חדשות וכתבות
 
:עקבו אחרינו ב

אופניים חשמליים בסגנון וינטאג'

מי אמר שאופניים חשמליים צריכים להיות מתקפלים ומכוערים? מבט אחד על ה-E-TRACKER שווה אלפי מילים - מה עומד מאחורי האופניים החשמליים המעוצבים ביותר בעולם?

זיו שוורץ, עורך בייקס
תמונות: VINTAGE ELECTRIC

לא כל האופניים החשמליים נולדו שווים - זו המסקנה שאליה ודאי תגיעו אחרי שתביטו לראשונה באופני ה-E-TRACKER של חברת VINTAGE ELECTRIC האמריקנית. החברה הממוקמת בעמק הסיליקון שבארה"ב, הוקמה כיוזמה של מעצב אמריקני צעיר בן 22 אשר שאב את ההשראה לעיצוב האופניים החשמליים הללו מעיצובם של אופנועי מירוץ משנות ה-20 של המאה הקודמת.

E-Tracker-1
אופני ה-E-TRACKER מיוצרים בעבודת יד בסדנת החברה - על פי הזמנה אישית ובצביעה מיוחדת. עיצוב ה"רטרו" מגובה באוכף וידיות מעור מתוצרת חברת BROOKS, וניתן לצייד את האופניים גם באביזרים נוספים כמו סבל ייעודי, תיקי אוכף שונים ותיקי סבל עשויים עור משובח. מנוע האופניים ממוקם בטבור הגלגל האחורי, אך למרות הספק מרשים של 3,000 וואט, הוא מוגבל ל-750 וואט - בהתאם לתקנות השימוש באופניים חשמליים בקליפורניה. ה-E-TRACKER מצוידים בשלדת אלומיניום ובמערכת בלימה רגנרטיבית (מערכת אשר ממירה את אנרגיית הבלימה לחשמל הנאגר בסוללות האופניים ובכך מאריכה למעשה את טווח הנסיעה).

E-Tracker bike

הטווח המוצהר של ה-E-TRACKER הוא כ-48 קילומטרים בין טעינה לטעינה, כאשר המהירות המרבית היא 58 קמ"ש. סוללת האופניים נטענת במלואה לאחר כשעתיים ואמורה לשרוד על פי היצרן כ-1,000 מחזורי טעינה (כ-48,000 קילומטרים). מחיר ה-E-TRACKER בארה"ב עומד על 4,995 דולר – סכום לא מבוטל בהתחשב בכך שמדובר באופניים חשמליים, אך לא סכום מופרך לחובבי הנוסטלגיה ואופנת הווינטאג'. 

Vintage Electric from eGarage on Vimeo.