חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

הצצה ראשונה לדגמי ROCKSHOX 2016

בולמי זעזועים חדשים, צירים מורחבים ומזלגות עם קשיחות צדית משופרת – אלה החידושים של ROCKSHOX לשנה הבאה

מערכת בייקס
צילומים: ROCKSHOX

"חזק, רחב וגדול יותר", זהו המוטו שעומד מאחורי משככי ה-BOOST הקדמיים החדשים של חברת ROCKSHOX. החברה האמריקנית לא מסתפקת בסטנדרט הצירים החדש (ציר ברוחב של 110 מ"מ בגלגל הקדמי במקום 100 מ"מ), אלא מגדילה את שטח המגע בין טבור הגלגל הקדמי (נאבה) לבין רגלי המזלג - בדגמי ה-PIKE, REBA ו-SID.

ROCKSHOX 2016
סטנדרט הצירים החדש המכונה TORQUE CUP, מגדיל כאמור את שטח המגע בין טבור הגלגל הקדמי לבין רגלי המזלג בכ-50% (מ-21 ממ"ר ל-31 ממ"ר) – מאפיין אשר מגדיל משמעותית את הקשיחות הצדית של חיבור הגלגל הקדמי.
נכון לעכשיו, רק צירי הגלגלים מסדרת ה-TORQUE CUP מתוצרת SRAM (חברת האם של ROCKSHOX) מתאימים לסטנדרט החדש, אך גם לצירי ה-110 מ"מ הסטנדרטיים. עם הסטנדרט החדש מנסה חברתROCKSHOX לפנות לרוכבים שמחפשים קשיחות גבוהה יותר מזו שמציעים מזלגות ה-110 מ"מ של החברות המתחרות שאינם מציעים את שטח המגע המורחב. האם סטנדרט ה-TORQUE CUP החדש שהציבה SRAM יצליח לגרור אחריו יצרניות נוספות של צירי גלגל ומזלגות? ימים יגידו.
בנוסף, זוכים כל דגמי 2016 של בולמי הזעזועים לעיצוב גרפי חדש ולמרווח, כאשר המזלגות מציעים מעתה מרווח צמיגים גדול יותר מבעבר. מעתה כל מזלגות ה-29 אינצ'ים BOOST של ROCKSHOX מתאימים גם לגלגלים מהקוטר החדש שצובר תאוצה 27.5 PLUS 27.5X3.0.

Rock-Shox-Torque-Cap
שיווק דגמי 2016 של SRAM שמוצגים בימים אלה, יחל בעולם בחודש יוני הקרוב, אולם משיחה שערכנו עם היבואן המקומי, לישראל עשויים חלק מהדגמים להגיע אפילו מוקדם יותר - במהלך חודש מאי!