מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: KTM LYCAN LT 273

עם שם של אגדה וצבעים זוהרים, ה-KTM ארוכי המהלך מבקשים ומקבלים טונות של תשומת לב בשבילים. האם מדובר באופניים ארוכי מהלך כבדים ומסורבלים או שמאחורי הצבע הבוהק מסתתרת חיה אחרת לגמרי?

כתב: בן אנטוניו קדרון

בחנו: מערכת בייקס
צילומים: זיו שוורץ

 

היער מלא בכבשים שנראות כמו כבשים. כולן דומות. משעמם. מדי פעם אתה נתקל במי שנראה כמו כבשה, אבל אחרי פידול קצר מתגלה כזאב טורף. אבל מה קורה כשאתה נתקל במי שמלכתחילה נראה כמו זאב?! יצאנו לבדוק...
למרות שאין כיום שום קשר מסחרי בין החברות, ה-LYCAN LT 273 משווקים עם שם של חברת אופנועים נודעת ומצליחה אשר ספוג כולו בניחוח הרפתקאות מהסוג המאובק - כזה שטוחן סלעים במקום לצחצח שיניים לפני בי"ס. השם מגובה כאן בשלדה רחבת היקפים, ומתהדר בנתונים "גיבוריים"; מהלך מתלה אחורי של 160 מ"מ ארוכים, מזלג עם מהלך של 150 מ"מ וצביעה שמפילה עצים - ירוק זרחני עם כחול מט. בהחלט לא שילוב שנחבא אל הכלים. במשקל רכיבה החוצה מעט את ה-14 ק"ג, ה-KTM האלו צפויים להיות קלילים כמו כלב מת. גלגלי 27.5 עדכניים, חיווט פנימי, הלחמות משויפות וצ'ופרים בחבילת האבזור נראים יוקרתיים ומחניפים. נראים מצוין על הנייר, אבל למרות זאת ולמרות תג המחיר שמתקרב ל-14,000 שקלים, לא רצנו להניף מעליהם רגל, מתוך ציפייה לחוויה חד-גונית שמצטמצמת בעיקר לירידות.

למפרט המלא של ה-KTM LYCAN LT 273 בקטלוג בייקס

למבחנים נוספים וסקירות אופני הרים

KTM LYCAN 273LT

עיצוב, שלדה

KTM היא חברה אוסטרית. שלא כמו חברות אחרות שמוצאן במערב ומפעליהן במזרח, ה-LT 273 מורכבים באוסטריה, וליתר ביטחון, על השלדה ישנה מדבקה שמתהדרת בכך. במבט ראשון הם נראים כמו תוצאה של אוסטרי שאכל משהו טוב לפני שניגש למלאכת הצביעה, ומה שהיה עלול להסתיים כתאונה עיצובית, מתקבל כשילוב יפהפה בין הכחול-מט לירוק הזרחני. זה נראה מעולה, וזכה לא רק למבטים, אלא גם לשבחים חוצי מגדרים. ואם מרחוק הם נראים פצצה, אז מקרוב הם נראים אפילו טוב יותר. השלדה מלאה קימורים ומדבקות בצבעים משלימים. נראה כאילו האופניים האלו ממשיכים לשלוף שפנים עיצוביים וקורצים גם אחרי עשרות שעות של בילוי משותף. בולם הזעזועים האחורי "צף" (אינו מחובר לשלדה: בשני צדדיו הוא מעוגן אל חלקי המשולש האחורי - 2 PDS בעגה ה-KTMית), החיווט מוקפד ובחלקו עובר דרך השלדה, הריתוכים כאמור משויפים וחלקים כמו נפש של בודהיסט, והרושם הוא של מוצר יוצא דופן, עגול ומבושל, כזה שמפתה להתנסות בו. סטיב ג'ובס UNPLUGED.
בעידן של ריבוי קטרי גלגל וסוגי מתלים, קשה להסיק מזוויות ונתוני השלדה מה תהיה חווית הרכיבה. ובכל זאת, מהלך של 160 מ"מ מאחור, בולם זעזועים צף, מזלג בן 150 מ"מ, סטם קצרצר, כידון מאוד רחב, זוית ראש של 66.5 מעלות, ציר מרכזי גבוה ותומכות שרשרת קצרות נראים כולם כמשחרים לטרף. ה-KTM האלה רוצים הרפתקאות...

KTM LYCAN 273LT 3

חלקי הינע ואבזור

מפרט האופניים נבחר בקפידה. מזלג מסדרת ה-REVELATION של ROCKSHOX עם שלט נעילה בכידון, בולם זעזועים אחורי מסוג MONARCH RT (גם הוא מבית ROCKSHOX) עם נעילה ושליטה על שיכוך ההחזרה, סט גלגלי DT SWISS M1900 וצמיגים לא זהים מבית SCHWALBE (מדגם HANS DAMPF שמן ומסוקס מקדימה ו-ROCK RAZOR מהיר יחסית מאחור). הוסיפו לכך מוט אוכף מתכוונן רציף KS LEV עם שליטה מהכידון, בלמי SHIMANO DEORE עם רוטורים בקוטר 180 מ"מ, ומערכת הינע SHIMANO DEORE מלאה עם שני גלגלי שיניים אופנתיים מלפנים. את הרשימה סוגרים אוכף מצוין של SELLA ITALIA ומוט כידון קצר וכידון רחב מבית RITCHEY.
השליטה על מוט האוכף הטלסקופי ועל נעילת הבולם הקדמי הופכת הכידון לעמוס כבלי שליטה. זה היה עלול להראות כמו עמוד חשמל טיפוסי בניו-דלהי, אלמלא בוצעה עבודת החיווט למרגלות האלפים. הכבלים מנווטים בחוכמה כך שעומס היתר לא ניכר.

KTM LYCAN 273LT 2

יוצאים לשטח

כבר עם כיוונון השקיעה הראשונית ושיכוך ההחזרה במתלים מתקבל רושם טוב. הנפנו רגל מעל האופניים, הנחנו את העכוז על האוכף, שהתגלה בהמשך כנוח למדי, והתנוחה שהתקבלה נינוחה ושלטת. בתנועה לפנים על השביל, עוד לפני גינות הסלעים, אפשר היה לחוש בתנועת מתלים הרמונית. האופניים מגהצים מהמורות ביעילות, קטנות וגדולות. ברכיבות הראשונות קשה להפסיק להתפעל מאופי הפעולה של המתלה האחורי. פשוט תענוג. מאידך, המזלג פחות יעיל בשיכוך מהמורות קטנות, אך ככל שהקצב עולה הוא "נפתח" ופועל באיזון טוב יותר עם המתלה האחורי. מוט הכידון הקצרצר ושיכוך הזעזועים הכל כך משכנע עוטפים את הרוכב בתחושת ביטחון. השלדה מרגישה קשיחה, הרכיבה שקטה וללא נקישות שרשרת או שלדה, והאופניים זורמים במורדות ועל גינות סלעים ביציבות וברוגע נפלאים. מהלך המתלים הארוך שומר על הגלגלים בקשר רציף עם הקרקע, ועם האחיזה הגבוהה מגיעים המהירות והכיף. שילוב הצמיגים עובד מצוין; אחיזה דביקה ועקשנית מלפנים לצד יעילות הגלגול של הצמיג האחורי. מוט האוכף הטלסקופי, צ'ופר אמיתי בחבילה הזו, מוסיף לתחושה הזו לפני כל ירידה תלולה. בלמי האופניים "נושכים" חזק ורגישים. ובעוד כל זה אולי היה צפוי לאור הנתונים היבשים, לא יכולנו לנחש מראש מה יקרה כשנצטרך להתחיל לדווש בעלייה...
והעלייה הגיעה מהר מאוד, ועמה גם תחושת ההפתעה שה-KTM הללו זימנו לנו; המשככים, למרות אורכם, מצליחים למנוע נדנוד בעת דיווש אינטנסיבי, וכך מצאנו את עצמנו משתמשים בנעילות המשככים רק לעיתים רחוקות. מערכת ההינע יעילה באופן מפתיע בהתחשב במהלכי המתלים, וכל עוד יושבים על האופניים ומדוושים - הם מטפסים כאילו היו אופני קרוס קאנטרי. אמנם מדובר באופניים שחוצים במעט את קו ה-14 קילוגרמים, אבל הם הרגישו קלים יותר בעליות ולרגע לא חשנו צער שאנחנו לא על אופני הקרוס קאנטרי 29 אינץ' שלנו - וזו בכלל מחמאה. השילוב של יעילות השיכוך, היציבות, ההיגוי המהיר וכושר הפידול המצוין, מייצר מכונה שמדרבנת את הרוכב "לתת בראש" - גם בעליות וגם בירידות. זה פשוט מתבקש.
מוט האוכף הטלסקופי של KS פועל ברצף וללא חופשים, אולם מיקום השלט שלו אינו מוצלח. באופני המבחן הוא מוקם בצד ימין אחרי מנופי הבלם וההילוכים, רחוק מדי מהישג היד. היינו מעדיפים מיקום מוצלח יותר או מנוף שליטה ארוך יותר. מערכות ההילוכים עבדו כצפוי ללא רבב, ושמרו על כיוונם לאורך החודש בו שהו האופניים תחת רגלינו הכבדות. הציר המרכזי הגבוה מקל על תקיפת קטעים טכניים בעלייה, וזהו אלמנט חשוב באופניים להם מהלך מתלים ארוך בתנאי דרדרת וסלעים.
בסופה של כל רכיבה, מצאנו שה-KTM התאימו כמעט לכל מצב והעניקו לנו תחושה מצוינת כמעט בכל התנאים. מפתיע וחריג כשמדובר באופניים ארוכי מהלך. למען האמת, זה נשמע טוב מדי כדי להיות אמיתי, ולכן מסרנו את האופניים לשני רוכבים נוספים שאינם חברי המערכת: רוכבת XC מנוסה ונער מוכשר שנוהג לעשות בק-פליפס לפני הקורנפלקס של הבוקר. שני הרוכבים הללו מיצגים את שני הקצוות של סוגי הרכיבה, ושניהם חזרו עם עיניים זוהרות. בשני המקרים הם טענו שהאופניים טובים. הנער היה מוכן להתחלף במקום, הרוכבת המסוקסת שלנו התמהמה עם התשובה לשאלה הזו, אבל חזרה למחרת וביקשה לקחת אותם ליום רכיבה נוסף....

KTM LYCAN 273LT 4

טעון שיפור

מוט האוכף הטלסקופי ביקש לעיתים טפיחה קלה כדי לדחוף את עצמו בחזרה למעלה. עניין של הרגל. מיקום המנוף שלו, לא יעיל, ודורש שינוי קל ופשוט לביצוע. אחד מנועלי ידית הכידון עף לנו באחת הרכיבות. גילינו שידיות הכידון הורכבו מחוץ לגבולות הכידון, והנועל למעשה לא חבק אותו אלא היה נעול על הגריפ עצמו. שוב, ליקוי הרכבה שולי. היינו שמחים לקבל בולם זעזועים קדמי רגיש מעט יותר לחבטות קטנות, וזהו - אין לנו ולו תלונה מזערית אחת נוספת להעלות מלבד ההמלצה להסב את גלגלי האופניים לטיובלס במעמד הקניה.

למי הם מתאימים

כל מי שמחפש אופניים מאוד מוגדרים ומדויקים, יתכן וימצא פתרון טוב יותר במקום אחר - בין אם לרכיבת EPIC ארוכה או דאונהיל אגרסיבית. בתווך שבינם, יושבים להם ה-KTM. שישי בבן שמן, קילוף שבילי מדבר באמצע אוגוסט או חווית סלעים בחורשים, האופניים האלה "תפורים" לעניין. אם יש לכם חברים שרוכבים כולם אופני 29 אינץ' קצרי מהלך ונחרדים לגלות כי האופניים שקנית שוקלים שערה מעל ל-11 ק"ג, אז ייתכן שברכיבות המשותפות שלכם, הם יגלו שעם ה-LT 273 LYCAN אתם מהירים יותר באזורים הלא נכונים (ירידות) ומתעייפים יותר בכל שאר הזמן. במקרה כזה, צר לנו לומר - האופניים לא יתאימו, ותיאלצו להסיק מסקנות uלהחליף חברים.

KTM LYCAN 273LT MAIN

שורה תחתונה

ה-LT הפכו להיות אופני המטרה שלנו במהלך שהותם במערכת. העדפנו לרכוב עליהם בכל הזדמנות, ושוב ושוב התפעלנו ונהנינו מהם. אם לוקחים בחשבון את מגוון היכולות שלהם, אלו אופניים עם מעט מאוד פשרות. החיבור אליהם מידי, הם מוכנים "לתת בראש" מיד אחרי שתוציאו אותם מהקופסה ללא שינויים או שדרוגים. הם יחניפו לרוכבים צעירים, וירחיבו אופקים לרוכבים מנוסים ולכן הם גם זוכים לציון גבוה.

 

יתרונות: בחירת חלקי הינע ואבזור מצוינים לייעוד ולמחיר. מתלה אחורי מצוין. היגוי זריז, נראים טוב.


חסרונות: משכך קדמי לא מספיק רגיש לחבטות קטנות, מיקום ועיצוב ידית שליטה במוט האוכף.


סיכום: אופניים נוחים שמשרים המון ביטחון בירידות ויעילים מאוד בטיפוס. מעניקים תמורה טובה מאוד למחירם.

 

ציון: 

4.5 stars
יבואן: ד.ל.ב מוטוספורט

מחיר: 13,900 שקלים

למפרט המלא של ה-KTM LYCAN LT 273 בקטלוג בייקס