מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: ROCKY MOUNTAIN SHERPA

האם מהפיכת ה-27.5 "פלוס" תשנה את עולם אופני ההרים לתמיד? לקחנו את הזוג הראשון שנחת בישראל במטרה לנסות ולקרוא את העתיד...

כתב: חנוך רדליך
בחנו: מערכת בייקס
תמונות: זיו שוורץ

 

זהו לא מבחן אופניים רגיל - עם פרטים יבשים ותיאורים לקוניים צפויים, מכיוון שלא מדובר באופניים רגילים, אלא בתפיסה חדשה לגבי מידת הצמיגים באופני הרים – לא פחות. קחו כמה רגעים, נסו לצאת מהקיבעון ולפתוח את הראש לדבר הבא...

SHERPA 2
אחת לכמה שנים מגיעים אלי אופניים שמציעים איזשהו חידוש אשר משנה את תפישת העולם שלי לגבי רכיבה על אופניים. בתחילה היה זה בולם הזעזועים הקדמי אשר בתחילת שנות ה-90 אפשר לי לרכוב מהר יותר בשטחים טרשיים. מאוחר יותר היו אלה אופני השיכוך המלא הראשונים שלי אשר העלו שוב את הקצב והעניקו נוחות משופרת ברכיבה למרחקים ארוכים. ואחרי שנים ארוכות הגיע השינוי הגדול ביותר מבחינתי - המעבר לאופני 29.
מידת הגלגל החדשה שינתה את עולם אופני ההרים, יצרה נישות חדשות ובעיקר – שיפרה את השליטה, הביטחון, הנוחות והאחיזה בקרקע. "מהפכת גלגלי ה-27.5" מעולם לא שכנעה אותי; בחנתי מספר לא מבוטל של אופני 27.5 וכמעט לא הרגשתי בשינוי לעומת אופני ה-26 אינץ'. נכון, הגיאומטריה ושיטות המתלה השתנו במרוצת השנים, אבל אין לכך קשר לקוטר הגלגל. כל המעבר לקוטר 27.5 אינץ' נראה היה בעיני כדרך יצירתית של יצרנים שאיחרו לקפוץ על "עגלת ה-29", למכור ללקוחות קיימים אופניים חדשים, עם הבטחה לשינוי מדהים בהתנהגות בשטח.
והנה, הגיעו אלי למבחן אופניים, אשר מסמנים שינוי חדש ואמיתי בתפיסה וביישום: אופני "27.5 פלוס". מהו אותו "פלוס" אתם שואלים? זהו הפלוס החמקמק, שלוקח מידת גלגל סתמית, והופך אותה לעולם חדש ואמיץ בתחום אופני ההרים.

SHERPA 1
ה-SHERPA

בחודש מרץ 2015 הציגה חברת ROCKY MOUNTAIN קונספט חדש של אופניים תחת השם SHERPA (שמו של נושא הציוד המקומי במשלחות הרפתקה בנפאל), עם הצהרה שמדובר בסוג חדש של אופניים - Adventure Bike כהגדרתם. אופני השיכוך המלא, אשר בלטו בצבעים זרחניים ומוזרים, הורכבו ממשולש קדמי של דגם ה-ELEMENT המוכר של החברה, וממשולש אחורי חדש שנועד להכיל צמיג שמנמן במיוחד ברוחב 3.0 אינץ' על חישוקים רחבים מאוד (45 מ"מ). בנוסף לכך, צוידו האופניים בסט תיקים יעודי, שמעטר בדרך כלל אופני טיולים והרפתקאות, סטייל ה-TOUR DIVIDE. על פי היצרן, האופניים נועדו לרכיבות הרפתקה של ימים ארוכים על האוכף. מטרתם העיקרית: לספק נוחות ואחיזה לרוכב עליהם, ולאפשר לו לטייל במקומות אליהם קשה להגיע עם אופניים רגילים. עברו מספר חודשים וה-SHERPA הגיעו אל חנויות האופניים - כמעט ללא שינוי (מלבד צביעה חדשה ויפהפייה). לפני כחודש וחצי קיבלנו אותם אל מערכת בייקס, ואחרי ימים אורכים על האוכף - אנו מגישים לכם את המסקנות.

SHERPA 6

עיצוב, שלדה

שלדת ה-SHERPA בנויה ממשולש קדמי עשוי קרבון ומשולש האחורי מורחב שמיוצר מאלומיניום עם מהלך מתלה של 95 מ"מ. המתלה בשיטת ה-SMOOTH LINK הוא מעין וריאציה על מתלה ארבע זרועות מוכר. השלדה עדכנית ונאה, עם העברת כבלים פנימית (כולל הכנה לכבל עבור מוט מושב מתכוונן - שלא מגיע עם החבילה המקורית, לצערי). הצביעה היפהפייה של השלדה היא מעין ציור מוזהב של אריה מיתולוגי מעולם הציורים הנפאלי ואלמנטים אוריינטליים שונים על גבי שחור מט. נראה שהושקעה מחשבה ועבודה רבה עד אחרון הפרטים - וזה בהחלט מעניק תחושה טובה - עוד לפני שמטפסים על האופניים. כצפוי מאופניים שייעודם הוא רכיבות הרפתקה, לשלדה יש שתי הכנות למתקני בקבוק.
צינור היגוי בקוטר משתנה, חובק בולם זעזועים קדמי מתוצרת MANITOU, מדגם MAGNUM 27.5+ עם מהלך של 120 מ"מ, שליטה בשיכוך הכיווץ וההחזרה, ונעילה. הציר הקדמי (Sun Ringle) מורחב (15X110 מ"מ) כדי להכיל את הצמיג והחישוק הרחבים יותר. הציר האחורי (DT SWISS 350), באופן מפתיע, דווקא במידה מקובלת של 12X142 מ"מ. בולם הזעזועים האחורי (MANITOU MCLEOD) מציע שליטה בשיכוך ההחזרה, וידית הזזה בעלת 4 שנתות שונות לטובת בחירה בפלטפורמה הנדרשת - ממצב פתוח עד נעול. גיאומטריית השלדה נמצאת איפשהו בין זו של אופני קרוס קאנטרי לאופני שבילים, עם זווית ראש של 69.4 מעלות, זווית מוט אוכף של 73 מעלות ותומכות שרשרת באורך בינוני. מידת האופניים שקיבלנו למבחן היא M.

SHERPA 3
חלקי הינע ואבזור

מערכת הינע בתצורת 2X10 מורכבת מקראנק TURBINE של RACE FACE עם שני גלגלי שיניים (24\38), וחלקים שונים מתוצרת SHIMANO - ידיות הילוכים SLX, מעביר קדמי DEORE, אחורי XT, ובלמי M506 עם רוטורים בקוטר 180 מ"מ. חישוקי ה-WTB מדגם SCRAPER מציעים כאמור רוחב פנימי נדיב מאוד של 45 מ"מ והתאמה לטיובלס. גם הצמיגים הם של WTB (מדגם TRAILBLAZER) ברוחב של 2.8 אינץ' ודפוס של קוביות קטנות עם שדרה מרכזית ישרה וצפופה להפחתת התנגדות הגלגול. הכידון (725 מ"מ) ומוט הכידון הם מבית RACE FACE, כאשר מוט האוכף נושא את שם המותג ואת החבילה משלימים גריפים ננעלים עם לוגו ROCKY MOUNTAIN ואוכף של WTB מדגם VOLT RACE.

SHERPA 4
חבילת האבזור של האופניים מייצגת תמורה נמוכה למדי למחיר האופניים בישראל (למעלה מ-22 אלף שקלים); חלקים ברמה הזו מקובל למצוא באופניים בקטגוריית המחירים של 12 עד 15 אלף שקלים - ייתכן שזה המחיר שנדרש לשלם בינתיים על המידות הלא שגרתיות של הצמיגים\בולמים\חישוקים, ולדעתנו טוב היה לו ב-ROCKY MOUNTAIN היו מוותרים על משולש הקרבון הקדמי, וחוסכים מהלקוח סכום לא מבוטל.

יוצאים לשטח

אוקיי, כמה עניינים קודם: צמיגים בעלי נפח כל כך גבוה מאפשרים הורדת לחץ אוויר באופן משמעותי. רוכבים השוקלים 70-80 קילוגרם יכולים (וצריכים) לרכוב על לחץ הנע בין 13-15 PSI בלבד. החתך הגבוה של הצמיג דואג לכך שלא תפגשו בחישוק, גם בנחיתה מקפיצות גבוהות, ודפוס הקוביות המהיר ידאג להתנגדות נמוכה לגלגול על אף הלחץ הנמוך. לאחר ניפוח הצמיג ל-13 PSI, יצאתי ישר לשבילים המהירים של אזור השרון. התנגדות הגלגול הייתה נמוכה באופן מפתיע - מזכירה לחלוטין את זו של גלגלי ה-29 אינץ'. כניסה לשבילים משובשים מבהירה בדיוק למה נועדו הצמיגים השמנמנים. האבנים הקטנות וחטטי הקרקע נעלמים ונספגים אל תוך הצמיגים, וכמעט שלא מטרידים את בולמי הזעזועים. המתלה האחורי יעיל למדי - לפחות בשימוש בפלטפורמה, ורק דיווש עצים בעמידה יגרום לו לנדנוד קל. נהדר. עברתי עם האופניים מספר רכיבות של 100 ק"מ ויותר, והם תפקדו מעולה והיו מהירים למדי (שוקלים 14.3 ק"ג, אחרי הכל...).

SHERPA 5
הגיאומטריה נינוחה מאד ומזמינה שעות ארוכות על האוכף. תנוחת הרכיבה נעימה, לא נשענת יתר על המידה על הידיים, ולא מכריחה כיפוף צוואר כלפי מעלה נוסח קרוס קאנטרי. דרכים חוליות ושבילים תחוחים במיוחד, פשוט נ-ע-ל-מ-י-ם תחת הצמיגים הרחבים והרכים, עובדה שתאפשר לכם להיכנס למקומות שלא חשבתם שהם אפשריים לרכיבה כלל. וזו, כך נראה, הייתה בדיוק כוונת המשורר... שינוי התפישה בעולם הצמיגים\חישוקים בשנים האחרונות, וההבנה שצמיג רחב ולחץ נמוך לא בהכרח מעלים את התנגדות הגלגול - הם שהביאו למהפכה שעומדת להתרחש (בעיני לפחות) בקרוב בעולם אופני ההרים.
ומה עם שטח טכני? אם עד עכשיו נהניתי מהמהירות המפתיעה בה האופניים מתגלגלים, עכשיו הגעתי להפתעה האמיתית: מדובר באופני שבילים מדהימים! שוב, למהנדסי ROCKY MOUNTAIN חלק ניכר בעניין, אבל מה שהופך את האופניים לאופני שבילים מהמעלה הראשונה הוא ה"פלוס" המתחבא בכינוי 27.5+.
אעצור לשנייה ואשאל אתכם מהי המגבלה הגדולה ביותר שלכם בתור רוכבי שבילים? מה עוצר אתכם מלרכוב מהר כמו אלופי דאון היל? התשובה שלכם תהייה ככל הנראה "הפחד מאיבוד אחיזה". הן כאשר מדובר בדרדרת בירידה או בעליה, בפניות מהירות או סוויצ'בקים, והן בהחלקה תחת בלימה; מחסור באחיזה הוא ה"אויב" המושבע של רוכב האופניים.
ואם הייתי אומר לכם שהבעיות הללו נפתרות כמעט לגמרי ב-SHERPA שלפניכם? התוצאה היא רוכב טוב יותר! מידת הגלגל החדשה הופכת כל רוכב שבילים לרוכב טוב יותר. הפניית אופניים אל תוך הסיבוב נענית במהירות וללא חשש מהחלקה, לכן אפשר להישען עמוק יותר אל תוך הסיבוב, "לדרוס" מעברי סלעים מדורדרים, מבלי שהאופניים יקפצו, לבלום ברגע האחרון לפני פניה, ואפשר לטפס על מסלעות מפחידות במהירות איטית עם אחיזה גבוהה כאשר רק כוח הרגלים הוא המגבלה היחידה.
ה-SHERPA מתפקדים היטב ברכיבה טכנית, ועל אף זוויות השלדה ומהלכי המתלה הצנועים, הם מרגישים כאילו נועדו לסינגלים טכניים. בולמי הזעזועים עובדים מעולה ביחד (סוף סוף, MANITOU!!!) ודרדרת סוף הקיץ (במיוחד בחורשים...) ממחישה היטב עד כמה אחיזה משופרת מאפשרת לרוכב לנצל את כישוריו עד תום. כיף אמיתי הוא לראות את כולם נאבקים במקטע מדורדר ובפניות תחוחות, בעוד אתה צולח את הכל כאילו מדובר בסינגל מהודק ונינוח.

SHERPA MAIN

טעון שיפור

מלבד עניין התמורה למחיר אותו הזכרתי קודם, יש כמה בעיות נוספות בחבילת ה-SHERPA; הצ'יין ליין (קו השרשרת) הפך להיות בעייתי למדי עם הרחבת המשולש האחורי שהצריכה הרחבה של הציר המרכזי. אולם במקביל החליטו ב-ROCKY MOUNTAIN להשאיר את ציר הגלגל האחורי ברוחב סטנדרטי, והתוצאה היא קו שרשרת אלכסוני בשימוש בגלגל שיניים גדול מלפנים ובהילוכים הקלים מאחור. זה רועש מעט, מאיץ את שחיקת גלגלי השיניים, אבל בעיקר יוצר העברת הילוך ספונטנית בעת דיווש לאחור. זה קורה במעברים טכניים ובמסלעות - וזה מעצבן. טוב היה לו היו מציידים את האופניים בציר גלגל BOOST מאחור, ובכך כנראה פותרים את הבעיה.
גילינו ששנתות הבחירה של הפלטפורמה היציבה בבולם האחורי לא מספיק מובחנות ביניהן, ויוצרות משחק של ניחושים לעיתים. לא נורא, אבל יכול היה להיות טוב יותר.
שיטת הנעילה של ציר הגלגל בבולם ה-MANITOU היא אניגמה, שנראה כי שלושה מהנדסים ישבו והרכיבו אותה כחידה לחמיצר. עובדה זו הופכת את פירוק והרכבת הגלגל הקדמי למשימה מורכבת, כך שלפני שאתם רצים לפרק את הגלגל, המלצה חמה שלנו: עברו על מדריך החברה המצורף לציר. בהצלחה...

SHERPA 10

למי הם מתאימים?

ה-SHERPA נבנו כאופני הרפתקה, אבל מציגים לעולם את מה שעשוי להיות עתיד אופני השבילים. חישוקים רחבים מאד, צמיגים רחבים וגבוהים עם לחץ נמוך במיוחד - כך לדעתי צריכים להיראות בעוד מספר שנים כל אופני השבילים. אופני 130-170 מ"מ ייהנו מאד מהמעבר למידת ה"פלוס"; רוכבי שבילים יגלו עולם חדש של יכולות רכיבה שקוראות תיגר על אובדן האחיזה, ורוכבי BIKE PACKING ינצלו את יכולות ה-SHERPA להגיע למחוזות חדשים.
במחיר בו הם נמכרים בישראל - 22,430 שקלים (לפני הנחת חבר מועדון), ה-SHERPA עשויים להישאר מראה נדיר בשבילי ארצנו, וחבל.
ובכל זאת, הם נושאי הדגל, מבשרי הבשורה והחלוצים שמבקשים לשנות את הרגלי הצריכה של רוכבי השבילים. אני מאמין שלא רחוק היום שבו תפגשו את ה"פלוס" בכל פינה בבן שמן.

 

יתרונות:

ורסטיליים, "פאן פקטור" גבוה, משפרים את היכולות הטכניות של כל רוכב.


חסרונות:

תמורה נמוכה למחיר, מצאי חלפים קטן בשלב הזה, צ'יין ליין בעייתי.

 

סיכום:

סנונית ראשונה לגל ה"פלוס" שעומד להגיע אלינו, ה-SHERPA הם אופני שבילים מעולים שייקחו אתכם למקומות חדשים – תרתי משמע.


ציון: 

4.5 stars

יבואן: רוזן ומינץ
מחיר: 22,430 שקלים.