מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: MARIN BOBCAT TRAIL 9.4 29 2015

אופני השבילים/קרוס-קאנטרי זנב קשיח של חברת MARIN מקליפורניה, מציעים תמורה מצוינת לרוכבים מתחילים

גודל גלגל: 29
שלדה: אלומיניום זנב קשיח
מהלך מתלים: 100 מ"מ
ייעוד האופניים: שבילים/קרוס קאנטרי
מחיר: 3,000 שקלים

למפרט המלא בקטלוג בייקס 

רקע

חברת MARIN מקליפורניה נחשבת לאחת החלוצות בייצור אופני הרים. בין מגוון הדגמים הרחב שמציעה החברה, מוצע דגם ה-BOBCAT TRAIL, הבסיסי מבין דגמי הזנב קשיח-קרוס קאנטרי של החברה. משפחת דגמי ה-BOBCAT TRAIL מוצעת בשני קטרי גלגלים: 29 או 27.5 אינץ' - בשלוש רמות אבזור. דגם ה-9.4 ממוקם במרכז (בין ה-9.3 וה-9.5) ומציע 27 הילוכים ומשכך קדמי עם נעילה הידראולית.

 

למי הם מתאימים

לרוכב מתחיל המעוניין לרכוש זוג אופניים ראשון שמיועד לרכיבות שבילים נינוחות ומעדיף את הביטחון והנוחות המתלווים לחוויית הרכיבה על אופנים עם גלגלים בקוטר 29 אינץ', לרוכב על אופני זנב קשיח 26 אינץ' זולים המעוניין לשדרג את אופניו בתקציב מוגבל, או לרוכב על אופני שיכוך מלא המחפש זוג נוסף בתקציב דל לרכיבות בשבילים מהודקים. תג מחיר של 3,100 שקלים מהווה סכום נמוך יחסית לאופני 29 אינץ' עם מפרט כמו זה שמציעים ה-BOBCAT TRAIL 9.4.

marin bobcat trail 9.4  29-2015  -1

 

גיאומטריה וטכנולוגיה

חברת MARIN גאה בשלדת ה-SERIES ONE ALLOY מאלומיניום בה מצוידת סדרת ה-BOBCAT TRAIL. שלדה זו אמורה להציע משקל נמוך ועמידות גבוהה ביחס לשלדת אלומיניום סטנדרטית, וזאת בזכות תהליך עיבוד המכונה SHOT TECH והכולל טיפול תרמי ייחודי ועיבוד מכני בלחץ חיצוני לצינורות השלדה. ה-BOBCAT TRAIL מציעים גאומטריית שלדה מתונה יחסית (עם זווית היגוי של 71/71.5 מעלות, זווית מוט אוכף של 73.5/73.9 מעלות, תומכות שרשרת ארוכות, לצד צינור עליון ובסיס גלגלים ארוכים ביחס למידה), והתוצאה היא אופניים בעלי תנוחת רכיבה זקופה יחסית אשר משרים בטחון ומתאימים במיוחד לרוכבים מתחילים.

marin bobcat trail 9.4  29-2015  -3 

 

אבזור

marin bobcat trail 9.4  29-2015  -2האבזור שמציע דגם ה-BOBCAT TRAIL בגרסת ה-9.4 אופייני לקטגוריית המחיר שאליה הוא משתייך. 27 הילוכים הם תוצאה של שילוב חלקי קבוצות ALIVIO, ALTUS, ו-ACERA של חברת SHIMANO. מדובר אמנם בחלקים בסיסיים, אך עם זאת שילובם אמור להציע אמינות טובה ויעילות בהעברת הילוכים. האופניים מגיעים עם הילוך כוח בעל יחס העברה נמוך (גלגל 22 שיניים מפנים ו-36 שיניים בקסטה מאחור) – שילוב מבורך בהתחשב בקוטר הגלגלים הגדול, כזה שמתאים במיוחד לבעלי כושר בסיסי (מרבית החברות מסתפקות בקסטה עם 34 שיניים מאחור). בלמי האופניים הם דיסקים הידראוליים מסוג TEKTRO AURIGA - פשוטים, אמינים וזולים לתחזוקה. המשכך הקדמי באופניים SR SUNTOUR XCM-HLO מציע מהלך של 100 מ"מ, נעילה הידראולית ובהחלט יספק רוכב שבילים מתחיל. בחירה יוצאת דופן לקטגוריית המחיר הם צמיגי Schwalbe Rapid Rob ברוחב 2.25 אינצ'ים. צמיג רחב יחסית שמציע אחיזה הדוקה בקרקע בשילוב עם גלגול מהיר, תכונות שמתאימות לאופיים של האופניים.

 

שורה תחתונה

ה-BOBCAT TRAIL בגרסת ה-9.4 הם אופני זנב קשיח 29 אינץ' ידידותיים במיוחד לרוכב שבילים מתחיל, כזה המעוניין להרחיב בהדרגה את מעטפת ומשך הרכיבות שלו בעתיד. מבנה השלדה המתאפיין בתומכות שרשרת ארוכות, מאפשר גם להסב את האופניים בקלות לאופני תיור בתקציב נמוך.