חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

נבחרת ישראל באופני הרים מתקרבת לאולימפיאדה!

שלומי חיימי מנצח בתחרות בין לאומית בדרום אפריקה ומקרב את נבחרת ישראל לאולימפיאדת ריו 2016

דרור פקץ', רוכב מקצועי, מאמן רוכבים תחרותיים ומנהל מקצועי בקבוצת "סייקלינג אקדמי"
Photo credit: craigdutton.com


אלוף ישראל באופני הרים, שלומי חיימי (25), ניצח בסוף השבוע האחרון בתחרות אופני הרים בפיטרמריצבורג שבדרום אפריקה. הישראלי שרגיל לשבור שיאים בענף הישראלי, הפך לכחול-לבן הראשון שמנצח תחרות ברמת דירוג HC המוגדרת כיוקרתית ביותר אחרי גביע העולם - על אותו מסלול ששימש את גביע העולם אשתקד.
חיימי, המחלק את חייו בין קיבוץ עין השופט לבין שדות תעופה, מחנות אימונים ותחרויות מסביב לעולם, היה הישראלי הראשון שנכנס לעשירייה ראשונה באליפות עולם (מקום 7 לנוער בפורט-וויליאמס סקטולנד 2007), דירוג שיא בעולם 40 (גם כאן הדירוג הגבוה ביותר לרוכב ישראלי), ותוצאת שיא בגביע העולם לבוגרים (מקום 21 בגביע העולם במט' סאנט-אן שבקנדה).

shlomi haimy
חיימי נאבק בימים אלה, יחד עם נבחרת ישראל, על-מנת להשיג מקום יוקרתי באולימפיאדת ריו 2016 לשם תוכל להכניס נבחרת ישראל רוכב בודד במידה ותיכנס לאחד מ-23 המקומות הראשונים בדירוג הנבחרות. כיום מדורגת הנבחרת בדיוק במקום ה-23, אולם המאבק יסתיים רק בחודש מאי ואז יוכרע המיקום הסופי. חשיבות ניצחונו של חיימי יוצאת דופן משום שהוא מעניק לו ולנבחרת ישראל כ-90 נקודות בדירוג העולמי.
חיימי שנשמע נרגש בשיחה עם "בייקס" כל הדרך מדרום אפריקה אמר: "כשחציתי את הקו שמחתי כל כך - יותר מבכל ניצחון רגיל. לחצות את קו הסיום בתחרות בין לאומית ועוד בסדר גודל שכזה, כשאני לובש את חולצת האלוף הלאומי עם דגל ישראל עלי, זו הרגשה עילאית. השנה התחלתי לעבוד עם מאמן אמריקני, ואני כבר רואה סימנים ראשונים של שיפור. גם ההצטרפות שלי לקבוצת OMX נותנת הרבה מוטיבציה. אני מתכוון לעשות את הטוב ביותר על מנת שנגיע לאולימפיאדה ונביא שמחה וגאווה לישראלים בכלל ולרוכבים המקומיים בפרט"
חיימי יחל בקרוב בהכנות לגביעי העולם הראשונים בצ'כיה ובגרמניה שיערכו בסוף חודש מאי. נמשיך לעקוב...