מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: SILVERBACK SOLA 4

ה-SOLA 4 מבטיחים "על הנייר" מפרט יוצא דופן ביחס למחיר. האם מדובר באופניים הבולטים בביצועים מעל המתחרים? יצאנו לבדוק האם הם גם מקיימים...

כתב: יעקב רבינוביץ'
בחנו: מערכת בייקס
צילומים: זיו שוורץ

 

SILVERמה? התכוונתם לומר DIAMONDBACK? אז זהו שלא – זו לא טעות. האופניים שלפניכם אינם מתוצרת חברת DIAMONDBACK האמריקנית, אלא דווקא הגיעו מחברה גרמנית שמקורה בעיר שטוטגרט. SILVERBACK היא חברה גרמנית צעירה (הוקמה בשנת 2004) שמתיימרת להציעה טכנולוגיות עדכניות באופניה, בשילוב עם חשיבה מקורית, ומפרט חלקים איכותי בכל קטגוריות המחיר. ה-SOLA 4 הם האופניים הזולים ביותר בקו דגמי ה-SOLA של SILVERBACK; עם תג מחיר של 3,890 שקלים, הם פונים לרוכבים מתחילים שמחפשים אופני זנב קשיח מהירים שאפשר "לגדול איתם", וגם לרוכבי קרוס קאנטרי חובבים מאותגרי תקציב. 

למפרט המלא של ה-SILVERBACK SOLA 4 בקטלוג בייקס

Silverback sola4 1
עיצוב, שלדה

מראה ה-SOLA 4 ראוי לשבח. צביעת הצינור התחתון בצבע כחול בוהק מחמיאה לשלדה הצבועה בשחור מאט. הצבע הכחול מתאים לצבע הבולם הקדמי, כמו גם לנגיעות הכחולות בחישוקים ובאוכף. הריתוכים גסים, מובלטים ותעשייתיים למראה, יש שיאהבו זאת ויש שלא, אולם יחד עם זאת מדובר באופניים שמתאפיינים במראה "נקי" ומכובד. שלדת האופניים עשויה סגסוגת אלומיניום 6061 מתאפיינת בצינור אוכף מעוקל (מה שמאפשר לקצר את תומכות השרשרת) ובצינור היגוי עם קוטר משתנה – שני אלמנטים שבהחלט לא אופייניים לקטגוריית המחיר.
העברת כבלי השליטה מתחת לצינור השלדה העליון אולי לא אופנתית למראה, אך מדובר בפשרה טובה בהתחשב בכך שהכבלים סגורים לכל אורכם (הגנה מפני לכלוך). מבט על נתוני גאומטריית השלדה מעיד על ייעוד האופניים - רכיבת קרוס קאנטרי. עם זווית היגוי חדה של 70.5 מעלות, זווית מוט אוכף בת 73 מעלות, וצינור שלדה עליון ארוך יחסית (60.5 ס"מ לשלדה במידה M אותה בחנו), מדובר באופניים נדיבים במידות וחדים בהיגוי; בהחלט מתכון שיתחבב על רוכב קרוס קאנטרי "קרבי" ופחות מתאים לרוכב מתחיל – לפחות "על הנייר". משקל אופני המבחן עומד על 14.05 ק"ג כשהם מוכנים לרכיבה (עם דוושות ונוזל הגנה בפני תקרים בפנימיות) - נתון ממוצע לקטגוריית המחיר.

Silverback sola4 3

חלקי הינע ואבזור

נראה שאנשי SILVERBACK פשטו עם שחר על מחסן החלקים של חברת SHIMANO. לא תמצאו חלקי הינע באופניים שאינם מבית החברה היפנית; מערכת ההילוכים באופניים היא מסדרת ה-ALIVIO עם 27 הילוכים, בעוד המעביר האחורי מסדרת ה-DEORE הממוצבת מעל. צירי הגלגלים גם הם כמובן מבית SHIMANO, כאשר ההפתעה מגיעה מלפנים בדמות טבור גלגל קדמי מסדרת DEORE עם ציר 15 מ"מ. ציר מעובה קדמי באופניים שעולים פחות מ-4000 שקלים? בהחלט מפתיע ולא שגרתי. הבלמים ב-SOLA 4 הם M355 SHIMANO פשוטים ויעילים (עם רוטורים בקוטר 180 מ"מ מלפנים ו-160 מאחור. בולם הזעזועים הקדמי מתוצרת SR SUNTOUR (מדגם XCR AIR) מתאפיין במהלך של 100 מ"מ ומציע קפיץ אוויר, נעילה, כיוון מהירות שיכוך ההחזרה, וכאמור - ציר 15 מ"מ. הציר המעובה, בשילוב עם צינור ההיגוי המשתנה בקוטרו, אמורים לשפר את דיוק ההיגוי - בחירה מבורכת כשמדובר באופני 29 אינץ'. ציר השחרור המהיר בגלגל הקדמי מציע סגירה ופתיחה ללא הברגה בפטנט ייחודי הדורש הסתגלות קלה. ובכל זאת - היינו שמחים לקבל ציר 15 מ"מ רגיל עם הברגה ונעילה מסורתית.
גלגלי השיניים הקדמיים מציעים יחס של 40/30/22, והשילוב עם קסטה של 11-36 שיניים יספק בהחלט כל רוכב מתחיל. חלקי השליטה ממותגים SILVERBACK, וביניהם כידון אלומיניום שטוח ברוחב 700 מ"מ ומוט אוכף עבה בקוטר 31.6 מ"מ (הקוטר הרחב משפיע על נוחות הרכיבה, על כך בהמשך). מבט על הגלגלים מגלה חישוקים מתוצרת ALEX המיועדים להסבה לטיובלס - שוב פריט לא אופייני למחיר, וצמיגי MAXXIS מדגם SPHINX ברוחב 2.1 אינצ'ים.

Silverback sola4 2
יוצאים לשטח

הרכיבה על גבי ה-SOLA 4 מאששת את הציפיות שלנו מהמפגש הראשוני עם האופניים: הם מהירים, קשיחים ומגיבים לכל דיווש. ההיגוי מדויק וחד, מערכת ההילוכים עושה עבודתה נאמנה, וגם הבלמים יותר ממספקים ותורמים לתחושת השליטה באופניים. לא אהבנו את ידיות האחיזה שעל הכידון, אבל כאן מדובר בעניין אישי, וזהו פריט שניתן לחליף בקלות במעמד הרכישה. תנוחת הרכיבה הרכונה לפנים ב-SOLA 4 מעודדת את הרוכב "לדחוף" חזק יותר במישור ובעליות. נכון, לא מדובר באופני קרוס קאנטרי קלילים מקרבון, אך בכל זאת אפשר לצבור איתם מהירות ולשמר אותה בקלות יחסית: הצמיגים בעלי הפרופיל התחרותי בהחלט עוזרים פה.

ברכיבה בשטח טרשי בולם הזעזועים הקדמי מתקשה להגיב לחבטות קטנות. עובדה זו מייתרת את מנגנון הנעילה ואף מונעת נדנוד מיותר בדיווש אגרסיבי. בחירת היצרן במוט אוכף עבה (31.6 מ"מ) יחסית, מוסיפה קשיחות רבה שמעבירה את כל החבטות מהגלגל האחורי אל עכוז הרוכב. הדבר אמנם מעצים את תחושת המהירות ומחדד את הרגשת המוצקות שהאופניים משדרים, אולם ברכיבות ארוכות ה-SOLA 4 במפרט המקורי עלולים להתגלות כאופניים קשיחים מדי. החלפת הצמיגים לצמיגי טיובלס רחבים יותר שיאפשרו לרכוב בלחץ אוויר נמוך יותר, בהחלט תשפר את הנוחות אך תפגע בקצב ההתקדמות. אם אתם בעניין של רכיבות קצרות ומהירות, שילוב הצמיגים המהירים וקוטר הגלגלים הנדיב מאפשרים תאוצה זריזה ויכולת שמירה על המומנטום במישור. בסיבובים בסינגלים מהירים וזורמים, האופניים יציבים כקטר על פסים; כל מה שצריך לעשות זה לכוון את הכידון למקום הנכון והאופניים יעקבו במדויק אחר הקו שבחרתם (גם אם זנב האופניים "יבעט" ויקפץ פה ושם).
בעליות ה-SOLA 4 יזכירו לכם שהם שוקלים 14 ק"ג, אבל הקשיחות המובנית ויעילות הדיווש יגרמו לכל רוכב להעלות הילוך, לעבור לדווש בעמידה ולכבוש את העלייה. שטח טכני? אפשר במידה, רק צריך לזכור שבכל זאת מדובר כאן באופני זנב קשיח 29 אינץ'. עם צמיגים יותר אגרסיביים ורוכב אמיץ - ה-SOLA 4 יכולים בהחלט להפתיע.

Silverback sola4 4
טעון שיפור

צמיגי ה-MAXXIS המקוריים של האופניים מהירים ומתאימים לאופיים התחרותי או לשבילים הדוקים. האחיזה שהם מספקים בדרדרת ובקרקע חופשית אינה מספקת ואף גבולית. ומכיוון שהאופניים מגיעים עם חישוקים מוכנים לטיובלס, המלצתנו היא לשדרג את הצמיגים במעמד הקניה לצמיגי טיובלס רחבים יותר, אך עם פרופיל דומה. תרוויחו בכך נוחות עדיפה, שליטה טובה יותר בשטח טרשי וכמובן פחות תקרים.
נקודה נוספת היא נעילת בולם הזעזועים הקדמי שאיננה נעימה לשימוש. אין לה סף פריצה, ולכן אם שכחתם את הבולם נעול בטעות, החבטה הבאה בשטח תורגש בעוצמה בכפות הידיים. לא מצאנו טעם להשתמש בה, למעט אולי רכיבת כביש. ואם חושבים על זה... גם שם היא מיותרת.

Silverback sola4 5
למי הם מתאימים?

ה-SOLA 4 של SILVERBACK יתאימו לרוכב שמחפש אופני זנב קשיח מהירים בתקציב מוגבל עם מפרט חלקים טוב יחסית למחיר. הם יכולים להיות זוג שני מצוין למי שרוכב על אופני שיכוך מלא ומחפש זוג נוסף ולא יקר לגיוון, או זוג ראשון לרוכב מתחיל שמוכן לוותר על מעט נוחות וסלחנות כדי לקבל בתמורה מהירות וזריזות ברכיבות קצרות ומאתגרות.

שורה תחתונה

ה-SOLA 4 הפתיעו אותנו לטובה. מדובר בזוג אופניים איכותי, מאובזר היטב, מחברה קטנה ויחסית אלמונית. במחיר לא גבוה, מציעה SILVERBACK אופני 29 אינץ' שכיף לרכוב איתם מהר, וככל שרוכבים בהם חזק יותר, כך הם יותר מתגמלים. קיימים זוגות אופניים סלחניים יותר בקטגוריית המחיר, כאלו שיתאימו טוב יותר לרוכבים מתחילים שעושים את צעדיהם הראשונים בתחום. אולי תמצאו אופניים במחיר דומה עם הילוכים "נחשבים" יותר, עם בולם אוויר דומה בביצועים (אך ללא ציר 15 מ"מ), או שם מוכר יותר, אך תתקשו למצוא אופניים אחרים שמציעים התנהגות דומה בשטח, כיף ברכיבה ובטחון בהיגוי, מבלי להוסיף לתקציב מאות, אם לא אלפי שקלים.

 

יתרונות:

יעילות דיווש, היגוי מדויק, ציר 15 מ"מ מלפנים, אבזור טוב ביחס למחיר.


חסרונות:

אחיזה בצמיגים, נוחות בינונית, נעילה קדמית בסיסית, פחות מתאימים לרוכב רגוע.


סיכום:

חווית רכיבה מהירה ותחרותית במחיר אטרקטיבי.

 

ציון:

4 stars1

יבואן: רן-אופן
מחיר: 3,890 שקלים

למפרט המלא של ה-SILVERBACK SOLA 4 בקטלוג בייקס