חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

קשה לכם בעליות עם 11 הילוכים?

קיט גלגל 45 שיניים חדש לקסטות XT/XTR החדשות יפתור את הבעיה...

מערכת בייקס
תמונות: OneUp 


כאשר הציגה חברת SHIMANO את קבוצת ה-XTR החדשה, נשמעה ביקורת על כך שיחסי ההעברה בגלגלי השיניים הוא 11-40 שיניים, ולא 10-42 שיניים אותו מציעה המתחרה SRAM במערכות ה-11X1 שלה. יחסי ההעברה בקסטה הציעו טווח רחב יותר של הילוכים, מה שעשה את המערכות של SRAM לשימושיות יותר בגרסאות ה-11 הילוכים (בזכות הילוכים גבוהים ונמוכים יותר בקצוות). חשיפת מערכת ה-XT החדשה פתרה חלק מהבעיה עם אופציה לקסטת 42 שיניים, אך עדיין מדובר ביחס העברה נמוך שלא ממש ידידותי לרוכב מתחיל. חברת OneUp הקנדית מציעה פתרון מקורי חדש.

OneUp 45T
OneUp שהוקמה על ידי שלושה מהנדסים יוצאי חברת RACE FACE, לקחה על עצמה את האתגר להפוך את מערכות SHIMANO XT/XTR לשימושיות יותר ועשה זאת עם קיט של גלגל 45 שיניים, וגלגל עם 18 שיניים המחליף את גלגלי השיניים 17 ו-19 בקסטה המקורית.
התוצאה היא קסטה עם גלגלי שיניים במידות 11-13-15-18-21-24-27-31-35-40-45. השילוב בין יחסי ההעברה הללו מאפשר להשתמש בגלגל שיניים קדמי 34 במקום 30, בלי לפגוע בביצועים בעליות, הגדלת טווח ההילוכים ושמירה על גלגל 40 השיניים המקורי של SHIMANO המיוצר מאלומיניום. הגדלת גלגל השיניים הקדמי מעלה את מתח השרשרת ומונעת נפילות שרשרת בקטעים טכניים.
גלגל השיניים הגדול בקיט (45 שיניים) מיוצר מאלומיניום 7075-T6 על מנת לשמור על משקל נמוך, ואילו גלגל השיניים האמצעי (18 שיניים) מיוצר מפלדה מצופה ניקל. הקיט מוסיף 65 גרמים למשקל הקסטות - XT או XTR. הקיט מרחיב את טווח יחסי ההעברה ב-12.5%, גלגלי שיניים נמכרים בצבע אפור הזהה לזה של מערכת ה-XTR ומחיר הקיט בארצות הברית הוא 90 דולרים.

OneUp  45 t 1
האם מדובר בצעד נוסף לקראת סוף דרכו של המעביר הקדמי? השילוב של גלגל שיניים 30 מלפנים עם 45 שיניים מאחור מציע יחס קרוב לזה של מערכות 3X10 עם 22 שיניים מלפנים ו-36 מאחור - הסטנדרט לו הורגלנו בשנים האחרונות.
אנחנו במערכת בייקס מאמינים שחברות קטנות כמו OneUp הן הסמן המוביל את יצרניות חלקי ההינע הגדולות ויצרני האופניים לקראת הוויתור על המעביר הקדמי ברוב זוגות אופני האיכות שלהן – מבלי לוותר על נוחות המשתמש וההתאמה לרוכבים מתחילים. "עולם ללא מעביר קדמי" מציע אופניים קלים יותר, זולים יותר (בזכות הוויתור על המעביר קדמי, ידית ההילוכים הקדמית, הכנה בשלדה לכבל השליטה, והוויתור על הכבל ומוביל הכבל) וקלים יותר לתפעול. אנחנו בעד.