חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

SRAM: יחסי העברה נוספים למערכות 11 הילוכים

שיטת עיגון חדשה בשם X-SYNC DIRECT DRIVE, מאפשרת להתקין גלגלי שיניים קטנים יותר מלפנים במערכות ה-11 הילוכים של SRAM

חברת SRAM מייצרת זרועות הינע ייעודיות לגלגל שיניים בודד (11 הילוכים) כבר כמה שנים, אולם עד כה לא יכלה להציע ללקוחותיה גלגלי שיניים קדמיים במידה הקטנה מ-30 שיניים בגלל מגבלות התכנון (מיקום ברגי העיגון של גלגל השיניים לזרוע ההינע לא אפשר להציע גלגל שיניים קטן יותר). עתה החלה החברה בשיווק זרועות הינע הנצמדות אל גלגל שיניים ייעודי בבסיסו באופן אינטגרלי. המערכת החדשה מציעה עיגון באמצעות טבור משונן ישירות אל זרוע ההינע. המערכת הזו נקראת X-SYNC DIRECT DRIVE והיא תשווק ברמת XX1, X01 ו-X1-1400.

SRAM-MTB-XX1-Crank-DM-ChainRing-Dynamic-M
עיגון גלגל השיניים הבודד ישירות אל זרוע ההינע, אמור לחסוך בין 25 ל-50 גרמים - בהתאם לדגם. אולם מלבד החיסכון במשקל, יתרון המערכת הוא במגוון גדול יותר של גלגלי שיניים אותו ניתן לרכוש, וזאת כדי להתאים את מספר השיניים ויחסי ההעברה לצרכי הרוכב.
עם שילובה של סדרת ה-X-SYNC כציוד מקורי באופניים, ניתן יהיה להתאים למערכות ההנעה קיימות גם גלגלי שיניים בגודל 28 ואף 26 שיניים. דבר זה יאפשר גם לרוכבים בשטח טופוגרפי תלול, להשתמש במערכת 11 הילוכים.
סדרת ה-X-SYNC תציע גלגלי שיניים בגדלים 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38 ו-40 שיניים, להתאמה מרבית ליכולות הרוכב ואופי הרכיבות שלו. הגדלת ההיצע מרחיבה את פוטנציאל הצמיחה של מערכות ה-11 הילוכים שעד כה נחשבו לנחלתם הבלעדית של רוכבים חזקים ומנוסים. האם זוהי המהפכה שמבשרת על "שירת הברבור" של המעביר הקדמי? ימים יגידו...

sramxsync1