מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: SCOTT Genius 700 Tuned Plus

איך מתנהגים אופני שבילים ארוכי מהלך עם גלגלי 27 פלוס? החבר'ה מ-SCOTT הפקידו בידינו את גרסת הקצה של ה-Genius עם הצמיגים השמנמנים, ואנחנו החלטנו לאתגר אותם כמו שצריך...

חנוך רדליך, רוכב סיבולת מקצועי, מדריך רכיבת שטח ומאמן קבוצת H.R TEAM
צילומים: דן לוי

 

לאחר שכבר ערכתי את ההיכרות הראשונה שלי עם אופני ה-27 פלוס, ויצאתי עם המסקנה שקטגוריית ה"פלוס" עומדת להשתלט לנו על עולם האופניים, נחתה אצלי התשובה המובהקת ביותר לשאלה עד כמה רחוק אפשר ללכת עם הקונספט הזה.
חברת SCOTT מעזה השנה יותר מכל יצרני האופניים בעולם, ומייצרת כמעט את כל הדגמים שלה בגרסאות 29", 27.5" ובגרסת 27 פלוס. כן, קראתם נכון! גם אופני זנב קשיח במידת "פלוס" - בנוסף לדגמי שבילים עם מהלך בינוני (130-140 מ"מ) ואופני אנדורו/אול מאונטיין (160 מ"מ) עם צמיגים מגודלים. ולא, כנראה שלא מדובר באופנה חולפת - התחילו להתרגל לרעיון: עולם האופניים עומד לעבור מהפכה (נוספת), כאשר דגמי ה"פלוס" יתחילו לשלוט בקטגוריית השבילים והאנדורו, עם זליגה לעבר דגמי הזנב קשיח וה-XC.

Genius 700 Tuned Plus 2
ההתקדמות בבניית הגלגלים (חישוקים קלים ומפתח BOOST בצירים) בשיתוף עם יצרני הצמיגים, הביאו להפחתה משמעותית של משקל הגלגל כולו. הוסיפו לכך את המעבר הסוחף למערכות הילוכים 1X11 והנה לכם מתכון בטוח לפריצת דרך חדשה בתפישת ה"אפשרי" בבניית שלדות/מערכות הינע/רוחב חישוק וצמיגים.
אל העולם החדש הזה נכנסת חברת SCOTT בכל הכוח, ולמבחן קיבלנו את דגם העל של החברה בקטגוריית השבילים - ה-Genius 700 Tuned Plus.

Genius 700 Tuned Plus 1

עיצוב, שלדה

עוד לפני שניכנס לפרטים הקטנים, הביטו רגע במכונה שלפניכם. כבר רכבתי על לא מעט זוגות שמשכו מבטים ברחבי היער, אבל הסקוט לקחו את זה רמה אחת למעלה; מדובר באופניים הכי מרשימים בהם תפגשו ביער - צביעה בוהקת (עד רמה של פגיעה בקרנית העין...) ויפהפייה, עם התאמה מלאה עד הפרטים הקטנים שעל חישוקי הקרבון של SYNCROS. צרפו זאת לחישוקים המורחבים (38 מ"מ פנימי!) ולצמיגים הבשרניים והמפחידים (שוואלבה נובי ניק 2.8" EVO מלפנים ורוקט רון 2.8" EVO מאחור - ואתם מקבלים את האופניים הנועזים והמרשימים ביותר שפגשתם מימיכם.
המשולש הקדמי המגודל בנוי מסיבי פחמן ברמה הגבוהה ביותר שסקוט מייצרים, בעוד המשולש האחורי בנוי מאלומיניום. מהלך המזלג הוא 140 מ"מ. המתלה של סקוט הוא ציר יחיד קלאסי, עם חוליית נדנדה, ועם מהלך של 130 מ"מ. על התנהגותו - בהמשך...

Genius 700 Tuned Plus 2

חלקי הינע ואבזור

כאשר מתחילים להיכנס לפרטים הקטנים, רואים שבסקוט (כמעט) לא חסכו עליכם: בולמי הזעזועים הם ברמה הגבוהה ביותר של FOX; עם Factory 34 kashima מלפנים, ובולם ה-NUDE הייעודי של סקוט, עם ציפוי קשימה מאחור. שניהם נשלטים בעזרת ידית מהכידון, אשר תפסה את מקום השיפטר השמאלי הנפקד עקב המעבר ל-1X11. ידית השליטה בבולמים מאפשרת לברור סימולטנית בין שלושה מצבים שונים: "פתוח", "פלטפורמה יציבה" ו"נעול". טריק קטן וחדש של ידית הנעילה הוא שחבק התפיסה שלה לכידון מתפקד גם כטבעת הנועלת של הגריפ השמאלי - חוסך משקל ונראה נהדר.

Genius 700 Tuned Plus 1
סט הגלגלים מסתובב על צירי DT 240S האלמותיים, ובנוי מחישוקי קרבון ברוחב פנימי של 38 מ"מ ממותגי SYNCROS, חברת הבית של סקוט. גם הכידון ומוט הכידון עשויים מקרבון קליל ונושאים את השם SYNCROS בגאון.
דגם ה-TUNED היוקרתי מגיע עם מערכות הינע 1X11 מתוצרת SRAM ברמת XO1 (באמת? עם תג מחיר של 39,990 שקלים לא מקבלים XX1?!), בלמי XTR Trail- אמת המידה כשמדובר בבלמים, ומוט אוכף מתכוונן מדגם Reverb 125 של רוקשוקס. המושב בעל המראה השדוף מבית SYNCROS, עם מסילות קרבון קשיחות וסקסיות למראה, התגלה כנוח בצורה מפתיעה.

יוצאים לשטח

חמש דקות דיווש על ה-Genius 700 Tuned Plus, ואתם תישבו בקסמם של הצמיגים הרחבים והגבוהים. זה לא מפתיע כלל, אבל מה שכן יפתיע אתכם זו ההתנהגות של אופני ה-SCOTT הללו; אופני שבילים אגרסיביים שכאלו, עם מהלך מתלים ארוך וצמיגים כה גדולים לא אמורים להיות זריזים כל כך. האופניים האלו מקפצים, מטפסים, אוחזים ונענים לרצונות הרוכב בצורה מפתיעה. משקלם הזעום (12.4 ק"ג עם דוושות XTR) תורם ללא ספק לחוויית הרכיבה, אבל גם הגיאומטריה המצוינת עושה את שלה.
עם זווית ראש של 67.5 מעלות האופניים יציבים ונוסכים ביטחון בירידות, מבלי להרגיש אטיים וגמלוניים במישורים או בעליות תלולות ומפותלות. תומכות שרשרת קצרות (445 מ"מ) מאפשרות זריזות ותגובתיות המפתיעות במיידיות שלהן.

Genius 700 Tuned Plus 4
הצמיגים הגדולים שולטים כאמור בכל חוויית הרכיבה - האחיזה שהם מספקים היא אבסולוטית בכל מצבי הרכיבה - בפניות הדוקות, בסיבובים פתוחים, בעת טיפוס על סלעים ותחת בלימה היסטרית. לא משנה מה תזרקו אל עבר הצמיגים, הם יעמדו בהכל ויבקשו עוד.
אחת החוויות הזכורות לי ביותר עם האופניים, היא הריחוף שלהם על פני גינות סלעים גדולות, סטייל פארק קנדה. השיכוך הארוך והנעים, יחד עם הצמיגים בעלי החתך הגבוה והלחץ הנמוך (13 PSI) יוצרים מעין "אופני ביג-פוט" שפשוט מעלימים הכל תחת צמיגיהם, אך מצליחים בה בעת להרגיש חיים ומגיבים. למרות שהצמיגים "מגהצים" את קפלי הקרקע היטב, אין ב-Genius 700 plus שום דבר "רדום". ההפך - הם מרגישים חיים ותזזיתיים במידה הנכונה - וזו מחמאה אדירה לאופניים שיש להם פוטנציאל להפוך למרשמלו מתגלגל על שני גלגלים. מדובר באופני שבילים ברמה הגבוהה ביותר, שיתחרו ראש בראש מול כל ענקי הז'אנר, ויוסיפו לזירת המאבק את הטריק המושלם - אחיזה אבסולוטית.
רוכבים רבים שואלים אותי ומתעניינים לגבי התנגדות הגלגול של הצמיגים הגדולים. התשובה שלי היא פשוטה וחותכת: התנגדות הגלגול מרגישה כשל אופני 29 עם צמיגי 2.3. כלומר - בדיוק כמו של המתחרים העיקריים של ה-Genius 700 plus. לשם הבדיקה, יצאתי לעשות עימם שני מבחנים משמעותיים. רכיבת נפח של כ-70 קילומטרים במישורי השרון, והקפה בקצב גבוה בסינגל הכחול בבן שמן, שידוע בדיווש הרב שהוא דורש.

ברכיבת הנפח האופניים התנהגו נהדר, והרגישו כמו אופני שבילים שנמצאים בגבול מעטפת בקשות הרוכב מהם. ניפחתי את הצמיגים ל-15 PSI, כדי שלא ייצרו "בובינג" משל עצמם, ועל אף שהאופניים לא נועדו לרכיבה של 70 קילומטרים מישוריים ומהירים, הם עשו עבודה טובה כאשר שני הבולמים על מצב פלטפורמה יציבה. הפלטפורמה מייצרת התנגדות מספקת לתנועות הרוכב ומונעת "בובינג" לחלוטין. רק רכיבה בעומס גבוה ובעמידה תוציא את הבולמים מקיפאונם. נעילה מוחלטת של הבולמים תאפשר אפילו רכיבה נינוחה ומהירה על כביש, רחמנא ליצלן...
את מבחן הסינגל הכחול בבן שמן, מלא הדיווש בקצב גבוה, הם עברו גם כן בציון נהדר, כאשר יכולתי להיכנס לפניות במהירויות גבוהות במיוחד, מתוך אמונה מוחלטת באחיזת הצמיגים. התנגדות הדיווש הייתה קטנה עד לא קיימת, ובסופו של יום רכבתי את הסינגל הכחול בזמן המהיר ביותר שלי אי פעם. פשוט תענוג. מכונת מלחמה לכל דבר ועניין.

Genius 700 Tuned Plus main

טעון שיפור

כמה עניינים נרשמו לפני ובמהלך המבחן: הראשון הוא עמוק יותר מהאחרים ונוגע לקונספט של אופני הסקוט. ישנה הרגשה בעת הרכיבה, שיש לשחק לא מעט עם ידית בורר מצבי הבולמים. במישורים ובעליות - מצב ביניים, מגיעה ירידה - לפתוח בולמים. שוב מישור - שוב מצב ביניים, ואולי בעצם לעבור ל"נעול"? רגע, מגיע דרופ - לפתוח בולמים לגמרי... מעט מעייף, וקצת סותר את התפישה שלי לגבי אופני הרים. אני אוהב פשוט לרכוב, מבלי להתעסק כל כך הרבה בידיות ובנעילות.
כל העניין הזה נובע משתי סיבות: הראשונה היא חוסר יעילות משווע של מתלה הציר היחיד של הסקוט במצב פתוח. מדובר באופניים שסובלים מ-א-ו-ד מנדנודים כאשר הבולמים במצב פתוח. כשנכנסים לשטח רציני ומלא סלעים זה לא כל כך מורגש או מציק, אבל בסינגלים זורמים מורגש צורך לרכוב על מצב פלטפורמה רוב הזמן. לא נשמע כמו בעיה גדולה, אני יודע. רובנו רוכבים על אופני השבילים שלנו במצב פלטפורמה, אבל כאן מגיעה הבעיה השנייה עם המתלה האחורי; מאיזושהי סיבה, החליטו מהנדסי החברה לצייד את ה Genius 700 Plus בבולם אחורי ייעודי העונה לשם NUDE. הרעיון של הבולם הזה הוא שבעת העברה למצב פלטפורמה יציבה, קטן תא האוויר של הבולם לחצי (שימו לב: לא נסגרים מעברי השמן, אלא תא האוויר קטן) ובה בעת מתקצר גם אורכו של המהלך הפוטנציאלי של הבולם האחורי לכ-100 מילימטרים. תא האוויר, אשר כעת הוא קטן ובעל לחץ גבוה, מתנהג בקופצנות ובעצבנות שלא מתאימה לאופני שבילים מהסוג הזה, ובנוסף לכך, מי בכלל ביקש לקצר את מהלך המתלה האחורי?
אם אני רוצה פלטפורמה יציבה, אבל אוהב גם לקפוץ דרופים במקביל? מדוע קיצרו לי את מהלך הבולם האחורי? לא מגיע לי לקבל פלטפורמת דיווש טובה המצליחה גם לספוג זעזועים גדולים במקביל? אצל חלק מהמתחרים בקשה זו נענית באופן מובנה בצורת מתלה יעיל ומורכב יותר... האם על גבי הסקוט נידונתי לשחק ללא סוף עם ידיות השליטה בבולמים הממוקמות (בצורה נוחה, יש לציין) על הכידון? כנראה שכן, ואני אישית לא אוהב את הרעיון הזה.
עניין נוסף הוא יחס התמורה למחיר. אין ספק שמדובר כאן במוצר פרימיום מהשורה הראשונה, אשר נמכר בחו"ל במחיר כמעט זהה לזה שבארץ. עם זאת, במחיר של עשרה שקלים פחות מ-40,000 אין כאן מערכת הינע ברמת קצה? ומה עם משולש אחורי מקרבון במקום מאלומיניום? אני יודע שאף אחד כמעט לא ישים לב להבדל, אך לקוחות פוטנציאליים ירימו גבה, אני מאמין.

Genius 700 Tuned Plus 3

סיכום

אופני ה-SCOTT Genius 700 Tuned Plus הם אופני שבילים מהמעלה הראשונה, אשר יהפכו כל רוכב ממוצע לרוכב שטח מעולה - אך לא רק בגלל הצמיגים המגודלים והאוחזים. הגיאומטריה שלהם היא Spot On, הם קשיחים ומגיבים היטב לבקשות הרוכב, ויותר מכל: הם מאפשרים לכל אחד לדחוף את גבולות המעטפת שלו למקומות חדשים, הרבה בזכות האחיזה הפנומנלית של הצמיגים.
בנוסף לכל המעלות המוזכרות לעיל, כל אופני 27.5 פלוס יכולים לקבל גם גלגלי 29 אינץ' - עובדה ההופכת אותם לוורסטיליים עוד יותר, במיוחד למי שרכיבת מרחקים ארוכים היא אצלו עניין שבשגרה. עם סט גלגלים נוסף בבית, אופני ה"פלוס" הופכים לעסקת רכישה כדאית עוד יותר. שני זוגות במחיר אחד, אם תרצו...
אם כן, הסקוט לא חפים מבעיות, בעיקר בגזרת המתלה הפשוט והלא יעיל והבולם האחורי הייעודי, אך גם אלו לא מצליחים להוריד את החיוך המטופש מהפרצוף של הרוכב על ה-Genius המגודלים. אין לי ספק שהטכנולוגיה אשר אפשרה לייצר את האופניים הללו, תזלוג מטה אל דגמים זולים יותר ותביא את בשורת ה-27 פלוס אל ההמונים. זה רק עניין של זמן עד שרוב אופני השבילים סביבכם יראו שמנמנים יותר.
בסופו של מבחן החזרתי את ה-Genius 700 Tuned Plus ליבואן, לאחר שנהניתי מהם מאד. מבלי להיכנס לקלישאות לעוסות, רק אומר שהסקוט האלו מספקים למעשה הצצה אל העתיד של כולנו.

 

יתרונות:

אופניים ורסטיליים, אחיזה אבסולוטית בקרקע, מהירים מאוד, עיצוב מרשים ויכולות גבוהות.

 

חסרונות:

מתלה אחורי לא יעיל, בולם אחורי עם מהלך מתקצר במצב "פלטפורמה", אבזור לא מספק ביחס למחיר.

 

סיכום:

אופניים מהנים מאוד, קשוחים ומגיבים שיהפכו כל רוכב שטח ממוצע לרוכב מעולה.

 

ציון:

4.5 stars

 

יבואן: קוברה-בורדו

מחיר: 39,990 שקלים