מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

5 פריטי חובה בקניית אופניים חדשים

רכשתם את האופניים הראשונים שלכם? תתחדשו! הנה 5 פריטי חובה שכדאי להצטייד בהם כבר במעמד הרכישה...

החלטתם להתחיל לרכוב? מצוין! קחו בחשבון שישנם כמה אביזרי חובה שתצטרכו להוסיף לרכישה על מנת שתוכלו לשמור על עצמכם וליהנות מהרכיבה. כדאי להצטייד באביזרים הללו דווקא במעמד רכישת האופניים – כך תוכלו להשיג הנחות על אביזרים שקניתם בנוסף.

1. קסדה

המטרה ברורה - להגן על הראש. טווח המחירים של קסדות לרכיבה על אופניים רחב, אולם כל הקסדות הממותגות עומדות בתקן הבטיחות CPSC האמריקאי. מה בכל זאת ההבדל בין קסדות זולות לקסדות יקרות יותר? היקרות יציעו אוורור משופר, משקל נמוך, התאמה טובה יותר לראש וגם עיצוב, גימור וצביעה איכותיים יותר וספוגים פנימיים איכותיים יותר. כאן לא חייבים "להשתולל" עם התקציב. קסדות במחיר של 250 – 300 שקלים יתנו את התמורה הטובה ביותר – הן ישמרו לכם על הראש ולא יכבידו לכם על חשבון הבנק.

helmet

2 .מכנסי רכיבה

ריפוד במכנסי רכיבה הוא תנאי לרכיבה נוחה לאורך זמן. אם מסגרת התקציב שלכם מצומצמת, אפשר לרכוש במעמד הקנייה תחתוני רכיבה מלייקרה במחיר נוח יחסית (פחות מ-150 שקלים) שאותם אפשר ללבוש מתחת למכנסיים קצרים. זכרו שמכנסי רכיבה אמורים להיות נוחים ברכיבה ולא בהליכה. עלו על האופניים לסיבוב קצר ותחושו מיד בהבדל.

riding shorts

3. כפפות

אסור להמעיט בחשיבותן של לבישת כפפות בזמן רכיבה. הן לא רק עוזרות למנוע יבלות בכפות הידיים, תפקידן העיקרי הוא למנוע פציעות בידיים בזמן נפילה. אפשר להצטייד בכפפות רכיבה פשוטות שאינן מכסות את קצות האצבעות, אולם ההמלצה שלנו היא על כפפות מלאות ומאווררות. המחירים נעים בין כ-80 שקלים לכפפות מנדפות זיעה פשוטות, ומגיעים לכ-200 שקלים עבור כפפות מלאות מתוצרת איכותית.

gloves

4. מים

חובה לשתות מים ברכיבה. מתקן לנשיאת בקבוק מים תקני (כ-750 מ"ל) או שני מתקנים (בדגמי אופניים מסוימים שבהם יש מקום עיגון לשני התקנים), יכולים להוות פתרון זול ופשוט. אם האופניים שלכם בנויים כך שאי אפשר להתקין בהם מתקן לבקבוק, או שאתם מתכוונים לצאת לרכיבות ארוכות שמצריכות לקחת יותר מים, כדאי שתצטיידו בתיק גב המצויד במערכת שתייה. בכל אופן, אל תוותרו על האפשרות לשאת עמכם מים. זו חובה.

water backpack

5. ערכת חירום

במוקדם או במאוחר, "תזכו" להיתקל בפנצ'ר או בתקלה אחרת ברכיבה. כדי שתוכלו לתקן בעצמכם את התקלות ולהיחלץ מהשטח – חשוב שתהיה אתכם ערכת חירום בכל רכיבה. אם אתם רוכבים עם תיק גב, אפסנו בו את כל הכבודה. אם לא, קנו תיק קטן המתחבר למסילות האוכף ושאו בו את ציוד הרכיבה.

multitool

 

הנה רשימת הציוד המומלצת לערכת החירום:

• מולטי-טול (סט כלים קומפקטי) הכולל מפתח שרשרת.
• חוליית חיבור לשרשרת למקרה של ניתוק השרשרת ברכיבה.
• 2 פנימיות להחלפה (מומלץ עם נוזל אטימה) – שימו לב שסוג הוונטיל תואם לזה שבאופניים שלכם.
• ערכה לתיקון תקרים.
• "כפות" לפירוק והרכבת הצמיגים.
• משאבה לניפוח.
• בקבוקון קטן של שמן שרשרת.