חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

מה זה בכלל אופני GRAVEL?

האם נמצאה החוליה החסרה שתחבר בין אופני הרים וכביש? הכירו את אופני ה-GRAVEL – ושלא תעזו לקרוא להם סייקלוקרוס!

עולם האופניים לא עוצר לרגע; אם פעם החלוקה בין הקטגוריות הייתה ברורה, הרי שבשנים האחרונות נכנסים יותר ויותר דגמי נישה חדשים שמטשטשים את הגבולות ונועדו למלא דרישות מדויקות יותר מצד רוכבים. את הפער הגדול שבין אופני כביש לאופני שטח לא הצליחו אופני ה"סייקלורוס" למלא; הם אולי התאימו לרכיבה בשבילים ובוץ, אבל עדיין הרגישו לרוכבים הרבה יותר אופני כביש מאשר אופני שטח – בעיקר בהיבט של נוחות הרכיבה.

gravel bike ride3

על אופני GRAVEL כבר שמעתם?

גם אם אתם רוכבי אופניים וותיקים, כאלה שמעורים בסצנת מרוצי האופניים, סביר להניח שמעולם לא שמעתם על מרוץ ה-DIRTY KANZA 200, או ה-TRANS LOWA. לא מדובר כאן במרוצי טור מהסוג שזוכה לחשיפה בתקשורת העולמית, אלא במרוצי עפר המתקיימים בארה"ב לאורכן של דרכי כורכר הנמשכות אל עבר האופק. מרוצים אלו סוחפים בשנים האחרונות קהל רב - לעיתים אפילו 1000 משתתפים ויותר. קוראים להם מרוצי גראבל (GRAVEL – "חצץ" או "כורכר" בתרגום חופשי) ותוואי השטח בו הם עוברים, מכיל בעיקר דרכי עפר מהודקות, מעט כבישים סלולים ולעתים כמה שבילים המיועדים לאופניי הרים.
בניגוד לתחרויות רכיבה של אופני הרים המדגישות את האלמנטים הטכניים והשליטה באופנים, מרוצי הגראבל מתמקדים בסיבולת הרוכב ובגמיאת מרחקים ארוכים ללא אלמנטים טכניים. הדגש הוא על רכיבה ארוכה ומונוטונית - יש שיאמרו משעממת. כאן ירימו מכורי רכיבות האפיק (EPIC) גבה, ויטענו שמדובר בזיקוק כל ממיומנותו של רוכב סיבולת לאירוע מכונן אחד - והם צודקים. למעשה מדובר בשילוב של מאפייני הסיבולת ברכיבת כביש, עם אי הנוחות והזעזועים המתלווים אל רכיבה בשבילי כורכר.

מה ההבדל בין גראבל לסייקלוקרוס?

האופניים הקרובים ביותר במראה לאופני גראבל הם אופני סייקלוקרוס. אך למרות המראה הדומה, מדובר באופניים שונים בתכלית. אופני סייקלוקרוס מיועדים לרכיבה בתחרויות קצרות יחסית - תחרויות בהן הדגש הוא על מעבר אלמנטים טכניים בהליכה, רכיבה בבוץ ודגש על כוחו המתפרץ של הרוכב. לעיתים אין באופני סייקלוקרוס הכנה לעיגון סבלים. תומכות השרשרת קצרות מלהכיל סבל או תיקי אוכף, ונוחות הרוכב לאורך זמן מוטלת בספק. כמו כן, היגוי אופני הסייקלוקרוס זריז, בסיס הגלגלים הקצר והכידון הצר לא מוסיפים לתחושת הביטחון ברכיבה בשטח. גם מרווח השלדה והמזלג מצומצמים ואינם מאפשרים הרכבת צמיגי שטח רחבים. לעומת זאת, מקובל לצייד אופני גראבל גם בחישוקים בקוטר 29 אינצ'ים ולהרכיב צמיגי 29 מהירים. הדגש בתכנון האופניים הוא על האפשרות לשאת תיקי מטען ולעגן מנשאי בקבוק לשלדה - מבלי לבטל את הנפח הדרוש לעיגון תיקים. הדגש באופני גראבל הוא על נוחות ברכיבות ארוכות. לאופני גראבל בסיס גלגלים ארוך יחסית, שלדה ומזלג "סופגים", וכידון רחב ומעוקל - כזה המאפשר לרוכב לבחור בין מגוון רחב של תנוחות ידיים. הוסיפו לכך בלמי דיסק, צירים מעובים כמו באופני הרים, אוכף נוח וכידון מרופד - וקיבלתם מכונת רכיבה המיועדת לחצות יבשות במהירות ובנוחות (יחסית).

GRAVEL BIKES

מה יש לנו פה בישראל?

מגוון אופני הגראבל בישראל מצומצם. חלק מחברות האופניים המיוצגות בישראל כלל לא מייצרות אופניים מהסוג הזה, ורוב יבואני האופניים המקומיים שיכולים להציע אופני גראבל, מעדיפים שלא לייבא את הדגמים הרלוונטיים בשלב הזה בשל היעדר ביקוש. בחו"ל הז'אנר הזה תופס תאוצה וב-2015 מציעות חברות האופניים לא רק דגמי בוטיק המיוצרים מפלדה או טיטניום בעבודת יד, אלא גם דגמי גראבל על בסיס שלדות קרבון מתוחכמות ואף דגמי אלומיניום במחירים אטרקטיביים.
בשנה הקרובה נראה יותר רוכבים חדשים מצטרפים לטרנד, אך קרוב לוודאי שיהיו אלו רוכבים ותיקים בספורט הרכיבה, כאלה אשר ברשותם יותר מזוג אחד בארסנל. הם ירכשו את אופני הגראבל כ"זוג האופניים הנוסף", אולם מה שאותם רוכשים פוטנציאלים לא יודעים, הוא ש"הזוג הנוסף" כנראה יהפוך מהר מאוד להיות החשוב ביותר שלהם.