חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

1,400 קילומטרים בשטח: למטורפים בלבד!

תחרות הסיבולת הארוכה, הקשה והמפרכת ביותר בישראל יוצאת לדרך השבוע. איך שורדים 1,400 קילומטרים ולמעלה מ-20.000 מטרים של טיפוס מצטבר ברכיבה אחת ללא סיוע חיצוני? הכירו את ה-HLC...

חנוך רדליך, מדריך רכיבה ומאסטר רכיבות מרתון באופני הרים, מנצח תחרות ה-HLC לשנת 2014
צילומים: זיו שוורץ / סטיב הידינג

 

גם אם אתם רוכבי אופניים מנוסים – התחרות הזו גדולה עליכם בכמה מידות. היא מתאימה אך ורק לרוכבי סיבולת מנוסים שמסוגלים לרכוב מאות קילומטרים ללא הפסקה וללא סיוע. ביום חמישי, ה-9 באפריל, ייצאו מעל 40 רוכבים מישראל ומהעולם, לתחרות הסיבולת הקשה ביותר שמתקיימת בישראל – ה-Holy Land Mountain Bike Challenge, או בקיצור: HLC.
זוהי השנה השנייה בה מתקיימת התחרות, אשר הצליחה לא מכבר, להכות גלים בקרב רוכבי הסיבולת בעולם. על יוזמי האירוע נמנים רוכבי אופניים הרפתקנים וחובבי מסעות ארוכים - לימור שני וזוהר קנטור, רוכב סיבולת אשר סיים בהצלחה את תחרות אופני ההרים הארוכה בעולם - Tour Divide.

HLC2
לבד בשטח, ללא סיוע חיצוני...

מדובר למעשה ב"אולטרה אנדורנס" - תחרות ללא תמיכה חיצונית, בה כל רוכב אחראי על עצמו, ונושא עמו את כל הדרוש לו לגמיאת המרחק העצום; מים, מזון, ביגוד מתאים, שק שינה וציוד לתיקונים - הכל נישא על גבי האופניים והרוכב. דרישות אלו מחייבות אופניים המזוודים בתיקים שמכבידים מאד ומעלים את משקל האופניים לכדי 20 קילוגרמים בממוצע. כמו בתחרויות אולטרה אנדורנס אחרות, גם המסלול של ה-HLC אינו מסומן בשטח, ועל כל רוכב לנווט בעצמו באמצעות מפות ומכשירי ניווט.
חוקי התחרות מחייבים כל רוכב להיות אחראי על עצמו, עם איסור מוחלט לקבל תמיכה מגורמים חיצוניים - כולל חברים ובני משפחה. הרעיון שמאחורי רוח התחרות הוא שוויון בין המתחרים, כלומר: מותר לרכוש אוכל ושתייה במקום הפתוח לקהל הרחב (חנויות, תחנות דלק וכו'), ומותר לתקן את האופניים בחנויות הנמצאות לאורך הדרך בתנאי שהן זמינות גם לשאר הרוכבים. אסורה עזרה בין רוכבים, וכל תקלה לאורך המסע תתוקן באופן עצמאי על ידי הרוכב. מותר לרכוב יחדיו, אך אסור להשתמש ב"דראפטינג" כטכניקת רכיבה (עזרה הדדית ברכיבה מול הרוח).

HLC3

בין 120 ל-220 ק"מ ביום!

לכל רוכב מוצמד מכשיר "ספוט", אשר שולח אות לווייני בכל מספר דקות ומאפשר לעוקבים מהבית לראות בכל רגע נתון את מיקומו של כל רוכב וקצב ההתקדמות לאורך המסלול. באתר האינטרנט Track Leaders (קישור לאתר בסוף הכתבה), ניתן לקבל תמונת מצב עדכנית לגבי מיקום כל רוכב ביחס לשאר הרוכבים, מהירותו הממוצעת, ונתונים נוספים כמו זמן תנועה ביחס לזמן עצירה, ועוד.
במובן ההוליסטי של הרכיבה, מדובר ב"חזרה לשורשים": הרוכב הבודד, המתמודד מול מסלול קשה, איתני הטבע ולוגיסטיקה לא פשוטה. עם קצב שנע בין 120 ל-220 קילומטרים ביום, מדובר בקטעים ארוכים של רכיבה רצופה וסיזיפית, תחת תנאים קשים של מזג אוויר משתנה ברצף של מספר ימים. זוהי ללא ספק הקשה שבתחרויות הסיבולת בישראל. האתגר האולטימטיבי, אם תרצו.

אתרים היסטוריים ו-400 קילומטרים של סינגלים

לתחרות מהסוג הזה אין אח ורע בענף הסיבולת הישראלי, והדרישות הפיזיולוגיות והמנטליות מן הרוכבים הן עצומות. לרכוב ימים על גבי ימים לבד, כאשר בראש רצות המחשבות לגבי קצב ההתקדמות, מיקום העצירה הבאה, הפחד מהתייבשות או רעב, העייפות הקיצונית והגוף הדואב מישיבה כה ממושכת על האוכף - קשה להעביר במילים את מה עובר על כל רוכב שלוקח חלק ב-HLC.
בחירת תוואי המסלול נעשתה בקפידה; המסלול המגוון והקשה מוביל את הרוכבים דרך אתרי מורשת היסטוריים ולא פוסח על אף שרשרת הרים במדינת ישראל; קרוב ל-400 קילומטרים מהמסלול עוברים דרך סינגלים - מהטובים ביותר שיש לישראל להציע, עניין המחייב ערנות ויכולת טכנית גבוהה, ומקשה עוד יותר על הרוכבים.
השנה מגיעים במיוחד אל התחרות מספר רוכבים חזקים ומנוסים מחו"ל, אשר סיימו תחרויות אולטרה אנדורנס שונות - במיקומים גבוהים ובזמנים מדהימים.

hlc1

קצת פחות משבוע

שיא המסלול עומד על 6 ימים ו-10 שעות רכיבה, אולם הוא עבר השנה שינויים בחלקו הדרומי - מה שלא יאפשר השוואת זמנים לשנה הקודמת. כמי שניצח את תחרות ה-HLC בשנה שעברה, אני יכול לומר בפה מלא שמדובר באחת החוויות המדהימות והקשות שעברתי! החיבור המוחלט לגוף ולטבע דרך הפלא המדהים הזה שנקרא אופניים, הוא חוויה שנחקקה בזיכרוני ומלווה אותי בכל יום בחיי הפרטיים. אם אתם חובבי רכיבה והרפתקאות, אתם מוזמנים לעקוב אחר המתחרים באתר trackleaders.com החל מיום חמישי, ה-9 באפריל, מהשעה 07:00.

בהצלחה לכל המשתתפים!