מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: Merida One-twenty 7.400

גרסה ייעודית לישראל של אופניים טייוואניים שעוצבו ותוכננו בגרמניה? זה אולי נשמע כמו התחלה של בדיחה, אבל השאלה היא האם הסוף שמח?

כתב: בן אנטוניו קדרון

בחנו: מערכת בייקס

צילומים: זיו שוורץ


MERIDA מייצרת את סדרת ה-One-twenty מזה מספר שנים. כמצופה מהכינוי שהוצמד להם, מדובר באופני שבילים עם מהלך מתלים של 120 מ"מ מלפנים ומאחור (אם כי גרסאות יקרות יותר מצוידות בבולם קדמי עם מהלך של 130 מ"מ). הספרה 7 בשם האופניים רומזת על כך שלראשונה מצוידים ה-One-twenty בגלגלים בקוטר 27.5 אינץ' – איך עובד השילוב בין מהלך המתלים לקוטר הגלגלים? "על הנייר" הוא אמור להציע התנהגות זריזה וחביבה בשטח. ומה מציעים האופניים בפועל? לקחנו אותם כדי לבדוק...
דגם ה-7.400 נבנה במיוחד עבור ישראל. בקטלוג של MERIDA ובאתר החברה לא תמצאו אותו מתחת לדגם שמעליו, ה-7.500. דגם ה-7.400 מוותר על שלט לצורך נעילת הבולם הקדמי מהכידון, הוא מצויד בבולם זעזועים אחורי פשוט יותר (ללא נעילה), ובכידון צר יותר (680 לעומת 720 מ"מ). כל אלו נראים על פניו כוויתורים לא משמעותיים בתמורה לחיסכון של כמעט 1,000 שקלים במחיר ביחס לדגם ה-7.500. האמנם?!

למפרט המלא של ה-Merida One-twenty 7.400 בקטלוג בייקס

merida One-twenty 7.400

עיצוב, שלדה

MERIDA מייצרת את שלדת ה-One-twenty בשתי רמות. דגם הבסיס שאנו בחנו מיוצר בעיבוד צינורות מכאני, בעוד ששלדת ה-One-twenty היקרה יותר מעוצבת בלחץ שמן (הידרופורמינג). המשמעות היא חיסכון בעלויות ייצור, אולם התוצאה לא מאכזבת והגימור מצוין גם בשלדה הבסיסית. נקודת חיסכון נוספת היא צינור ההיגוי ב-7.400 שאינו מציע קוטר משתנה מקובל. לעומת זאת, ציר הגלגל האחורי דווקא מיישר קו עם הסטנדרט ומגיע במידה 12X142 מ"מ. ההבדל המשמעותי לעומת דגם 2014 (מעבר למעבר לגלגלים בקוטר 27.5 אינץ') הוא השימוש בבולם זעזועים אחורי "צף" (אינו מעוגן לשלדה בחלקו התחתון אלא לתומכות השרשרת), עובדה זו מאפשרת למהנדסי MERIDA לדייק בכיול התנגדות המתלה לחבטות לאורך מהלכו. משמח למצוא ב-MERIDA כמה נגיעות שלא היינו מצפים לראות באופני שיכוך מלא ברף המחיר של 6,000 שקלים, כמו למשל צינורות שלדה חלקים למראה, חיווט בתוך השלדה, מגן מקורי על תומכת השרשרת למניעת רעשי צליפה, וצביעה איכותית וסולידית למראה. שאפו.

 merida One-twenty 7 2

חלקי הינע ואבזור

בחירת חלקים עבור אופני שיכוך מלא במחיר של פחות מ-6,000 שקלים אינה משימה קלה; למרות התקציב הצנוע MERIDA בחרה שלא להסתפק בבולם זעזועים קדמי עם קפיץ מתכת, אלא ציידה את האופניים במזלג של חברת SUNTOUR SR עם קפיץ אוויר מסוג XCR Air LO-R0. המזלג מציע נעילה (אך ללא כיוון סף פריצה) ושליטה על שיכוך ההחזרה, אולם מיועד לצערנו לציר גלגל 9 מ"מ. בולם הזעזועים האחורי מסוג RAIDON R (גם הוא מתוצרת SR SUNTOUR) אחראי על פעולת המתלה הצף ומציע שליטה בשיכוך ההחזרה. על הבלימה אחראים בלמי דיסק הידראוליים של חברת TEKTRO עם רוטורים בקוטר 180 מ"מ. בגזרת מערכת ההינע נמצאת SHIMANO עם מערכת DEORE ו-30 הילוכים ומעביר אחורי בגרסת SHADOW PLUS עם "קלאץ'" למניעת צליפת השרשרת בתומכות. זרועות ההינע שמשלימות את החבילה הן מדגם ה-M523 אשר אינן מצוידות בציר חלול (בכל זאת צריך לשמור על מסגרת התקציב). שאר חלקי השליטה, החישוקים והצמיגים ממותגים MERIDA ומציעים איכות יותר מסבירה ביחס למחיר.

merida One-twenty 7 3
יוצאים לשטח

נהוג להאמין שהשלדה היא החלק המשמעותי ביותר באופניים, ומאחר ואת טכנולוגיית השלדה של ה-7.400 נמצא גם בדגמי ה-One-twenty היקרים, לא הופתענו לגלות שהיא הגורם המוביל את ביצועי האופניים. בהמשך לאותה אמונה מקובלת, בולמי הזעזועים הם החלק השני בחשיבותו. מכאן הסקנו שאולי פה נמצא את החוליה החלשה של ה-7.400, אבל הופתענו לטובה. אחרי כמה ניסיונות, כיילנו את המשככים על הצד הרך שלהם עם שקיעה מעט יותר עמוקה ממה שמתבקש לרכיבת קרוס קאנטרי (כ-25 אחוזי שקיעה). יצאנו לרכוב בשבילים מהירים ומעט טכניים, וקיווינו שהכיול ה"רגיש" שלנו יזכה אותנו בשיכוך טוב, תוך "סיכון" בכך שהמתלים יסגרו מהלך בעת התקלות במכשול אגרסיבי. באופניים יקרים אנחנו מצפים מבולמי הזעזועים לספוג חבטות אכזריות, לספוג זעזועים קטנים ביעילות ולמנוע נדנוד בעת פידול. את כל זה אנחנו דורשים שייעשה בהרמוניה. אבל זוג בולמים איכותי שיעמוד בדרישות שלנו לרוב עולה יותר מכל ה-7.400. לכן לא ציפינו לערסל ביצועים עגול ועמוק במיוחד. ומתברר שטעינו - האופניים הפתיעו אותנו לטובה.

merida One-twenty 7 1
מהרגע הראשון, ה-7.400 התנהלו בערנות ובחדווה. הדיווש יעיל והאופניים משדרים "שובבות" שאינה מגיעה על חשבון הביטחון. כל הזמן חיפשנו עילה לדלג איתם באוויר ולתקוף מורדות מסולעים או שטוחים, והם נותרו יציבים ומעודדים רכיבה מהירה, גם כשהכידון פונה לכיוון הירידה. ה-MERIDA "גיהצו" את השטח באופן יותר ממשביע רצון. חרגנו ממעטפת הביצועים שלהם, בטח ממה שקהל היעד שלהם אמור לעשות, והם לרגע לא "מצמצו". הם שמרו על יציבות טובה בגינות סלעים וספגו סדרה של חבטות בינוניות מבלי להתבלבל ובריסון מתלים שאינו אופייני לאופניים ברמת המחיר הזו. זוויות השלדה ממקמות את הרוכב באמצע האופניים והופכות את ה-One-twenty החדשים לכל כך הרבה יותר טובים בשטח מדגם 2014. בהינתן המחיר הנמוך, לעיתים בעת הרכיבה חשבנו שזה ממש לא בסדר ליהנות מהם עד כדי כך... הם מאוזנים, יעילים ונעימים לרכיבה עד ששכחנו שהם שוקלים 14.85 ק"ג (מוכנים לרכיבה עם דוושות ונוזל אטימה בפנימיות). זה המקום לציין שחלקי ההינע והשליטה עבדו יופי; ההילוכים, הבלמים, האוכף - הכל עובד ועשוי נכון. אבל למרות המחמאות, יש לנו גם הסתייגות אחת. נעילת בולם הזעזועים לא נעימה לשימוש ומצאנו את עצמנו מוותרים עליה מראש. בהיעדר סף פריצה, הנעילה מעבירה כל חבטה לכפות הידיים ללא כל סינון - וזה לא נעים.
ה-7.400 הם חבילה מאוזנת ומהודקת. נראה שהתבצעה פה עבודת תכנון ובקרה מדויקות על ידי רוכבים מנוסים ולא על ידי אנשי כספים ושיווק. לא מדובר פה רק בצירוף חלקים מוצלח, אלא גם בגורם הבלתי מדיד והוא חווית השימוש; כאן MERIDA קטפו את התות הכי שמן ביער והגישו אותו במחיר שווה לכל נפש. התוצאה בהחלט מלבבת.

merida One-twenty 7 4
טעון שיפור

היינו שמחים לקבל כידון מעט רחב יותר, פעולה שניתן לבצע ברכישה. שדרוג מבורך נוסף הוא הסבת צמיגי האופניים לטיובלס. שדרוג הצמיגים, הוויתור על הפנימיות והוספת נוזל האטימה "יגלחו" כ-400 גרמים ממשקל האופניים. הם גם יהפכו את הרכיבה בשדות קוצים בקיץ ישראלי לחוויה פחות מתסכלת - בעיקר בגלל העמידות הגבוהה לתקרים. חבל שמנהל המוצר במרידה לא התאמץ עוד קצת והתעקש על ציר 15 מ"מ בגלגל הקדמי. עד כמה חבל? עוד קצת מאמץ והאופניים היו מקבלים עוד חצי נקודה בציון הכללי. על אף מחירם הצנוע, ה-MERIDA נמכרים עם דוושות אלומיניום פשוטות. היינו משאירים אותן בחנות ומשדרגים לדוושות שטוחות טובות יותר, או פשוט רוכשים דוושות קליפלס ונעלי רכיבה.

merida One-twenty 7 5

למי הם מתאימים

כמעט לכל רוכב מתחיל שמוכן להשקיע באופני שיכוך מלא שילוו אותו בתהליך "הצמיחה" בתחום, או לרוכב מנוסה שרוצה לשדרג את אופני הזנב הקשיח הראשונים שלו ומחפש כלי רב גוני, מהנה ועמיד במחיר שפוי. מדובר באופניים המציעים מעטפת ביצועים שחורגת מרף המחיר שלהם. אופניים שיחמיאו לרוכב מתחיל ולא יגרמו לו להתבייש ברכיבה עם רוכבים המדוושים על אופניים שעולים פי שניים ויותר.

 

חסרונות:
כידון צר, משקל גבוה, אין ציר 15 מ"מ בגלגל הקדמי, נעילת בולם זעזועים קדמי ללא סף פריצה.


יתרונות:
תמורה גבוהה למחיר, ביצועים טובים, כיף לרכוב איתם.


סיכום:

אופניים מהנים, רב גוניים וזולים יחסית. במחיר של פחות מ-6000 שקלים קשה לנו לחשוב על אופני שיכוך מלא טובים יותר.

 

ציון:

4.5 stars

יבואן: רוזן ומינץ
מחיר: 5,998 שקלים

 

למפרט המלא של ה-Merida One-twenty 7.400 בקטלוג בייקס