חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

השקת דגמי FOX 2016

חברת בולמי הזעזועים FOX מחדשת את מוצריה ומציגה טכנולוגיה מתקדמת. היינו בהשקה, ראינו, צילמנו ולמדנו...

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: זיו שוורץ, יצרן


יבואנית משככי חברת FOX לישראל, "הסינגלטרק", הזמינה בעלי חנויות, יבואני אופניים ועיתונאים להשקה מקומית של דגמי 2016. על פי מהנדסי FOX, דגמי 2016 מציעים מגוון פתרונות טכנולוגיים חדישים שאיתם תנסה החברה לשמור על מעמדה כיצרנית בולמי זעזועים איכותיים. אז מה השתנה?

פוקס 2016
משככים קדמיים

חלוקה ברורה יותר לקטגוריות - מעתה יצוידו אופני שבילים עם מהלכים של 120 מ"מ ומעלה ברגליים בקוטר 34 מ"מ. דגמי ה-32 מ"מ יגיעו בעיקר על אופניים בעלי מהלך של 100-120 מ"מ (אופני קרוס קאנטרי/מרתון). מזלגות סדרת ה-34 עברו "דיאטה" וירדו למשקל של פחות מ-1800 גרם. מזלגות ה-36 וה-40 שומרים על מעמדם ומיועדים לאופניים עם מהלכי מתלה ארוכים מ-160 מ"מ. באופן כללי, מזלגות החברה עבדו דיאטה וגילחו בין כמה עשרות ועד לכמעט 300 גרם - בהתאם לדגם ולמידה.

FOX מאמצת את הסטנדרט החדש במידת ציר הגלגל הקדמי - 110 מ"מ, ומייצרת מזלגות שנועדו להכיל גלגלים בקוטר 27.5 ו-29 "פלוס".

קו דגמי ה-EVOLUTION של החברה נעלם - מעתה יצוידו כל מזלגות החברה במנגנון ה-FIT הסגור - דבר שאמור לשפר את אופי הפעולה שלהם ואת אמינותם. מעתה קו דגמי ה-PREFORMANCE המצויד ב-FIT הוא הבסיסי בהיצע. קו הדגמים היוקרתי נותר FACTORY.

ביי, ביי ל-CTD - שלום למצבים: פתוח, בינוני ונעול. אחרי שהתרגלנו לטפס, לרכוב בשביל ולרדת בירידה, פוקס משנה את כינוי מצבי השליטה במשככים וחוזרת למצבים 1-2-3. "למה" תשאלו? "ככה" - זו התשובה.

מצב הנעילה קשיח מבעבר - הנעילה עדיין מציעה סף פריצה, אך הכיול מספק לרוכבים תחושה מוצקה יותר בדיווש. הסיבה לכך היא רצון הרוכבים להפוך את הנעילה למוחשית יותר.

אפשרות לכייל בטווח רחב את המצב הפתוח - בעוד שבעבר מצב זה היה וללא אפשרות כיול, עתה אפשר בעזרת כפתור ייעודי לכייל את רגישות המזלג לחבטות קטנות (שיכון כיווץ איטי) - במצב הפתוח.

מגנון FIT 4 - מנגנון שיכוך השמן החדש שבו מצוידת סדרת ה-FACTORY, עוצב מחדש ומציע פעולה חלקה ומדויקת יותר. המנגנון מציע לא פחות מ-22 קליקים המאפשרים כיול מדויק לרוכבים קלים או כבדים במיוחד; אלו נאלצו עד היום להתפשר בביצועים ובמגבלות המערכת הקודמת.

מערכת אוויר משודרגת במזלגות ה-FLOAT - המערכת שופרה משמעותית ועתה מציעה רגישות גבוה יותר לחבטות קטנות בכל טווח המשקלים. כמו כן ניתן לשלוט על פרוגרסיביות המשכך על ידי התקנת ספייסרים המקטינים את נפח תא האוויר - פעולה זו מאפשרת לרוכבים כבדים לרכוב עם לחץ נמוך יותר בתא האוויר, ובמקביל לא "לטרוק" את המזלג בקצה המהלך.

מנגנון TALAS קל מבעבר ועם התנגדות נמוכה יותר - המנגנון לשינוי מהלך המזלג מאפשר בגרסתו החדשה לשנות לא רק את מהלך המזלג, אלא גם את הטווח שינויי המהלך (לדוגמה: 110/140 או 120/150 מ"מ).

בולמי פוקס 1

בולמי זעזועים אחוריים

מערכת ה-DPS - כל משככי החברה מציעים את מנגנון הבוכנה הכפול DUAL PISTON) SYSTEM). עיצוב מחודש של שסתומי השמן מאפשר פעולה טובה ורגישה יותר של המתלה האחורי.

EVOL - שרוול אוויר נוסף הוא החידוש בבולמי הזעזועים האחוריים של החברה. השרוול החדש מייתר את הצורך במערכות שיכוך עם שני תאי אוויר (כגון ה-DRCV של חברת TREK שוויתרה עליו ב-2016). השרוול מציע תא אוויר נוסף שניתן לשנות את נפחו. טכנולוגיה זו מאפשרת לכייל טוב יותר פעולת המתלה האחורי ללא תלות בסוג המתלה.

RVS - מערכת שסתומים המאפשרת מעבר טוב יותר של כוחות השיכוך מחבטות קטנות לחבטות גדולות. המערכת החדשה מציעה תגובה מהירה יותר, שליטה טובה יותר עם פחות "מדרגות" בפעולת המתלה.

קפיץ ה-SLS בבולמי הקפיץ האחוריים – FOX מציגה קפיץ מתכת חדש קל יותר מקפיצי הטיטניום שבהם השתמשה בעבר. בזכות השימוש במתכת המעובדת ובתהליכים מתוחכמים, הקפיץ החדש קל, עומד בעומסים גבוהים, וזול יותר לייצור ולרכישה.

משככי ה-FLOAT X ו-FLOAT X2 - משככי האוויר החדשים של פוקס מציעים תא שמן חיצוני, מאמצים את כל הטכנולוגיות החדשות שהוצגו, ומוסיפים לכך שליטה על שיכוך כיווץ איטי ומהיר, ושיכוך החזרה איטי (גם שיכוך החזרה מהיר בדגם ה-X2).

 

*בשיחה עם אלון שפר מ"הסינגלטרק" הוא מציין שניתן לשדרג חלק מבולמי הזעזועים הקדמיים והאחוריים של FOX משנים קודמות לטכנולוגיה החדשה - בעת טיפול שגרתי.