברמה הפוגעת בבטיחות הרוכב.

etto champery test
מגן השמש הקדמי יעיל מאוד ורוכבים רבים ימצאו את מנגנון כיוונון הגובה שלו (שני מצבים) כשימושי - במיוחד כאשר יוכלו להסיט אותו למעלה כשהוא לא בשימוש לטובת שיפור שדה הראייה. האוורור שמספקת ה-CHAMPERY טוב גם בימים חמים, אולם דווקא בחלק הקדמי שבאזור המצח – מרווח הקסדה מצומצם והאוורור סביר בלבד.

 

יתרונות:

נוחה לאורך זמן, קלה, איכותית, נאה ומודרנית למראה, מצוידת במגן שמש מצוין ומספקת הגנה משופרת לעורף.

 

חסרונות:

מיקום לא מדויק של רצועות הסנטר, אוורור לא מספק במצח ומנגנון הידוק אחורי שעלול להפריע למשקפי הרכיבה.

 

סיכום:

ה-CHAMPERY היא קסדה טובה ומומלצת לרוכבי הרים – בייחוד בזכות מחירה האטרקטיבי. לפני הרכישה אנחנו ממליצים למדוד אותה עם משקפי רכיבה ולוודא שהיא נוחה לכם.

 

מחיר: 350 שקלים
יבואן: א.ב סרנגה

ציון: 

4 stars1