חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

SHIMANO חושפת את הדור הבא של ה-XTR

אחרי שהציגה את סדרת העילית שלה עם מערכת העברת הילוכים אלקטרונית, חושפת SHIMANO את המערכות בגרסה המכאנית המסורתית

1397056145338-rilm9axdb6qg-700-80

בעקבות מערכת ה-XTR האלקטרוניות והסופר-יקרה Di2, מציגה שימאנו את סדרת החלקים הבכירה שלה בגרסת ה-XTR M9000 המעודכנת. קבוצת הקצה החדשה מציעה את המשקל הנמוך ואת אותם 11 ההילוכים הקיימים ב-XTR Di2, אך ללא המרכיבים האלקטרוניים. סדרת ה-XTR המכאנית זולה ביחס לאלקטרונית בכ-30% והיא מתאימה לרוכבי עילית מסורתיים. הקבוצה החדשה מציעה שני דגמים של זרועות הינע: FC-9000 המיועד לרוכבי XC, ו-FC-M 9020 המחוזק שנותן מענה לרוכבי שבילים ואף מציע אפשרות לרכוב עם גלגל שיניים בודד מלפנים אשר מעוצב באופן שאמור למנוע נפילות שרשרת. קסטת ה-XTR כוללת כאמור 11 יחסי העברה בטווח שבין 40 ל-11 שיניים. את הקסטה החדשה ניתן להרכיב על גוף גלגל ה-XTR הנוכחי.
השרשרת החדשה בקבוצה מציעה - על פי שימאנו - ציפוי חדש המכונה SIL-TEC שמטרתו לצמצם את חיכוך השרשרת בכ-60%. גם מעביר ה-XTR האחורי שופר ומוצע כעת עם פרופיל צר יותר מקודמו וממערכת מצמד פשוטה יותר לכוונון.
המעביר האחורי משווק במספר מידות להתאמה מיטבית לגלגל שיניים בודד או כפול מלפנים, כאשר המעביר הקדמי בקבוצה מציע שיפור של כ-15% במרווח הצמיגים בזכות עיצוב חדש. גם גלגלי הקבוצה מציעים גרסאותXC ושבילים. גרסת השבילים נמכרת עם צירי 12 מ"מ מאחור ו-15 מ"מ מלפנים, ואילו גרסת ה-XC תציע גם אפשרות לציר 9 מ"מ בגלגל האחורי. גם בלמי הקבוצה מגיעים בשתי גרסאות; קלה לרוכבי XC, ומחוזקת לרוכבי אול-מאונטיין / שבילים. שיפור נוסף שמציגה קבוצת רכיבי ה-XTR החדשה, נמצא בידיות ההילוכים החדשות שמציעות מעתה פחות התנגדות בתפעול.

shimano-xtr-m9000-groupset-trail-3-11-speed-i-spec