מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

למה יש לי פנצ'רים כל הזמן?

שונאים תקרים באמצע הרכיבה? גם אנחנו! הנה כמה טיפים שיצמצמו את הסיכוי לחטוף פנצ'רים מיותרים במהלך הרכיבה...

זיו שוורץ, עורך בייקס
צילומים: אילוסטרציה

 

אין רוכב שלא מכיר את הסיטואציה. פתאום באמצע הרכיבה מרגישים שאחד הגלגלים "נמרח" על הקרקע ומאבד אחיזה; מבט קצר לכיוון הגלגל הסורר מבהיר לכם חד משמעית כי מדובר בתקר (פנצ'ר); לעתים תוכלו להבחין בקוץ הסורר שאחראי לאיבוד האוויר – במקרים אחרים צריך לפרק את הגלגל ולחפש מדוע ברח האוויר. קיבצנו עבורכם את הסיבות העיקריות שגורמות לכך, והוספנו גם כמה עצות שיסייעו לכם להימנע ככל האפשר מפנצ'רים בזמן רכיבה.

puncture main

חורים פנימיים

רוב החישוקים מחוברים אל טבור הגלגל בעזרת חישורים. על חורי ההשחלה של החישורים בחישוק נמצא פס הגנה דק מפלסטיק. לעיתים זז הפס ממקומו וחושף את אחד החורים. ברכיבה הלחץ על הפנימית מתגבר והיא תפרוץ אל תוך החור ותיקרע. תוכלו להות זאת כאשר תעברו במבט על הפנימית ותגלו שהחור החדש שנפער פונה לכיוון החישוק ולא לכיוון סוליית הצמיג. הפתרון פשוט, כל מה שעליכם לעשות הוא להחזיר את הפס למקומו לאורך מרכז החישוק. במידה והפס פגום - החליפו אותו בחדש.

צביטות ("סנייק בייט")

אם אתם מנפחים את הפנימית המפונצ'רת ומגלים ושהאוויר יוצא ממנה דרך שני חורים קרובים אחד לשני ונראים כמו "הכשת נחש" ("סנייק בייט") - חוויתם "צביטה". כנראה שרכבתם עם לחץ אוויר נמוך מהרצוי וחבטה ממקור חיצוני כמו סלע או מדרגה חדה מחצה את הפנימית בין הצמיג לחישוק וחוררה אותה. אם אתם סובלים מצביטה לעתים רחוקות - סביר להניח שאתם רוכבים עם לחץ המתאים לסגנון הרכיבה שלכם ובמקרה נתקלתם במכשול יוצא דופן שחורר את הפנימית. אם אתם חווים "צביטות" על בסיס קבוע, העלו במעט את לחץ האוויר בצמיג. אם הבעיה לא נפתרה, קנו צמיג עמיד יותר בפני תקרים.

קוצים

אין ספק שקוצים הם דבר מעצבן. רכיבה בקיץ על שביל מלא קוצים, או רכיבה על שולי כביש סלול, לרוב מובילה לכך שחודו של קוץ סורר חודר את הצמיג ומחורר את הפנימית. לכן השתדלו לרכוב במרכז השביל, שם רכבו מרבית אלה שעברו שם לפניכם ולכן יש במרכז פחות קוצים שיכולים לחורר לכם את הפנימית. כשאתם רוכבים בשוליים, השתדלו להביט קדימה ולהימנע ממפגש עם חפצים חדים. ערנות תחסוך לכם תקרים.

puncture 1

צמיגים יקרים הם צמיגים עדינים

קניתם צמיגים תחרותיים סופר קלים ועכשיו אתם סובלים כל הזמן מפנצ'רים? כנראה שלצמיגים שקניתם עובי דופן שאינו עולה על עובי דופן הפנימית. אולי מדובר בצמיגים היעילים בתחרות על שבילים מהודקים, אולם לרכיבת שבילים אתם כנראה זקוקים לצמיגים עמידים יותר לתקרים. נכון, משקל הצמיג יהיה גבוה בכמה עשרות גרמים, אבל לפחות לא תיאלצו לעצור ולהחליף פנימית בכל רכיבה.

קרקע עם סלעים חדים

קרקע טרשית עם סלעים חדים היא בהחלט מתכון לתקרים בגלגלים. אבל חשוב להדגיש כי בכל שביל מאתגר, קיים קו רכיבה עדין יותר שיכול לחסוך לכם תקר משבית שמחות. הביטו לפנים ונסו להתחמק ממכשולים. אל תיכנסו בשביל "ראש בראש" – הוא תמיד ינצח.

puncture 2

הסבו את הגלגלים לטיובלס

כשאתם מחליפים צמיגים, קנו צמיגי טיובלס. צמיגי טיובלס יקרים מצמיגים רגילים אבל הם שווים כל שקל. הסבת הגלגלים לטיובלס מקטינה באופן משמעותי את הסיכוי לתקרים, מאפשרת לרכוב בלחץ אוויר נמוך יותר, ומשפרת את הנוחות והאחיזה בקרקע. אחרי שתנסו - לא תרצו לחזור ולרכוב עם פנימיות.