מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

רכיבת היכרות: Kona Hei Hei Trail Deluxe

מה קורה כשיעילות דיווש ומשקל של אופני XC פוגשים גאומטריה של אופני אנדורו? לקחנו את ה-Hei-Hei של KONA כדי לבדוק...

כתב וצילם: בן אנטוניו קדרון


מזה כמה חודשים אנחנו מחכים להזדמנות ראשונה להניף רגל מעל האוכף של דגם ה-XC/Trail החדש של Kona. שלשום קיבלנו מ"סלאלום כפר מל"ל" את ה-Hei Hei הראשונים - היישר מהמשאית, עם צמיגים מדיפי ריח גומי והברגות פדלים בתוליות. למחרת בבוקר כבר השתעשנו איתם בנפתולי השבילים של בן-שמן, ולעת ערב, נפרדנו. כמה שעות קצרות להיכרות ראשונה עם זן חדש של אופניים.

KONA HEI HEI TRAIL 2

אז מה חדש?

ה-Hei Hei משלבים גאומטריית אנדורו זהה כמעט לחלוטין לזו של דגם הפרוסס 111, עם שילדה קלה ויעילת דיווש דומה לזו של ה-Hei Hei של שנה שעברה. בניגוד לגרסת ה-Racing המתונה של ה-Hei Hei, גרסת ה-Trail שמיובאת לארץ מציעה מזלג ארוך יותר (120 מ"מ), זווית ראש קהה יותר וצמיגים בשרניים יותר. עיקרי הגאומטריה: זוית ראש שטוחה יחסית, משולש קדמי ארוך וסטם קצר, משולש אחורי קצר וציר מרכזי נמוך. השלדה החדשה מגלחת כ-200 גרם ממשקל השלדה שאותה היא מחליפה, והאופניים שוקלים כקילו וחצי פחות מדגם האנדורו. ללא שימוש במתלה מתוחכם או בקרבון מתחכם, יש לנו על הנייר אופני אנדורו עם כושר פידול ומשקל של אופני קרוס-קאונטרי - ואפילו במחיר שפוי.

התרשמות ראשונה

האופניים יפים, אך הגימור (בעיקר הריתוכים והמדבקות), לא עומדים בסטנדרט הגבוה של יצרני האופניים המובילים. הצביעה מעט משמעממת בהשוואה ל"חגיגת הצבעים" שמציעים מותגים אחרים – יש שיאהבו את המראה הסולידי, ויש שלא. כבר מהמטר הראשון, ה-Hei Hei מרגישים חיוניים, שמחים להעביר את כח הפידול אל הקרקע באותה מידה שהם שמחים להניף את הגלגל הקדמי (או את שני הגלגלים...) באוויר. הפידול מרגיש מצוין ברכיבה הקצרה שביצענו, ומזכיר ביעילותו אופני זנב קשיח. תנוחת הרכיבה טבעית ונוחה, ושלא כמו אופני XC אחרים שיש לנו במחסן, ה-Kona מפתיעים בתחושת הקשיחות הכללית בזמן תקיפת סלעים ובנחיתה מדרופים. הגאומטריה השונה שמציבה את הרוכב יותר למטה ואחורה, מקלה ואף מעודדת את שיגור האופניים לאוויר בכל הזדמנות ונוסכת ברוכב ביטחון רב בירידות טכניות. הפוקס 34 החדש מתפקד מעולה ומוסיף לתחושה שהאופניים האלה יכולים לספוג מידה רבה של התעללות - ללא קירקושים וללא פיתולים.

KONA HEI HEI TRAIL 1
קצר וקולע

ההתרשמות הראשונית היא של אופניים מהנים מאוד לרכיבה, שנותנים מענה מצוין למגוון המסלולים הטיפוסי שמאפיין את הנוף המקומי. שילוב של מהירות והנאה, ובסה"כ יכולת מאוד מגוונת עם דגש על כיף. לגבי מהירות נטו, מי שזה הקטע שלו יהיה מהיר יותר עם אופני XC בגיאומטריה קלאסית ומשקל קליל, אך לרוכב הלא תחרותי דווקא השילוב שמציעה כאן Kona עשוי להיות בסופו של דבר מהיר יותר בזכות תחושת הביטחון שמעניקים האופניים לרוכב. מה שבטוח, נשארנו עם טעם דומיננטי של עוד!
המשך יבוא...