חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

מה לוקחים לרכיבה של אלפי קילומטרים?

רגע לפני שהוא אורז לבד, עולה על המטוס ויוצא לטור דיווייד, חנוך רדליך מספר על האופניים, בחירת הציוד ומה באמת הוא מתכוון לאכול כדי להשלים 12,000 קלוריות ביום...

חנוך רדליך
תמונות: חנוך רדליך

 

הטור דיווייד (TOUR DIVIDE) הוא מבחן קיצוני לסיבולת הפיזית שלי, אולם חלק חשוב ומשמעותי בהכנות לקראתו, הוא בחירת הציוד המתאים לתנאי הקיצון של המסלול התובעני. בשלוש השנים האחרונות, מאז נסעתי לטור דיווייד הראשון שלי, ביליתי אלפי שעות על אוכף האופניים, בהן הבאתי לכדי שלמות את ארגון האופניים ובחירת הציוד המתאים ביותר לאתגר האדיר העומד בפני.

tour divide 1
איך בוחרים ציוד?

האימונים הארוכים והשעות הבלתי נגמרות על האוכף, שימשו כ"מעבדת ניסויים" ניידת עבורי; שינויים תכופים בכיוונים של האופניים ותנוחת הרכיבה, בחינה של צמיגים שונים ואפילו מיקום הציוד בתוך תיקי האופניים השונים. לאחר עשרות אלפי קילומטרים הגעתי אל המנוחה והנחלה; האופניים מרגישים כמו הבית השני שלי כאשר אני מתיישב עליהם. אני יודע בדיוק היכן כל פריט נמצא, ואני יכול לסיים רכיבה רצופה של 24 שעות ללא שום כאב פיזי.

האופניים

הקו שהנחה אותי בבחירת הציוד הוא עמידות, אמינות ונוחות. משקל קל הוא גם דגש חשוב, אולם לא על חשבון עמידות ואמינות. נתחיל מהאופניים: בחרתי בשלדת זנב קשיח של TREK מדגם סופרפליי קרבון. מדוע לא הלכתי על שיכוך מלא? כיוון שלשלדת שיכוך, בנוסף לבולם עצמו, יש צירים מרובים, המועדים לקלקול ולהתפרקות תחת עומס. יש לי נסיון טוב עם השלדה הזו, ואני מעדיף ללכת "על בטוח". רוכבי טור דיווייד רבים מוותרים על בולם קדמי לחלוטין ומסתפקים במזלג קשיח ("ריג'יד"). הם מוותרים על נוחות לטובת אמינות, אבל אני לעומת זאת, מרגיש אחרת: בעיני, רוכב שנוח ונעים לו, רוכב מהר יותר ולאורך זמן ארוך יותר. לכן בחרתי לרכוב עם בולם קדמי. מערכת ההינע היא על טהרת סדרת ה-XTR החדשה של SHIMANO, עם שתי פלטות מלפנים ו-11 הילוכים מאחור. גם מערכת הבלימה מסדרת ה-XTR מסוגלת לעמוד בעומסים, מהירויות ומשקלים גבוהים לאורך זמן.

tour divide 2
תנוחת הרכיבה

עכשיו אנו נכנסים לבחירות היותר מורכבות, אשר "נכתבו בדם", לאחר שעות ארוכות של דיווש וכיוונים; לטובת נוחות ורכות משופרות, בחרתי במוט אוכף מטיטניום. הבחירה בו שיפרה פלאים את שיכוך הזעזועים מן הקרקע, ואפשרה לי לשבת על האוכף שעות נוספות. האוכף העשוי עור מתוצרת חברת BROOKS הבריטית "מתאים" עצמו למבנה הרוכב ומקל על הישיבה הממושכת בתנוחה קבועה. גריפים ארגונומיים של ERGON מפזרים את הלחץ הקבוע על כף היד ומאובזרים בקרניים מובנות, אשר מאפשרות שינויי תנוחה ואחיזה נוספת בעת דיווש בעמידה.
ב-TOUR DIVIDE יש קטעי דיווש בלתי נגמרים, ושבילים רחבים ונוחים לרכיבה לאורך שעות וימים. לטובת שינוי התנוחה, בחרתי (כמו רבים מרוכבי הטור) לרכוב עם "אירו-בר" על הכידון. מדובר באביזר שמגיע מעולם אופני הכביש, שם מטרתו העיקרית היא הפחתת התנגדות הרוח של הרוכב. במקרה של הטור דיווייד, סיבת השימוש בו היא נוחות מירבית לאורך זמן. ההישענות על המרפקים מפחיתה לחץ מכפות הידיים, ומספקת תנוחה נוחה מאד לישורות ארוכות של דיווש.

tour divide 3

חשמל מהגלגל הקדמי

הגלגל האחורי הוא BONTRAGER RXL תחרותי, עם ציר של DT 240 S עמיד ומוכח, אולם הגלגל הקדמי הוא המעניין. את הגלגל בנה עבורי דניאל ישראל המוכשר והוא כולל בתוכו דינמו(!) המייצר חשמל ומפעיל את הפנס הראשי של האופניים. מטרת השימוש במערכת, היא להפחית עד כמה שניתן את התלות שלי בחשמל חיצוני, המחייב אותי לעצירות ארוכות ובזבוז זמן. הגלגל מייצר חשמל אשר מספק עוצמה של עד 800 לומן לפנס הראשי. כיוון שאני מתכוון לרכוב שעות ארוכות אל תוך הלילה, בכל לילה, ביטול הצורך בהטענת הפנסים מוריד ממני עול כבד ודאגות. בכלל, ביטלתי כליל את התלות בחיבור לחשמל: לסלולרי יש מטען על סוללות, ומכשיר ה-GPS מופעל אף הוא בעזרת שתי סוללות בלבד. צמיגי ה-BONTRAGER XR1 ברוחב 2.2 משלבים בין מהירות גלגול לעמידות, ומאפשרים לי לרכוב בלחץ נמוך יחסית לטובת שיפור הנוחות והאחיזה.

tour divide 4

מה בתיקים?

תיקי האופניים נתפרו במיוחד למידות האופניים שלי, ונועדו להכיל את כל הציוד שלי לאורך התחרות. פיזור התיקים על גבי שלדת האופניים נועד ליצור חלוקת משקל מאוזנת עד כמה שניתן. בתיק האוכף האחורי נכנסים כל הבגדים שלי. כיוון שמזג האוויר משתנה לבלי הכר מהחלק הצפוני המושלג ועד המדבריות של דרום ארה"ב, אני מצוייד בכל האפשרויות למסע הארוך: ביגוד רכיבה קצר, שכבות ארוכות ומחממות וביגוד אטום לגשם. בתיק הכידון מאוחסנת מערכת השינה: שק שינה קליל וקטנטן (עד מינוס 7 מעלות), מזרון וכרית מתנפחים, וכיסוי אטום גשם לשק השינה. בנוסף, יש שם גם מכנסיים ארוכים תרמיים, מעיל פוך מחמם וכובע צמר. קר בטור דיווייד.
בתיק המשולש שבמרכז השלדה יש שלושה תאים: בתחתון נמצאים כל כלי התיקון שלי (ברגים, פנימיות, חלקים רזרביים וכבלי הילוכים). בתא העליון יש שקית מים מתקפלת בנפח 2 ליטר, תיק הגב המינימליסטי של "שורש" נועד לשאת אך ורק מים (3 ליטר) ואוכל. נסיון העבר לימד אותי שתיק גדול - סופו להתמלא בדברים לא חיוניים. מינימליזם הוא ערך בטור דיווייד. על התיק ישנו אביזר חשוב נוסף: משרוקית דובים. כן, אני רציני. חלקו הצפוני של המסלול עובר דרך אוכלוסיית הדובים הגדולה ביותר בצפון אמריקה, וההיערכות היא בהתאם: משרוקית להפחדה, ספריי מדמיע, והרחקה של האוכל ממקום השינה שלי, כדי שהגריזלי יעדיף את חטיפי השוקולד על פני גופי הבשרי...
בתא הצד השלישי - כל האביזרים המשמשים אותי באופן תכוף ומחייבים גישה מהירה: מולטי-טול, שמן לשרשרת, קרם הגנה, נייר טואלט, משאבה, טבלת מרחקים בין העיירות (שהכנתי וניילנתי בעצמי) וארגז הכדורים שלי. תשאלו למה אני צריך כדורים? ובכן, הולך לכאוב לי. מאד. כל הזמן. אני אהיה עייף, מותש ורעב לאורך שעות וימים. לגוף יחסרו רכיבים תזונתיים חשובים, כמו מלחים ומגנזיום. וכדי להמשיך ולרכוב עוד שעות אל תוך הלילה, אזדקק ל-BOOST של קפאין לעיתים. בתיק הכדורים שלי יש פתרון לכל מצב כזה.
כל האביזרים, הביגוד והאוכל - הכל נכנס לתוך שקיות אטומות למים, ואז נדחף אחר כבוד אל תוך תיקי האופניים. ימים ארוכים בגשם כבד ובשלג, וחציית נחלים, מחייבים שכל דבר יהיה אטום בפני חדירת מים.

tour divide 5
לא לוקח ג'לים וחטיפי אנרגיה


ביום ממוצע בטור, אשרוף בין 10,000 ל-12,000 קלוריות. זה המון! ועל כן, מבחינת מזון, תופתעו אולי לשמוע שאיני לוקח עמי חטיפי אנרגיה או ג'לים יעודיים לפעילות ספורטיבית. לאורך המסלול קשה למצוא מאכלים שכאלה, והתזונה שלי תורכב בעיקר מהמבורגרים שמנים, פיצות ובוריטוס. אהה, כן - גם ארטיקים, משקאות ממותקים, סוכריות גומי ו-BEEF JURKEY יהיו בתפריט הקבוע. כל דבר שיכניס קלוריות לגופי הרעב, עם דגש על אחוזי שומן גבוהים ככל הניתן (אני מרגיש את הצרבת כבר מעכשיו...).
יותר מזה, את השבועיים הקרובים אעביר בנסיון להשמין ולהעלות במשקל לקראת המסע הארוך. כיום אני שוקל 66 ק"ג, ואני מקווה להתחיל את התחרות במשקל של 69 ק"ג. מדוע? כיוון שבדפקים בהם ארכב, ישתמש גופי בעיקר בקלוריות ממאגרי השומן שלי. וכרגע אין יותר מדי כאלה. אז אני אוכל יותר ורוכב פחות. שמנמן כזה.
זהו, אלו האופניים, זה הציוד ואלו הבחירות שלי אחרי שנים של ניסוי וטעייה. למקרה שתהיתם, משקל האופניים הכללי נע סביב ה-18.5 קילוגרמים (תלוי כמה אוכל ומים מועמסים על האופניים). עכשיו מחכה לי החלק הקל - לרכוב, לסבול כמו כלב עזוב, וליהנות מכל רגע...

 

זה המקום להודות לספונסרים המדהימים שלי, שמאפשרים את אורח החיים המטורף שלי:


סי טי סי TREK ישראל - על שנים של תמיכה בציוד, במימון ובאמונה מוחלטת בשיגעונות שלי.
RUDY PROJECT ישראל - על המימון, הקסדות והמשקפיים, אשר מתכלים אצלי על בסיס חודשי.
שורש - SOURCE - על התיקים, האבזור וההתמודדות עם הדרישות המיוחדות שלי.
JOE'S NO FLATS - על חומרי האטימה, השמנים לשרשרת והעזרה הכספית למסע.
HIGH5 ישראל - על תוספי התזונה (חטיפים, ג'לים וכו'...) אשר שימשו אותי באימונים הארוכים.


ומעל לכל - להורים שלי שתומכים בי לאורך שנים של שיגעונות, ולאשתי מורן, שמכילה ומבינה את הצורך שלי להמשיך ולדווש ללא הפסקה, על אף המחיר הכבד שזה גובה לפעמים. אני אוהב אותך.