מבחנים וסקירות
 
:עקבו אחרינו ב

מבחן שטח: XDS 29ER VJ730

עם עיצוב מוקפד, תג מחיר ומפרט דומים לזה של המתחרים, מנסים ה-VJ730 של חברת XDS הסינית להתחרות במותגים המובילים. האם הם מסוגלים לעמוד שמשימה? יצאנו לבדוק...

מערכת בייקס
תמונות: זיו שוורץ / בן קדרון

 

אם הייתם נתקלים באופניים עם הכיתוב XDS, סביר להניח שהייתם חושבים בתחילה כי מדובר באופני מדבקה. במקרה של ה-VJ730, מספיק מבט אחד חטוף כדי להבין שמדובר במשהו אחר לגמרי; הריתוכים המוחלקים, הכבלים שמועברים בתוך השלדה, עיצוב צינורות האלומיניום ואיכות הצביעה והגימור הם ברמה גבוהה מאוד - כזו שלא תבייש זוג אופניים של מותג עלית. 

בישראל המותג XDS עדיין חדש ולא מוכר אך מדובר בחברת ענק שמייצרת 5 מליון זוגות אופניים בכל שנה ונחשבת ליצרנית שלדות קרבון מהגדולות בעולם עם נוכחות בכ-50 מדינות. ה-VJ730 שקיבלנו למבחן הם למעשה הגרסה היקרה ביותר בסדרת ה-VJ של XDS; אופני זנב קשיח עם גלגלי 29 אינץ' (יש גם גרסת 27.5), שלדת אלומיניום ומזלג עם מהלך של 100 מ"מ מלפנים, המיועדים לרוכב שבילים המעוניין בזוג אופניים שעמם ניתן לגמוא מרחקים ביעילות ובתקציב של כ-5,000 שקלים.

XDS main
כאשר מתעמקים במפרט ה-VJ730, מגלים שהם מציעים חבילת אבזור דומה עד זהה לזו שמציעים דגמים מקבילים במחיר דומה. האם יש בכל זאת משהו ב-VJ730 שמצדיק להעדיף אותם על פני דגמי זנב קשיח של מותגים מוכרים? החלטנו לשים בצד את הדעות הקדומות על התוצרת הסינית ולקחת את ה-VJ730 למבחן שכלל כמה רוכבים ותנאי שטח מגוונים.

עיצוב, שלדה

מבחינת המראה, זוכים ה-VJ730 לציון גבוה. שלדת האלומיניום בעלת הצינורות המעוצבים בטכנולוגיית Hydroforming נראית ממש כמו שלדת קרבון איכותית; עיצוב החלק האחורי של השלדה והחיבור עם צינור האוכף נראה לא פחות ממושלם, הצביעה בגווני מט איכותית ואחידה, וכל ריתוכי השלדה בחיבורי הצינורות חלקים למראה. אם נוסיף לכך כבלי שליטה המועברים בתוך הצינור העליון, תומכות שרשרת מעוקלות וצינור היגוי משתנה בקוטרו, נקבל שלדה שלא מביישת במראה ובאיכות הגימור גם מותגי עלית.
למען האמת, כבר זכינו לראות דגמי אופניים מקבילים של יצרניות מוכרות מאוד וברמת מחיר דומה, שאינם מתקרבים בגימור ובמראה ל-VJ730. גאומטריית השלדה המתונה (זווית היגוי של 70 מעלות, זווית מוט אוכף בת 74.5 מעלות) תואמת את הציפיות מאופניים המיועדים לרוכבים מתחילים ורכיבת "קרוס קאנטרי" קלאסית.

xds page 3

חלקי הינע ואבזור

אם חשבתם שהמוצא הסיני של ה-VJ730 יהיה מלווה בחלקי הינע עלומי שם, נכונה לכם אכזבה. מערכת ההינע של ה-VJ730 היא על טהרת משפחת ה-DEORE של SHIMANO; מעבירי ההילוכים, ידיות ההילוכים, זרועות ההינע והקסטה שייכים לסדרה, כאשר על הבלימה אחראים בלמי שימאנו 445M עם רוטורים תואמים בקוטר 160 מ"מ. בגלגלים נמצא צירים של חברת JOY TECH, חישוקי ALEX וצמיגי MAXXIS IKON מהירי גלגול ברוחב של 2.2 אינץ'. את חבילת האבזור משלים משכך קדמי מבית ROCKSHOX מדגם XC30 שמגיע עם נעילה מהכידון. מבט קרוב יותר מגלה שלזרועות ההינע מלפנים מחוברים שלושה גלגלי שיניים (30 הילוכים). זה אולי פחות אופנתי משני גלגלי שיניים מלפנים, אבל טומן בכך יתרון לרוכבים מתחילים. תמוהה העובדה כי צינור ההיגוי של בולם הזעזועים הקדמי אינו משתנה בקוטרו (1.1/8 אינצ'ים לכל אורכו) ומורכב בשלדה עם מתאם; לכן לא ממש אפשר לנצל את הקוטר הנדיב (1.5 אינצ'ים) שמציעה השלדה בחלק התחתון של צינור היגוי לשיפור דיוק ההיגוי (Tapered). נקודה נוספת הנוגעת למשכך הקדמי היא העובדה שמדובר במשכך עם קפיץ מתכת, ולא משכך אוויר שניתן למצוא בכמה דגמים מקבילים, ולכן משקלו גבוה יותר. באגף חלקי השליטה נמצא כידון שטוח וצר יחסית (650 מ"מ), מוט כידון ומוט אוכף הנושאים את שם החברה, אוכף נאה למראה של VELO וידיות אחיזה ארגונומיות בכידון אשר משלימים את החבילה.

xds page 1

יוצאים לשטח

הרכיבה הראשונה על ה-VJ730 מאשרת כי מדובר בגאומטריה ידידותית למדי, והתחושה שמתקבלת היא של אופניים מתונים עם התנהגות יציבה ובטוחה בשטח. ההיגוי זריז יחסית אך לא עצבני, העברת כוח הדיווש מידית, והשילוב בין הצמיגים הרחבים יחסית והמשכך הקדמי מעלימים חבטות ביעילות. כל זאת כמובן בהתחשב בייעודם של האופניים; צריך לזכור שלא מדובר כאן באופניים שמתוכננים לכבוש גינות סלעים, אך עם זאת ,כאופני קרוס קאנטרי עם פזילה לרכיבות מרתון, ה-VJ730 נוחים יחסית; שילוב של גלגלים גדולים ורחבים ש"בולעים" את החטטים בשטח, מוט האוכף צר הקוטר (27.2 מ"מ) בעל גמישות מסוימת, ובולם זעזועים קדמי שהפתיע לטובה. ה-XC30 הוא אחד מבולמי הזעזועים הבסיסיים של ROCKSHOX, אולם במבחן המציאות נדמה כי השילוב בין קפיץ מתכת ומהלך של 100 מ"מ, יעיל יותר בספיגת חבטות קטנות מאשר גרסת האוויר של אותו מזלג. למרות צינורות המזלג הדקים יחסית (30 מ"מ) האופניים מצליחים לשמור את חלקם הקדמי צמוד לקרקע בסיבובים ובבלימה ללא עיוותים משמעותיים (שוב, כל עוד לא חורגים ממעטפת השימוש האופיינית לאופניים מהסוג הזה).
בעליות ניכר כי מדובר באופניים שאינם קלים (משקלם 14.1 ק"ג מוכנים לרכיבה – כולל פדלים), אולם זהו משקל ממוצע לאופניים בקטגורית המחיר הזו. בטיפוס עם ה-VJ730 אפשר לנעול את המשכך הקדמי באמצעות השלט שבכידון, להעלות הילוך או שניים, ולדווש בעמידה. אז יתגייסו הציר וזרועות הינע הקשוחים להעברת הכוח באופן יעיל, ויגלגלו קדימה את ה-XDS השחורים בקצב מפתיע. אל תצפו ל"סוס" קרוס קאנטרי קליל, אבל מפתיע עד כמה האופניים יעילים בעליות אם הרוכב עליהם מוכן להשקיע מעט יותר כוח בדיווש בעמידה.

xds page 4

טעון שיפור

כצפוי, לא הכל מושלם ב-VJ730; הדבר הראשון שהפריע לנו היה כידון האופניים הצר יחסית; עם 650 מ"מ צנועים, מצאנו את עצמנו אוחזים בקצות הכידון בעת רכיבה בשבילים ומשוועים לעוד כמה סנטימטרים. גם ידיות הכידון הארגונומיות הן מהסוג הזול והגמיש שאינו נוח לאחיזה. הבלמים באופניים אולי יספקו רוכב קל משקל, אולם היינו בהחלט מצפים למצוא כאן רוטור קדמי בקוטר של 180 מ"מ ולא 160 מ"מ – בוודאי שלא ברמת מחיר כזו. גם ציר גלגל קדמי בקוטר 15 מ"מ היה מתקבל בברכה.

למי הם מתאימים?

ה-VJ730 שלXDS יתאימו לכל רוכב שבילים מתחיל או מתקדם שמחפש אופניים בתקציב ביניים שעמם אפשר לגמוא מרחקים בקלות ובמהירות. התנהגות בטוחה בשטח הופכת אותם לפרטנר טוב בסינגלים זורמים ובקטעים טכניים מתונים. הם נוחים, מאובזרים היטב ונאים למראה, ובסיכומו של דבר ה-VJ730 הם זוג המתאים לחובבן שרוצה לשדרג את אופני הכניסה שלו לזוג טוב יותר, אך אינו מעוניין באופני שיכוך מלא. הם גם יתאימו לרוכב חדש שמעוניין להתחיל לרכוב על אופניים איכותיים - כאלה שלא יצדיקו החלפה כבר אחרי כמה חודשיים של רכיבה אינטנסיבית.

xds page 5

שורה תחתונה

האם רוכב השבילים הישראלי יהיה מוכן להשקיע 5,100 שקלים בזוג אופניים שאין להם אילן יוחסין, אך בתמורה לקבל שלדה מעוצבת, גימור ברמה גבוהה והתנהגות טובה בשטח? לא בטוח בהתחשב בעובדה שאופניים מתוצרת מותגים מוערכים נמכרים באותו טווח מחירים וברמת אבזור דומה. אם תשאלו אותנו, ה-VJ730 של XDS בהחלט שווים בדיקה אם אתם מחפשים אופני זנב קשיח 29 אינץ' בטווח המחירים של 5,000 שקלים. הם אמנם לא מביאים כל בשורה חדשה לקטגוריה או מתבלטים באופן משמעותי מעל אופני זנב קשיח 29 אינץ' אחרים באותה רמת מחיר, אולם מדובר בהחלט באופניים אשר "מיישרים קו" עם הדגמים של המותגים המובילים בקטגוריה.

 

יתרונות: עיצוב, גימור, נוחות, התנהגות בשטח.

חסרונות: כידון צר, ידיות כידון פשוטות, מיוצרים רק בשתי מידות - 17 ו-19.

סיכום: מפתיעים לטובה, מהווים אלטרנטיבה איכותית ומעוצבת לאופניים מקבילים מתוצרת מותגים מובילים.

ציון: 

4 stars1

יבואן: א.ב.סרנגה

מחיר: 5,100 שקלים

 

למפרט המלא של ה-XDS 29ER VJ730 בקטלוג בייקס