חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

דרור פקץ' שלנו מנצח באוסטריה!

4 שנים אחרי שפרש מרכיבה תחרותית באופן רשמי, דרור פקץ' מפתיע (גם את עצמו) עם מקום ראשון בגביע אוסטריה כחלק מהסבב הבינלאומי של ה-HC!

מערכת בייקס

סרטון: Magisto App

 

את המשבר הגדול ביותר חווים ספורטאים מקצועיים לא דווקא ב"נפילות" שמלוות את הקריירה שלהם, אלא דווקא לאחר הפרישה מהתחום התחרותי. דרור פקץ', אחד מבכירי הרוכבים בישראל וחבר מערכת "בייקס", כבר הכריז לפני 4 שנים על פרישה מהעיסוק המקצועי: "כשפרשתי מרכיבה תחרותית, חשבתי שעולמי חרב עלי... קמתי בבוקר ולא ידעתי מי אני, לאן הולכים עכשיו והאם רוכבים בכלל ".

dror pekatch1
קשה לתאר את המשבר שחווה בחיפוש אחר השלב הבא בחייו; האם יש חיים אחרי רכיבה מקצוענית? האם יצליח למצוא ריגוש כמו בעולם ההוא? אחרי ניסיון קצר בעבודות מסוג אחר, הבין שהוא לא באמת יכול להוציא את האופניים מחייו והחליט לחזור לתחום – הפעם כמאמן מקצועי ומלווה של רוכבים מקצועיים. אלא שמה שקרה בסוף השבוע האחרון – הפתיע גם אותו; במסגרת אחד מהאימונים שהוא מעביר, הזדמן אל תחרות גביע אוסטריה שהיא חלק מהסבב הבינלאומי במסגרת דירוג ה-HC (הדירוג השני בחשיבותו אחרי גביע העולם). בלי תכנון מוקדם, החליט להירשם לקטגוריית המאסטרס (קטגוריה של רוכבי עלית בוגרים) ולנסות את מזלו על מסלול קרוס קאנטרי קלאסי שמתאפיין בהקפה קצרה ואגרסיבית. "בכל זאת החלטתי לזנק ואף הצלחתי להפתיע את עצמי ולנצח...", סיפר פקץ' מאוחר יותר. הנה סרטון וידאו שמתאר את החוויה שעבר: