חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

דיאטה או אופניים קלים יותר?

מה עדיף: להוריד שני קילו מהכרס, או לגלח חצי קילו מהאופניים? פנינו אל המומחה מספר 1 לשיוף גרמים ואלוף הארץ במשקל נוצה כדי לחפש תשובה...

האזרח ר', רוכב שטח וכביש למרחקים ארוכים, דיאטן אופניים
תמונות: קסניה ירשוב

 

שאלת השאלות שאין וכנראה לעולם לא תהיה לה תשובה רציונלית: האם להוריד שני קילו בכרס הבירה שהשקענו בה את מיטב תאוותינו וכספנו שווה, דומה, זהה או שונה לדיאטה רצחנית שתוריד חצי קילו מהאופניים? כדי לענות על השאלה הזו, כפיתי את עצמי על המלך הבלתי מעורער של "יבבני המשקל" בארץ. אחד ממזילי דמעות המאזניים המוכרים בעולם, האיש שחותך משקלים בכל זוג אופניים ומצליח להביא כל פרויקט למידות אבסורדיות של משקל, ולחיוכי אושר שמיטב הכדורים האדומים אינם יכולים. זה האיש שחופר משקלים, משייף קרבונאז וחותך ברגים. קבלו את היבבן העירום, מר אוהד דמירוב.

bicycle weightאלוף הארץ במשקל נוצה

"הכל התחיל בעודי ילד באזרבייג'ן", הוא מספר, "הייתי ילד במקום שבו החלומות הם חלומות שאין להגשימם, אלא אם אתה בעל נס או חזון. ומכל החלומות שבעולם, החלום שלי כבר בגיל תשע נגע לדבר אחד – להשיג את האופניים הכי טובים, הכי יפים ובעיקר - הכי קלים שאפשר". גם כאשר לא היו לו את האמצעים להגשמת החלום הזה, אוהד היה נחוש להשיג את האופניים המושלמים בכל דרך; "במקום ממנו באתי", הוא עדיין מתרגש לספר, "הייתי הראשון שהיו לו רכיבי XTR על האופניים - גם אם הם היו שייכים למאה הקודמת. לאט, לאט, הצלחתי לאגור חלקים, קומבינה פה ושם... עד שהגעתי לאופנים שילדים כמוני, ואפילו מבוגרים ממני לא יכלו לחלום עליהם. הוכחתי שגם בבאקו, העיר בה נולדתי, חלומות מתגשמים - ובתנאי שלא תסתפק בחלום ותעשה מעשה".

weight

האם חשוב יותר להוריד משקל מהאופניים ולא מהכרס?

הפיזיקה הבסיסית מוכיחה כי כל משקל מיותר שנחסך, בין אם מהבטן או מהאופניים, יקל עלינו לטפס את העלייה הבאה. אלא שבפועל הדברים קצת יותר מורכבים ולא כל מה ששוקל קילוגרם אחד שווה באמת ל"קילוגרם מאמץ"; להפחית קילוגרם אחד מזוג גלגלים אינו שווה להפחתה של קילוגרם משלדת האופניים. יש כאן עניין פיזיקלי של משקל דינמי ומשקל סטטי. ככל שהרכיבים הנעים באופניים קלים יותר, קל יותר לדווש עמם בעליות. מכיוון שהרוכב על האופניים הוא סטטי, משקלו אינו עומד ביחס ישר למאמץ שעליו להשקיע כדי להתגבר על ההתנגדות.
גם לגבי תנועה בעליה טכנית, שם עלינו להניע את האופניים בכמה כיוונים במקביל, לפעמים כדי להתגבר על מכשול אנו מניעים את האופניים קדימה והצידה או קדימה ולמעלה ומשתמשים בכוח ובתנופה כדי להגיע מנקודה אחת אל הבאה. קרי ככל שהאופניים קלים יותר, יהיה קל להניעם לכל כיוון. לחובבי רכיבות המדבר יש תנועה אחת נוספת והיא "הרכבת האופניים" על הגוף והליכה בשטחים בלתי רכיבים. כאשר האופניים על הכתף - כל קילו יותר הוא סבל; וכל קילו פחות הוא חיוך (גם למראה סבלם של החברים שבכל זמן אחר צוחקים עלינו - יבבני המשקל).

עד כמה המשקל באמת משמעותי?

אז לא, אין כאן אמירה חד משמעית, ישנם הסברים נהדרים עם הגיון פתלתל שיכול לשכנע את המשוכנעים ולקבע במסמרות פלדה את התנגדותם של המתנגדים. נכון, אם אתה רוכב על אופני הרים ששוקלים עשרה קילוגרמים, בעלייה יהיה לך קל יותר. הרבה יותר קל, מאשר לרכוב את אותה עלייה עם אופניים השוקלים 14 קילוגרמים. אם תוריד ארבעה קילו מהגוף, יהיה לך יותר קל לטפס את אותה עליה – אבל לא באותו היחס. כדי להגיע למידת השיפור של הפחתת ארבעה קילוגרמים מהאופניים, צריך להילחם (ולנצח) ביותר קילוגרמים מהגוף.

bicycle weight1

הדרך לקיצור תולדות העלייה הבאה

אם תשאלו את דמירוב, משקל האופניים הוא בעיניו השדרוג האולטימטיבי ליכולות הרוכב (אולי כי במקרה שלו כבר לא נשאר משקל גוף עודף שממנו ניתן לקצץ), אבל אין ספק שגם משקל הרוכב הוא חלק מהעניין. ובכל זאת, אם צריך להכריע בשאלה מאיפה אפקטיבי יותר להפחית משקל, אפשר לקבוע חד משמעית כי למשקל האופניים יש משמעות גדולה יותר בקיצור תולדות העלייה הבאה. זו לא שערוריית זמן או קטסטרופת מאמץ לרוכב החובב, ובכל זאת, אלו הן כמה דקות שמבדילות בין מי שיסיים את העלייה במשיכת קולמוס אחת, לבין מי שהגיע לאחר שקרע כליות וטחול בדרך... בין מי שמחייך בידיעה שהוא לא מוריד רגל ובין מי שמצמצם את מאגר התירוצים היצירתיים שטרם הושמעו בנדון בעודו מטפס אל הפסגה.

 

לדף הפייסבוק של אוהד דמירוב – Light Bikes Israel