חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

בקרוב: צירי גלגל מורחבים באופנים הרים

לקראת הצגת גרסאות ה-PLUS של אופני ההרים, גם צירי הגלגלים מתרחבים בהתאם. הכירו את המידות החדשות...

מערכת בייקס, תמונות: יצרנים

 

רק לאחרונה התרגלנו לכך שאופני הרים איכותיים נמכרים עם ציר אחורי בקוטר של 12 מ"מ ורוחב של 142 מ"מ, והנה אנו עדים להרחבת הציר ב-6 מ"מ. המידה החדשה, 148X12 מ"מ עתידה לכבוש את טבורי הגלגלים האחוריים בדור הבא של אופני ההרים. שימוש בציר רחב יותר מאפשר להגדיל את המרווח בין טורי החישורים ("שפיצים") משני צדי הגלגל ובכך להגדיל את החוזק המבני של הגלגל כולו. פועל יוצא נוסף של אימוץ המידה החדשה הוא קו שרשרת חדש, ומפתח תומכות אחורי רחב יותר שמשמעו הגדלת "מרווח הבוץ" במשולש האחורי ואפשרות ליצור תומכות שרשרת קצרות יותר שיביאו לשיפור ביצועי האופניים בעליות. הראשונים לאמץ את הסטנדרט החדש שזוכה לכינוי "BOOST 148" הן TREK ו-ROCKSHOX, אולם חברות נוספות צפויות להציג בקרוב את הגרסאות שלהן למידה החדשה.

boost 148 hub 1

 

boost 148 hub 2

 

יש גם ציר קדמי מורחב

גם הגלגלים הקדמיים עומדים לקבל צירי גלגל מורחבים – הפעם במידה של 110X15 מ"מ. המידה החדשה מוסיפה 10 מ"מ לסטנדרט הקיים של צירי ה-15 מ"מ, כאשר מפתח המזלג המשופר יאפשר ליצרני בולמי הזעזועים לייצר דגמים המאפשרים שימוש בצמיגים ברוחב של עד 3.0 אינצ'ים. חברת ROCKSHOX היא הראשונה לאמץ את המידה החדשה במזלג הקרוס קאנטרי ההפוך שלה, ה-RS-1 – אולם עם ציר 20 מ"מ להשגת חוזק משופר שמפתה על היעדר גשר בין שתי הרגליים התחתונות.

 

rs1 hub

ה-PLUS של הסטנדרט החדש

סטנדרט הצירים החדש יאפשר ליצרני האופניים לצייד את דגמי ה-29 בגלגלים חזקים יותר בשלב בראשון, אולם בעתיד הקרוב ישמשו הצירים המורחבים כסטנדרט בקטגוריות ה-PLUS של דגמי ה-27.5 וה-29 - קטגוריות חדשות הממוצבות בין אופני הרים סטנדרטיים לבין FATBIKE. אופניים מקטגוריות ה-PLUS יציעו צמיגים מהירי גלגול (עם קוביות קטנות) ברוחב של 3.0 אינצ'ים, ולכן זקוקים למרווח הבוץ המשופר אותו מאפשר הסטנדרט החדש.