מדריכים ומידע שימושי
 
:עקבו אחרינו ב

6 טיפים שיהפכו את האופניים שלכם למהירים יותר

מחפשים דרך קלה להעלות את קצב הרכיבה שלכם? הנה כמה טיפים שיהפכו את אופני ההרים שלכם למהירים יותר...

כתב: זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות אילוסטרציה

 

1. כוונו את ההילוכים

העברות הילוכים מדויקות ומהירות הן תנאי מחייב לרכיבה בקצב מהיר. אם לא תצליחו להעביר הילוך בדיוק בתזמון הנכון במהלך הרכיבה, לא תנצלו את מלוא יכולת האופניים. דאגו שמעביר ההילוכים האחורי יהיה מכוון היטב - כך תוכלו לנצל את מלוא טווח ההילוכים ללא כל היסוס בהעברה. אם צריך, החליפו את כבלי השליטה לחדשים.

ride faster 1

2. הפחיתו משקל מהאופניים

הסירו מהאופניים ציוד מיותר. אין צורך לשאת ציוד ליום שלם ברכיבות קצרות. ברוב הרכיבות ניתן להסתפק בבקבוק מים וקיט חילוץ בסיסי הכולל כפות, פנימית חילופית, משאבה קטנה (או בקבוקון CO לניפוח מהיר), וסט מפתחות אלן בסיסיים.

ride faster 4

3. נקו את הציר המרכזי

מערכת הינע משומנת ונקייה תורמת ליעילות הדיווש. אחד המקומות שבהם מצטבר לכלוך שאינו גלוי לעין אך משפיע על יעילות הדיווש, הוא בית הציר המרכזי. הסירו את הציר המרכזי ממקומו, נקו את הלכלוך שהצטבר בין המיסבים לציר וגרזו את ההברגות. ציר מרכזי מגורז ומסבים תקינים המהודקים למקומם יהפכו אתכם למהירים יותר.

ride faster 2

4. הוסיפו חיכוך בידיות ההילוכים

אם אתם רוכבים בתנאים רטובים מומלץ להדביק פיסה של ספוג מהסוג המשמש לליפוף כידוני אופני כביש, על ידיות ההילוכים של האופניים. כך האגודלים לא יחליקו מהידיות - גם כשתלחצו עליהן בתנאי רטיבות ובוץ, וכך גם תעבירו הילוכים בעיתוי מדויק ולא תאבדו מהירות. מומלץ לעשות זאת גם אם אתם רוכבים עם כפפות מלאות.

ride faster 3

5. הנמיכו את הכידון

מקמו את הכידון כך שפחות דסקיות מרווח מונחות בין מוט הכידון לשלדה. העברת משקל הגוף שלכם לפנים תשפר את התנהגות האופניים בסיבובים. באמצעות ניסוי וטעייה תוכלו לגלות מה מספר דסקיות שעליכם להוריד. אחרי שמצאתם את התנוחה הנכונה, מומלץ לקצר את צינור ההיגוי למידה הנכונה ולא להשאירו בולט - הוא יכול להזיק לכם בנפילה.

ride faster 5

6. קצרו את כבלי שליטה

אם אפשר, קצרו את מובילי כבלי השליטה ואת הצינורות ההידראוליים. יצרני האופניים לא תמיד מקפידים לקצר את הכבלים לאורך המינימלי. האורך הרצוי הוא זה המאפשר לאופניים ולכידון תנועה ללא הפרעה. כבלים ארוכים מדי יפגעו בדיוק החלפת ההילוכים ואף עלולים לתקל ענפים בולטים בנתיב הרכיבה. צינורות בלימה ארוכים עלולים לפגוע ביעילות פעולת הבלמים.

ride faster 7