מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן: SHIMANO XT 1X11 2016

סדרת ה-XT של SHIMANO מקבלת 11 הילוכים ומגוון רחב של יחסי העברה. לקחנו אותה לשבילים כדי לבחון את השינוי מקרוב...

כתב: יעקב רבינוביץ'
בחנו: מערכת בייקס
צילומים: זיו שוורץ

 

חיכינו בסבלנות ולבסוף היא הגיעה. קבוצת ה-XT של SHIMANO היפנית נחשבת בעייני רבים לסדרה הדומיננטית והחשובה ביותר של החברה. ה-XT ממוקמת דרגה אחת מתחת לקבוצת הדגל של SHIMANO לאופני שטח (XTR), אולם היא זוכה לעדכונים דומים ונמכרת במחיר נמוך משמעותית. חשיבות נוספת לקבוצה היא "ההקרנה" שלה על עתיד קבוצות הרכיבים הזולות יותר של SHIMANO (בעיקר ה-SLX וה-DEORE), שהן ה"לחם והחמאה" של החברה היפנית. סדרת ה-XTR הוצעה לראשונה עם 11 הילוכים כבר בשנה שעברה, ועכשיו מגיע תורה של ה-XT אשר מוצעת ב-3 תצורות הילוכים - עם גלגל שיניים בודד מלפנים (1X11), שני גלגלי שיניים (2X11) או שלושה! (3X11). את הסקרנות הרבה ביותר מעוררת מערכת ה-XT בגרסת גלגל השיניים הבודד מלפנים - אותה אנו בוחנים כאן יחד עם בלמי ה-XT החדשים.

שימאנו1 XT 2016

שיפורים ושדרוגים

נתחיל בזרועות ההינע; הן דומות לאלו של הדגם היוצא, והן חלולות לטובת חיסכון במשקל. SHIMANO טוענת לשיפור בעמידות המערכת בזכות מסבים משופרים ואטימה טובה יותר מפני רטיבות ואבק. גלגל השיניים הקדמי מיוצר על בסיס קרבון עם שיניים מפלדת אל חלד במטרה לשמור על משקל נמוך ולהפחית את שחיקת השיניים. בשונה משיטת ה- NARROW-WIDE-NARROW של SRAM, בה השיניים שונות בעיצובן לסירוגין, השיניים כאן סימטריות כמעט לחלוטין ומעוצבות בשיטת ה-DCE שאמורה למנוע נפילות שרשרת בעת העברת הילוכים.
המעביר האחורי תוכנן מחדש במעבר ל-11 הילוכים. בין השיפורים שקיבל ניתן למנות קלאץ' (מצמד) הדומה לזה שבו מצויד מעביר ה-XTR החדש. המעביר מסדרת SHADOW RD+ מציע פרופיל צר במיוחד ותכנון חדש שאמור גם להקל על כוונון ההילוכים בעת טיפול שגרתי.
קסטת ה-XT החדשה מגיעה עם בסיס וגלגל שיניים גדול מאלומיניום, כאשר שאר החלקים עשויים פלדה. בשונה מהקסטה המקבילה של SRAM המציעה טווח יחסי העברה של 10-42 שיניים בלבד, זו של סדרת ה-XT מאפשרת לבחור בין הטווחים 11-40 ו-11-42 שיניים. ב-SHIMANO טוענים כי הקסטה בעלת הטווח המצומצם מקטינה את הפערים בין ההילוכים לטובת העברת הילוכים חלקה יותר. האם לא מדובר בטווח צר מדי? על כך בהמשך...
גם ידיות ההילוכים זוכות לשיפורים ארגונומיים ובהם שינוי זווית, מנופים ארוכים יותר וחספוס באזור המגע עם האגודל. אפילו כבל ההילוכים זכה לתשומת לב עם טכנולוגיית ה- OPTISLICK שאמורה להפחית את המאמץ בהעברת הילוכים ב-20%.
בלמי ה-XT נחשבים בין הטובים שבנמצא – זו אולי הסיבה שכמעט לא בוצעו בהם שינויים מלבד הקטנת הממדים, והוספת חספוס מובנה בידיות הבלם לשיפור האחיזה.
היתרון המשמעותי ביותר של סדרת ה-XT החדשה הוא המחיר האטרקטיבי (ביחס למערכות 11 הילוכים אחרות) והתאימות לדגמים קיימים. מערכת ה-GX של SRAM (הבסיסית בהיצע ה-11 הילוכים) אמנם נמכרת במחיר דומה לזה של ה-XT, אולם היא דורשת את החלפת ציר הגלגל אחורי, דבר המייקר את המערכת באופן משמעותי (קסטת ה-XT החדשה מתאימה לכל גלגל אחורי המיועד ל-10 הילוכים).

שימאנו2 XT 2016
יצאנו לשטח...

נתחיל מהסוף: מערכת ההילוכים החדשה פועלת באופן מ-ד-ו-י-ק והיא חלקה להפליא בפעולתה. אמנם ביטול ידית ההילוכים השמאלית דורש הסתגלות קלה, כי פתאום ברגע של חוסר ריכוז שוכחים שחסר "משהו" מצד שמאל בכידון, אבל אחרי כמה דקות של רכיבה נראה שכך היה צריך להיות המצב מאז ומעולם. ידית ההילוכים הבודדת פשוט נהדרת. נקודה נוספת שראויה לציון היא שידית ההילוכים מאפשרת בלחיצה אחת ארוכה לשחרר שני הילוכים ביחד – פיצ'ר יעיל במיוחד בעת מעבר לספרינט.
ברכיבה כשהקלאץ' במעביר האחורי במצב המתוח, העברת ההילוכים מוחשית יותר, הן בתחושה בידית והן בצליל הנקישה. כאן המערכת דומה באופייה למערכות העילית של חברת SRAM. יש שיאהבו זאת, יש שלא, אך למרבית הרוכבים נראה שאותה תחושה מהודקת וקולנית תאפשר לאתר את ההילוך הנחוץ טוב יותר בעת רכיבה אגרסיבית. במצב פתוח השרשרת נוטה יותר לקפץ, אולם העברת ההילוכים רכה ונעימה יותר. עניין של טעם אישי.
את מערכת ה-XT קיבלתנו למבחן עם גלגל 32 שיניים מלפנים, וקסטת 11-42 שיניים מאחור. אם אתם רוכבים עם כושר בסיסי טוב, מדובר ביחסי ההעברה כמעט מושלמים לרכיבה בשטח (בהיצע קיימים גם גלגלי 30 ו-34 שיניים לטובת שיפור קצב הטיפוס/מהירות).
למה כמעט מושלמים? כי במצבי קיצון כמו ירידות במהירות של מעל 40 קמ"ש יחסרו לכם הילוך או שניים גבוהים יותר. לרוכבים מתחילים מערכת ה-XT עם גלגל שיניים בודד מלפנים פחות מתאימה. להם היינו ממליצים לדבוק במערכת 2X11 המצוידת בזוג גלגלי שיניים מלפנים עם יחסי העברה קלים יותר לטיפוס עליות.
ומה עם המעצורים? משובחים. הכוח מדוד, הרגש נפלא, ואם צריך עוצמה אז יש. תמיד. הם מקבלים אצלנו את הציון המושלם - ובצדק. והידיות החדשות הקומפקטיות למראה רק מחמיאות ותורמות למראה נקי על הכידון. אכן "SIMPLE IS BEAUTIFUL". רוכבים להם אופניים עם שלט למשככים או למוט מושב מתכוונן, ישמחו לדעת שכעת ניתן להרכיב את השלט במיקום נוח מבעבר, זאת בזכות טבעות ההידוק המינימליסטיות המפנות מקום על הכידון.

שימאנו XT 2016
סיכום

נתחיל בבלמים: בהתחשב בביצועים, במחיר וברקורד האמינות, עדיין מדובר בבלמים הטובים ביותר בשוק. תוספת מבורכת על כל זוג אופניים ולא משנה ייעודם.
מערכת ה-XT בגרסת ה-1X11 תתאים לכל רוכב שמוכן לוותר על יחסי העברה קיצוניים ובתמורה לקבל מערכת קלה, יעילה ופשוטה. למרות החשש מחיסרון ביחסי העברה, מתגלה המערכת בתצורה שנבחנה על ידי בוחני המערכת כמצוינת כמעט בכל תנאי הרכיבה - במיוחד כאשר מדובר ברוכב בכושר טוב.
סדרת ה-XT החדשה מצדיקה את המוניטין שיצא לה ומתייצבת בשורה הראשונה של מכלולי האופניים ואין ספק שהיא אחת ממערכות ההנעה הטובות שקיימות היום. כאשר מוסיפים למשוואה את מחירה ביחס למערכות המתחרות ואת התאימות שלה למכלולים קיימים – מקבלים סוס מנצח.


יתרונות:

העברת הילוכים מדויקת, מגוון רחב של יחסי העברה, בלמים עוצמתיים ורגישים, מחיר.


חסרונות:

טווח מצומצם של אפשריות למיקום ידיות ההילוכים ביחס לידיות הבלם.


סיכום:

תמורה מצוינת למחיר. מערכת ה-11 הילוכים המשתלמת ביותר כיום.


מחיר: 3,900-4,300 שקלים (תלוי במפרט).
יבואן: DAA
ציון: 

5 stars