חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

אופני ה-"27.5 פלוס" הראשונים בישראל

ה-SHERPA של ROCKY MOUNTAIN בדרך לישראל. ראיון ראשון עם רנדי מקיניס, מנהל המכירות העולמי של ROCKY MOUNTAIN, על ז'אנר ה"27.5 פלוס" ומה שעומד מאחוריו

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: זיו שוורץ, ROCKY MOUNTAIN


"ROCKY MOUNTAIN היא חברה שכל כולה מרוכזת בייצור אופני הרים. אנחנו חברת אופני הרים במהות, בניסיון, באופי ובהיסטוריה. אנחנו חברה קנדית שמייצרת ומשווקת אופניים משנת 1981 והיינו מחלוצי סצינת הרכיבה באופני ההרים בעולם". זה המשפט הראשון שתצליחו להוציא מפיו של רנדי מקניס, מנהל המכירות העולמי של ROCKY MOUNTAIN, אחרי שתשאלו אותו מה מייחד את החברה בה הוא עובד 26 שנים, ביחס ליצרניות אופניים אחרות.

rocky mountain sherpa
"אנחנו רואים את החברה ככזו שמשווקת אופני הרים ברמת מחיר בינונית עד גבוהה, בטכנולוגיה המתפתחת באופן הדרגתי, ועם מקוריות שמגיעה מאופיה האנטימי של החברה. ROCKY MOUNTAIN היא חברה פרטית, קטנה (כ-50 עובדים), שמציעה אווירה משפחתית לא רק ביחס אל לקוחותיה, אלא גם באופן השיווק שלה בעולם. ה-SHEPRA הם בדיוק האופניים שמשקפים את היחודיות שלנו. אופני שיכוך מלא עם שלדת קרבון, קוטר גלגלים חדש ויכולות שמגדירות מחדש את השימוש באופני ההרים".
הכירו את ה-SHERPA – אופני ה"27.5 פלוס" החדשים של ROCKY MOUNTAIN. את משמעות ה"פלוס" לא מגלים במבט מהצד. רק מבט קרוב חושף כי מדובר באופני הרים המצוידים בצמיגים רחבים מהמקובל - 2.8 אינצ'ים. לא מדובר ב-FAT BIKE (המצוידים בצמיגים ברוחב של 3.8-4.0 אינצ'ים), אלא באופניים עם צמיג ברוחב ביניים בין צמיגי 27.5 סטנדרטיים לבין אילו של FAT BIKE. גם לא מדובר כאן בצמיגים כבדים לרכיבה אגרסיבית, אלא בגרסה מעט רחבה יותר של צמיגי שטח מהירים.


"אלו לא האופניים המהירים ביותר שתוכלו לקנות. אם אתם מחפשים אופניים לרכוב איתם הכי מהר שאפשר ולהתחרות עם החברים ב-STRAVA - אלו לא האופניים בשבילכם", מוסיף מקיניס. "מדובר באופניים המיועדים לרכיבות ארוכות עם ציוד כבד, רוכבי מרחקים המתחרים בתחרויות SELF SUPPORT. האופניים מהווים פלטפורמה נוחה לנשיאת ציוד ללא צורך בסבלים, הם מצוידים בצירים עמידים, משכך קדמי העובד בלחצים נמוכים, מהלך של 95 מ"מ מאחור ו-120 מ"מ מלפנים, וגיאומטריה המשדרת ביטחון ומספקת נוחות לאורך זמן. ה-SHERPA הם אופני לטיילים. רוכבים המחפשים זוג שאתו יוכלו לכבוש את הדולומטים, את ההימלאיה, או את המדבר בישראל. רוכב טיפוסי על האופניים הללו הוא אחד ש-GPS אצלו ציוד חובה".
ל-SHERPA משולש קדמי מקרבון שמקורו בסדרת ה-ELEMENT של ROCKY MOUNAIN, ומשולש אחורי רחב יותר (מאלומיניום) שנועד להכיל את הצמיג האחורי. ציר הגלגל הקדמי באופניים הוא ברוחב 110 מ"מ, אך ציר הגלגל האחורי שומר על רוחב של 142 ולא אימץ את הסטנדרט החדש של 148 מ"מ. ניתן להשתמש ב-SHERPA גם עם גלגלים בקוטר 29 אינץ', זאת מאחר והקוטר הכללי של גלגלי 27.5 פלוס, דומה לזה של גלגלי 29 אינץ' מקובלים. דופן הצמיג הגבוהה בצמיגי 27.5 פלוס, הופכת את הפניה איתם למסורבלת יותר, לכן לא מדובר באופניים מהירי תמרון. עם זאת, ככל שהשטח הופך לטרשי יותר ועל האופניים מועמס יותר ציוד, כך הם אמורים להיות יעילים יותר.

rocky mountain sherpa 1
ה-SHERPA ישווקו בארץ ובעולם בשתי רמות אבזור. בשלב ראשון מצוידים האופניים במשכך קדמי חדש של חברת MANITOU, ה-MAGNUM, משכך אחורי של חברת FOX, מערכות הילוכים של SHIMANO ברמת ה-XT/SLX עם 20 הילוכים, בלמי שימאנו, זרועות הינע של RACE FACE, וחישוקים, צמיגים ואוכף של WTB.
משלוח ראשון של ה-SHERPA עושה כבר את דרכו לישראל, כך שלמעשה מדובר באופני ה-27.5 פלוס הראשונים שישווקו בישראל. תג המחיר המקומי צפוי לנוע סביב ה-25,000 שקלים.