מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: GIANT STANCE 2 2015

ה-STANCE החדשים מחזירים את GIANT אל זירת אופני השיכוך המלא הבסיסיים. האם מדובר בקאמבק מרשים או בסוג של פשרה? יצאנו לבדוק...

כתב: זיו שוורץ
בחנו: מערכת בייקס
צילומים: זיו שוורץ


את אופני השיכוך המלא הראשונים שלה הציגה GIANT בשנת 1996 ובמשך כמעט 10 שנים היא ניסתה 5 תצורות שונות של מתלה אחורי עד שהשלימה את פיתוח מתלה ה"מאסטרו". המתלה המתוחכם שהוצג לראשונה ב-TRANCE של 2005, ליווה מאז את כל דגמי השיכוך המלא של החברה כמעט, אולם האבולוציה של ה-TRANCE מאופני קרוס קאנטרי 100 מ"מ נגישים לאופני 140 מ"מ יקרים, הוציאה את GIANT מזירת אופני השיכוך המלא הבסיסיים.
לקראת 2015 הציגה GIANT את סדרת ה-STANCE החדשה שמכוונת בדיוק אל פלח השוק הבסיסי של אופני השיכוך המלא, עם גלגלי 27.5, מהלך מתלים שלך 120 מ"מ ואבזור משתנה בהתאם לגרסה. סדרת ה-STANCE מוצעת ב-3 גרסאות: 0 היקרה שאינה מיובאת לישראל, 1 שמחירה עומד על 9,500 שקלים, ו-2 בסיסית שאותה קיבלנו למבחן ומחירה 7,900 שקלים.
האם GIANT הצליחה למצוא נוסחה מנצחת לאופני שיכוך מלא בסיסיים במחיר אטרקטיבי? לקחנו אותם לחודש של רכיבות כדי לבדוק...

 

למפרט המלא של ה-GIANT STANCE 2 בקטלוג בייקס

GIANT STANCE 2 B
עיצוב, שלדה

המראה הכללי של ה-STANCE דומה מאוד לזה של הדגמים היקרים בארסנל של GIANT. רק מבט קרוב יגלה שמדובר באופני שיכוך מלא זולים יותר מה-TRANCE - וזו בהחלט נקודת זכות לכל רוכב הנוהג לשאת את אופניו בגאווה על מתקן הגג. צביעת האופניים איכותית וסולידית, הריתוכים מוקפדים, המדבקות נאות למראה, ובקיצור, אין לנו וגם לקונה הפוטנציאלי שום סיבה להתלונן.
רק סקירה מעמיקה יותר מגלה שמדובר באופניים שנבנו בתקציב מוגבל; חיווט כבלי השליטה מועבר מחוץ לצינורות השלדה, צירי הגלגלים סטנדרטיים (9 ו-10 מ"מ) ולא מעובים, ובמקום מתלה ה"מאסטרו", מקבלים ב-STANCE מתלה FLEX POINT פשוט בתצורת "ציר בודד". מדוע חשובה כל כך תצורת המתלה? מכיוון שלהבדיל מאופניים בהם קיימים צירים בחיבור תומכות השרשרת והאוכף ליד ציר הגלגל האחורי, מתלה ה-FLEX POINT מסתמך על הגמישות צינורות המשולש האחורי. מדובר בתצורת מתלה ותיקה ופשוטה שמתאפיינת במיעוט צירים ובעלות ייצור נמוכה (גם FELT, GARY FISHER ואפילו CANNONDALE הציעו, או עדיין מציעות אופניים עם מתלים דומים). החסרונות העיקריים שלה טמונים בצורך לרסן את תנועת התומכות (שהופכות למעשה לקפיץ), ביעילות דיווש שמשתנה בהתאם למיקום השרשרת על גלגלי השיניים הקדמיים, ובנעילת המתלה בעת הפעלת הבלם האחורי (תופעה המקשה על הגלגל האחורי לעקוב אחרי קפלי הקרקע). נקודה נוספת בה חסכו מהנדסי GIANT היא בצנרת השלדה שאינה מתאפיינת בעובי דופן משתנה. קצת יותר כבד, אבל הרבה יותר זול לייצור.
האופניים שקיבלנו למבחן הם במידה S, זווית הראש של האופניים מתונה יחסית (68 מעלות), זווית צינור האוכף חדה (74 מעלות), ותומכות השרשרת באורך ממוצע (43.5 ס"מ). הוסיפו לכך מוט כידון קצר (7 ס"מ) וכידון רחב (74 ס"מ), וקיבלתם מתכון מצוין שמתאים לדרישות מאופני שבילים. והמשקל? ה-STANCE 2 שוקלות 13.95 ק"ג עם דוושות שימאנו SPD-520, קיט הסבה לטיובלס ונוזל בצמיגים – בהחלט נמוך יחסית למפרט ולמחיר.

GIANT STANCE 2 A
חלקי הינע ואבזור

את השלדה תומכים בולמי זעזועים מתוצרת ROCKSHOX. על החלק הקדמי אמון משכך XC30 אוויר, עם נעילה ושליטה על שיכוך החזרה. את חלקם האחורי של האופניים מרסן MONARCH R - גם הוא עם קפיץ אוויר עם שליטה על שיכוך ההחזרה וללא אפשרות נעילה. קבוצת חלקי SHIMANO ALIVO אחראית על ההינע עם 27 הילוכים, כאשר קראנק של FSA עם ציר חלול ומסבים ללא הברגה משלימים את החבילה. בלמי שימאנו M355 אחראים על עצירת הכבודה עם רוטורים בקוטר 180 מ"מ מלפנים ו-160 מ"מ מאחור. חלקי השליטה, האוכף והגלגלים נושאים את השם GIANT אך נראים בסיסיים למדי. צמיגי MAXXIS ARDENT 2.25 (ביד מתכת) מגיעים כסטנדרט.

יוצאים לשטח

מיד עם הנפת הרגל על האוכף של ה-STANCE, הרגשנו ש"הגענו הביתה"; האופניים קצרים, תנוחת הרכיבה שולטת עם כידון רחב וגו זקוף, קל להניף את הגלגל הקדמי, והאוכף יחסית רך, רחב ומרופד, בהחלט דבר שאותו יעריך רוכב שבילים מתחיל. ברכיבה משדרים ה-STANCE תזזיתיות: הכל קפיצי ורך, כל אבן או גבשושית בדרך הופכת למקפצה - קצת מזכיר אופני שיכוך מלא שיוצרו לפני עשור. חלקם הקדמי של ה-STANCE מזמן דילוגים, ונראה שכל האנרגיה שנספגת במתלה בעת חבטה משתחררת ומקפיצה את הרוכב מעלה. ניתן לרסן זאת בעזרת ריסון שיכוך ההחזרה, אבל אז המתלה מפסיק להגיב לחטטי הקרקע והאופניים מאבדים מהחיות שבהם.
למרות המתלה הפשוט, ה-STANCE מתגלים כיעילי דיווש. בעליות המתלה האחורי נפתח ומצמיד את הצמיג האחורי אל הקרקע. הדבר משפר את האחיזה בקרקע טרשית ומאפשר לטפס עליות בקצב סביר. לא מדובר כאן באופני קרוס קאנטרי קלילים, אבל בהתחשב בכך שמדובר באופניים של 14 ק"ג, אתם בהחלט תגיעו אל קצה ההר מחויכים – גם אם לא ראשונים. במישור בעת דיווש המתלה מפגין תנועה מזערית, כזו שלא ממש מורגשת בדוושות, וכל עוד לא מנסים לקום מהאוכף לספרינט (שם המתלה האחורי מתחיל להתבלבל) הכל יעיל, סביר ונעים.

GIANT STANCE 2 C
ואז מגיעות הירידות

בירידה התנהגות האופניים מתחלקת לשני חלקים. בתנאי רכיבה רגילים, ה-STANCE מהנים; הם הזכירו לבוחני בייקס נשכחות (את הכיף שברכיבה על ה-26 TRANCE בעבר) - וזו מחמאה, אין ספק שהחברה מ-GIANT תמיד ידעו לייצר אופני שבילים עם גיאומטריה כיפית בירידות. כאשר דוחקים ב-STANCE, הסיפור מתחיל להסתבך; משכך ה-XC30 לא מאפשר למצות את יכולות האופניים. הוא גמיש מדי, לא מגיב לחבטות קטנות ואינו מאפשר לכוון את שיכוך ההחזרה באופן מדוד (הוא מהיר מדי ומתנדנד, או מרוסן, נוקשה ונכנע לקראת אמצע המהלך). את הכניעה לחבטות הוא מעביר לכפות הידיים של הרוכב, וזה ממש לא נעים לאורך זמן. גם חלקם האחורי של האופניים מתחיל "להשתולל" כשתוואי השטח הופך להיות מורכב; המתלה האחורי שמסתדר היטב ברכיבה בשביל הדוק, מתבלבל ורוצה "לחזור הביתה" - לאזור הנוחות שלו - סינגלים זורמים וקצת קפיצות. גינות סלעים וסינגלים טכניים? זה הזמן להאט את קצב הרכיבה או לוותר. מהר מאוד זה יהפוך להיות כואב מדי ומאתגר מדי. בשבילים זורמים ומהירים האופניים יציבים, כל עוד לא מגיע סלע או מכשול שמסיט את המזלג מציר התנועה. אין ספק שבולם זעזועים קדמי טוב יותר היה מסייע לשחרר את השובבות האצורה באופניים.
זו הזדמנות לשבח את מערכת ההילוכים: ה-ALIVO של SHIMANO, כמה שהיא צנועה, ככה היא יעילה. לא נתקלנו בגיהוק מצידה לאורך כל המבחן. גם את הבלמים הפשוטים מבית SHIMANO אהבנו. שוב, צנוע ויעיל. זרועות הינע של FSA עם ציר חלול עשו את עבודתם נאמנה, והשילוב של גלגלי הינע עם 40/30/22 שיניים, וקסטה בעלת 11-34 שיניים, יספק כל רוכב שבילים מתחיל או מנוסה כאחד.

GIANT STANCE 2 1
טעון שיפור

היינו שמחים לקבל באופניים מעביר אחורי עם מצמד, דבר שהיה מונע צליפות שרשרת בשלדה ומשקיט את חווית הרכיבה. ציר 15 מ"מ מלפנים היה גם הוא מתקבל בברכה; היינו מוותרים על מדבקת ה-ROCKSHOX בתמורה למשכך אוויר טוב יותר של חברה פחות נחשקת כמו SUNTOUR או RST כדי לשמור על מסגרת המחיר. באופניים שעולים כמעט 8,000 שקלים היינו גם מצפים לקבל צמיגי קבלר מתקפלים ומוכנים להסבה לטיובלס. ההמלצה שלנו היא לשדרג את הצמיגים ולהסב לטיובלס כבר במעמד הרכישה. מעבר לתוספת באחיזה ובנוחות, אפשר לחסוך כך במשקל (כ-400 גרם) ובעיקר ברגישות לתקרים.

למי הם מתאימים

ה-STANCE 2 יתאימו לשני סוגים של רוכבים. חובבים שהתחילו עם אופני זנב קשיח ורוצים לשדרג לאופני שבילים שיכוך מלא מ"בית טוב". או לרוכבים מתחילים שמעוניינים באופני שיכוך מלא בתקציב לא גבוה. האופי החביב והרגוע של האופניים יתאים לרוכבים המטיילים בפארקים, לרוכבים בבן שמן בסינגלים זורמים או לרוכבים שיוצאים לטיולים רגועים בשטח. לרוכבים כבדים או אגרסיביים, ה-STANCE לא מתאימים והיינו ממליצים להם לחפש זוג אחר.

שורה תחתונה

סיכום המבחן הוביל אותנו לדילמה: האם אפשר לכנות אופניים שעולים 7,900 שקלים "אופני שיכוך מלא למתחילים?" התשובה היא לא. אם ה-STANCE היו נמכרים בעולם שבו קיימים רק אופני GIANT, ההמלצה הייתה מובטחת, אבל בעולם האמיתי שבו אפשר למצוא בשוק הישראלי לא מעט מתחרים סביב רף המחירים של 8,000 שקלים, ה-STANCE 2 מתקשים להתבלט במקום שבו דגמים אחרים מציעים שלדות מתוחכמות יותר ו/או מפרטים איכותיים יותר.
זה לא מספיק. קשה לנו לקבל אופניים חדשים לגמרי (הוצגו בסוף 2014) מחברה כמו GIANT, שבקושי מצליחים "ליישר קו" עם המתחרים בחלק מהתחומים, ובשאר מקבלים רק ציון "עובר". לדעתנו אופניים שמחירם מתקרב ל-8,000 שקלים אמורים להרחיב את מעטפת הרכיבה של רוכב מתחיל ולא להגביל אותה. ה-STANCE 2 מפספסים בנקודה הזו – וחבל.

 

יתרונות:

עיצוב, גימור איכותי, משקל נמוך יחסית לקטגוריה, גיאומטריה ידידותית למתחילים, אופי "שובב", נוחים ברכיבות רגועות.


חסרונות:

מתקשים להתמודד עם תנאי שטח מורכבים, משכך קדמי שמגביל את יכולות השלדה, רק 27 הילוכים, צמיגים שאינם מתאימים לטיובלס.


סיכום:

אופני שיכוך מלא בסיסיים שמתאימים בעיקר לטיולים, רכיבות שבילים רגועות וסינגלים זורמים. פחות מתאימים לרכיבות אגרסיביות ולרוכבים שמחפשים אתגרים.

 

ציון:
 3 stars

יבואן: בנדא ספורט

מחיר: 7,900 שקלים

 

למפרט המלא של ה-GIANT STANCE 2 בקטלוג בייקס