מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

סקירה: TREK FUEL EX7 27.5 2015

דגם הבסיס של סדרת אופני השבילים הפופולרית מבית TREK מציע בגרסת ה-27.5 חבילה אטרקטיבית לרוכב מיומן

גודל גלגל: 27.5
שלדה: שיכוך מלא / אלומיניום
מהלך מתלים: 120 מ"מ
ייעוד האופניים: שבילים

מחיר: 12,600 שקלים

למפרט המלא בקטלוג בייקס

רקע

סדרת דגמי ה-FUEL EX היא סדרת אופני שבילים-שיכוך מלא הפופולרית של חברת TREK האמריקנית המיוצרת מזה עשור. אופני הסדרה מוצעים במגוון דגמים ורמות אבזור, עם שלדות אלומיניום או קרבון ועם גלגלי 27.5 ו-29 אינץ'.

 

למי הם מתאימים

דגם ה-EX7 הוא הבסיסי מבין כל דגמי ה-27.5 אינץ' ומתאים לרוכב המחפש אופני שבילים אשר מציעים טכנולוגיה מתקדמת במחיר נוח יחסית. הם יתאימו לרוכב שבילים שרכב עד כה על אופני 26 אינץ' ומצא את המעבר לגלגלי 29 אינץ' קיצוני מדי. אף שמדובר בדגם הבסיסי בסדרת ה-EX המצויד בגלגלי 27.5 אינץ', ניכר כי TREK השקיעה את תשומת הלב בדגם זה בפרטים הקטנים: גלגל שיניים קטן מלפנים עם 22 שיניים לטיפוסים קיצוניים, מערכת משככים מתקדמת בשילוב עם מתלים איכותיים, ידיות אחיזה ננעלות לכידון וטכנולוגיה עיצוב שלדה עדכנית המעבה את צומת הציר המרכזי וצירי הגלגלים לטובת קשיחות צדית מרבית. אולם במחיר של 12,600 שקלים - לא מדובר באופניים זולים. חלקי הינע ב-EX7 פשוטים יחסית לרמת המחיר בהם נמכרים האופניים, וגם משקלם של האופניים אינו מהנמוכים בקטגוריה, אולם יחד עם זאת, מי שמוכן להתפשר על רמת מעבירי ההילוכים ועל משקלם הכללי של האופניים (יש קלים מהם בקטגוריית המחיר) - יקבל אופני שבילים בעלי שלדה מתקדמת ומשככים איכותיים, גאומטריה נינוחה ובטוחה לרכיבת סינגלים טכנית.

trek-fuel-ex-7-27 1

 

גיאומטריה וטכנולוגיה

סדרת ה-FUEL EX מוצעת בשני קטרי גלגל: 27.5 ו-29 אינצ'ים; בשתי התצורות מציעים האופניים מהלך מתלים של 120 מ"מ ואת מיטב טכנולוגיית המתלים המתקדמת של TREK המכונה ABP שבה ציר המתלה האחורי משמש גם כציר הגלגל; מיקום הציר מנטרל את כוחות הבלימה מפעולת השיכוך. המתלה האחורי מסוג FULL FLOATER שבו עיגון הציר התחתון של המשכך האחורי בתומכות השרשרת נועד לנצל את מהלך המתלה האחורי עד תום. וגולת הכותרת היא כמובן משכך אחורי מתוצרת FOX בתצורת ה-DRCV הייחודית ל-TREK, ובה למעשה בנוי המשכך עם שני תאי אוויר הפועלים ברצף (התא השני נפתח רק באמצע המהלך) וכך ניתן ליהנות משיכוך ליניארי יותר לאורך מלוא מהלך המתלה. כמו כן, מציעה השלדה ציר מרכזי ללא הברגה, צינור היגוי בקוטר משתנה, ציר 12 בגלגל האחורי ו-15 מלפנים, חוליית מתלה המיוצרת ביציקה (מאלומיניום, מגנזיום או קרבון - בהתאם לרמת האבזור), חיווט כבלים פנימי ועוד. האופניים נמכרים ב- 5 מידות (15.5- 21.5 אינצ'ים) שלדה.

trek-fuel-ex-7-27 2 

 

אבזור

גרסת ה-EX7 היא הבסיסית בסדרת ה-27.5 נכון לזמן כתיבת שורות אלה. לדגם זה שלדת אלומיניום וחוליית מתלה אחורי ממגנזיום. המזלג והמשכך האחורי הם מסדרת ה-Evolutiontrek-fuel-ex-7-275A הבסיסית של חברת FOX, בשילוב מערכת ה-CTD המאפשרת לרוכב לבחור בין שלושה מצבי שיכוך בסיסיים (טיפוס, שבילים וירידות). מערכת ההינע מבוססת על שילוב של חלקי SHIMANO ו-SRAM, עם 20 הילוכים וקראנק בתצורת 2x10. מאחר ומדובר בדגם הבסיסי בסדרה הם מצוידים בהילוכים ברמת Deore/SLX (מעביר אחורי וידיות הילוכים) בשילוב עם מעביר קדמי ((X5 וזרועות הינע של סראם. בלמי שימאנו M-615 משלימים את החבילה, כאשר על שאר חלקי האופניים אחראית חברת הבית של TREK - יצרנית הרכיבים BONTREGER עם צמיגים וחישוקים מוכנים להסבה לטיובלס.

 

שורה תחתונה

לרוכב שבילים אנין טעם המייחס חשיבות גבוהה לטכנולוגיית מתלים ושלדה.